IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Moliile... si eventual alte insecte, voi cum scapati de ele?
albinuza
post Jul 20 2011, 09:24 AM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Buna dimineata! Eu ma pregatesc sa plec la munca.

Teo aiurea, am patit si io asa acasa, numai ca pe un perete! Spor la treburi in continuare.

Am si io o problema, evident cu insecte si alte lucruri de genul. De ieri am inceput sa gasesc pe pereti in dormitor niste virmisori mici. DUpa cum aratau, mi.am dat seama ca is din aia din care iese ceva. Azi am gasit si o molie (asta cred eu ca era) pe un perete. Evident, am dedus ca undeva "e" oo. Cum fac io sa gasesc oole? Ca nu as vrea intr o zi cand vin acasa sa ma intampine un "stol" de molii!!!

DI, Teo, cand vorbiti cu Oana, transmiteti.i si din partea mea multa sanatate si numai bine va rog!

Acum ma imbrac sa plec la munca! Va pup (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 20 2011, 01:35 PM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Albi, ai jubelit-o, sa traiti! Baga-ti in casa frunze de nuc si levantica. Daca suporti, cel mai bun remediu e naftalina. Stiu ca miroase urit, insa ... asta e!
Mai exista oo substanta, permetrina, cu care poti stropi. Daca ti-au intrat in haine, ai imbulinat-o!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jul 20 2011, 02:19 PM
Post #13


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Termina fata!!!!! Ca ma inspaimanti!!!!Ma duc in seara asta sa imi achizitionez lucruri!!! Nu se poate sa imi intre in haine. Ce l putin nu inca. Ca sunt doar in dormitor pe niste pereti pe care nu am mobila. Io m-am gandit ca au intrat in maimutoii de plus. Da fac omizi moliile??? Care pleaca asa prin casa???? Da ce e cu ele??Nu se simt bine statice???
Vai ce mi.e rau!!!
Va pup (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 20 2011, 03:06 PM
Post #14


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu vreau sa te sperii, insa mai bine e sa fii pregatita. O chestie: daca o molie lasa oo in haine, lasa totodata si un miros care nu iese la spalat si celelalte molii simt mirosul de la un km, ca pe o invitatie... sa vina si ele!
Cred ca ti-am zis tot cu asta. Mie mi-o intrat molii in boarfe si pot sa iti zic ca ii DEZASTRU! Am aruncat doua covoare de lina super misto din cauza lor. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 05:56 PM