Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

Rating 5
26 Pages V  « < 24 25 26
Entries on Sunday 21st January 2007

entry Jan 21 2007, 05:24 PM
Sex

Totul depinde de fata! Se intampla doar daca fata vrea. Evident! O fata decide in maxim 8 secunde de cand a zarit un barbat daca se va culca cu el sau nu. Cred ca e frustrant pentru baieti E placut sa poti sa te culci cand vrei, cu cine vrei, pe cand baietii duc o gramada de munca de lamurire pana sa bage o fata in pat.

Un prieten mi-a povestit o data ca si-a prins prietena inselandu-l si tot EA l-a parasit pe el Pe motivul ca nu poate fi cu cineva care se baga in viata ei personala! laugh.gif

Shopping

Fetele au facut din shopping nu doar un hobby, ci si un sport. Ele pot merge la cumparaturi fara nici un scop precis. Unele pleaca in vacante de shopping la Paris, Londra si alte capitale ale modei. Si ce e placut, fetele merg intotdeauna la cumparaturi pentru ele insele. Nu o sa auzi niciodata o fata zicand "Oh, ii cumpar ceva lui Mihai, pentru ca mi-a tras-o si nu a povestit nimanui despre asta!" Cand baietii merg la cumparaturi, merg in general din obligatie si tot pentru o fata (pentru ziua ei, de Craciun, botez, nunta, Valentine's Day, 1 Martie, 8 Martie, aniversari ale relatiei). Si cand se streseaza o fata sa cumpere ceva unui tip? Niciodata! Tot ce oferim noi baietilor sunt dureri de cap si cateodata dureri de...cap wink.gif

Sex-appeal

Din fericire, fetele pot avea succes doar pentru ca arata traznet. Nu au nevoie de bani, relatii, talent, doar sa arate bine. Si pe deasupra, tot pentru ca arata bine, ele scapa adesea din orice incurcatura. Ati vazut vreo pustoaica de 17 ani beata dansand? Arata ca o retardata, dar priviti cum ii salta sanii in topul ala mulat. Deci, e buna! Nu acelasi lucru poti spune despre un tip caruia ii salta sanii. Daca se intampla asta, e doar gras.

Hartuirea sexuala

O fata poate intotdeauna sa se dea la un tip, fara sa se considere ca este hartuire sexuala. De fapt, ce dracu vorbesc? Baietii abia asteapta! Dar cand un baiat se da la o fata....

De exemplu:

Tipul catre tipa:

"Ai niste buze extraordinare! Mi-ar placea sa le simt pe..".

" Yuck! Ajutor!Politia!Violatorule!" .

Tipa catre tip:

"Nu ti se pare ca sanii mei sunt cam obraznici in aceasta rochie"

"(inghite in sec)"

Ati prins ideea. In plus, femeile nu pot niciodata sa fie pedofile. Cand o femeie in varsta e cu un tip mai tanar, se numeste ca e la moda (vezi Demi Moore). Cand un tip in varsta iese cu o tinerica, se numeste Irinel Columbeanu biggrin.gif

Deci, fetele sunt norocoase. La orice varsta pot avea parte de carne tanara, pe cand barbatii, ajunsi la o anumita venerabila varsta, trebuie sa se multumeasca cu peruci blonde si crema de maini.

Egalitate

In aceste timpuri, o fata poate face orice vrea. Fetele vor sa fie egale cu baietii. Uneori, asta e in avantajul baietilor. Mi-a povestit un tip ca o data s-a prins la un skanderberg cu o tipa. Au facut chiar si un pariu. Tipa i-a zis ca daca va castiga el, poate sa i-o traga. Normal, el a castigat. A zis ca niciodata nu i-a convenit mai mult ca o tipa sa vrea sa faca treburi de barbati

Bani

Si aici, tot fetele castiga net! Un tip munceste toata ziua si cand este platit, banii trebuie sa ii dea nevestei. Mi-aduc aminte de tata, care venea acasa cu salariul si il dadea constiincios mamei. Ma gandeam: "Mama, lasa-i macar bani de un covrig!" Femeile au si ele cariere, dar ghici? Banii castigati ii cheltuiesc pe pantofi si cosmeticale(pe care le folosesc pentru cand ies cu fetele, niciodata pentru barbatul lasat acasa). Si in plus, nu gatesc, pentru ca "vin prea obosita de la serviciu, porc sovin ce esti!" biggrin.gif

Acelasi prieten mi-a zis odata ca noi fetele suntem norocoase. Facem ce vrem, cand vrem, primim bani si cadouri. Mi-a mai zis ca daca el ar fi fata, s-ar prostitua pentru bani. Daca ar vrea un CD player nou, in genunchi cu el. Are nevoie sa il duca acasa cu masina? Fundul la bataie. Vrea sa stea acasa pentru restul zilelor? Inel cu diamant! Hmm, oare chiar asa? Dar apoi mi-am dat seama ca el, fiind barbat, ar face orice doar sa faca sex. Cadourile ar fi ceva extra pentru el. Adica si sex si sa fie platit pentru asta? In visele lui!

In concluzie: Avantajul de a fi fata:Faci ce vrei, cand vrei, cu cine vrei. Dezavantaj: sangerezi cateva zile pe luna. Sau poate nici atunci daca iei anticonceptionale, dar asta se cheama a trisa biggrin.gif

Entries on Friday 19th January 2007

entry Jan 19 2007, 01:09 PM
Ati avut vreodata o zi din alea in care totul iti merge pe dos, dar atat de rau, incat nici macar nu mai ai puterea sa te enervezi sau sa te intristezi?

Eu am avut cateva astfel de zile in ultimele doua luni. Si fiecare din ele a fost mai rea ca precedenta. Insa, ce e ciudat e ca reactia mea la intamplarile aproape paranormale din aceste zile a inceput sa fie invers proportionala cu gravitatea situatiei. Daca la inceput ma enervam, boceam sau, ma rog, ma urcam pe pereti, in ultimul timp am inceput sa primesc "loviturile" cu mult calm. Azi sunt foarte calma. Aproape amuzata.De fapt, imi vine chiar sa rad. laugh.gif

Sa fie un semn bun sau o iau razna? Sau poate, doar, m-am obisnuit. nesigur.gif

Oricum, am inceput sa cred cu tarie ca unele lucruri pe care oricat ti-ai dori sa le poti avea, sunt interzise de Cineva acolo sus, iar acesta face orice sa ne impiedice sa punem mana pe ele. Si credeti-ma, am incercat! closedeyes.gif

Dar eu cand imi pun ceva in cap nu ma las cu una cu doua. Asa ca, Big Chief, mai amuza-ma cu zile din astea paranormale. Eu o sa rad si o sa incerc din nou, ca un copil caruia ii interzici sa faca ceva si, cand te intorci cu spatele, el chiar asta va face. biggrin.gif

26 Pages V  « < 24 25 26  
SMTWTFS
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


My Blog Links


My Picture

2 user(s) viewing
2 guest(s)
0 member(s)
0 anonymous member(s)

Search My Blog