IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Barbatii casatoriti si convorbirile pe mess cu alte femei, ... total "nevinovate"
Dixy
post Aug 5 2009, 06:44 PM
Post #61


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 120
Joined: 8-April 08
From: Constanta
Member No.: 3,654



Eu sunt de parere ca messu asta e bun numai atunci cand ai absoluta nevoie sa comunici cu cineva fara sa mai fi nevoit sa apelezi la telefon.
Nu vad rostul "bascaliilor" pe mess,astea sunt pt ciutanii care nu au curajul sa se exprime verbal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kikimiki
post Sep 1 2009, 08:29 PM
Post #62


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 1-September 09
From: Where my heart is
Member No.: 7,084



Buna ,,

Scuze ca ma bag si eu in vorba ....eu am o viziune mai aparte fata de acest subiect ... Eu cred ca fiecare stie foarte bine ce domn/doamna are "pe inventar" ,fiecare isi stie cel mai bine atat lucrurile frumoase cat si problemele din cuplu...Nimeni nu se apuca de vorbit pe mess cu persoane necunoscute de alt sex decat daca are un motiv ... fie o problema de cuplu ..fie despartirea ( chiar daca nu constientizata/fizica ) ..fie o problema personala ( cum ar fi criza varstei mijlocii)...sau pur si simplu din plictiseala ..daca nu vei identifica "cauza" atat rezolvarea cat si abordarea problemei poate fi gresita si te poti trezi ca tu esti " aia/ala isteric/a si nebun/a " si in trei miscari si doua minute totul se duce de rapa pentru un chat care poate chiar e nevinovat .Ma voi referii in continuare la situatia in care dl "chetuieste " ..dar cum si femeile sunt oameni situatia se poate situa si invers. E clar ca e ceva nu e ok daca exista o "chetuiala ",dar cum spuneam si mai sus trebuie sa identifici cauza .In primul rand il poti verifica "agatandu-l " pe unde stii ca "umbla" ..nu il agata doar cu un id ,ci cu mai multe in felul asta vei stii daca are o singura poveste sau multiple povesti ...daca are aceleasi texte de "cucerire" mai ales scrise identic ...e clar ca e sunt doar copy /paste si daca tanti mai e si din alta oras/tara nu ai de ce sa te temi pentru ca asta indica doar o joaca sa stie ca mai poate ca e mascul sau de ce nu ca mai esti femeie ( pentru ca exact aceleasi lucruri le poate face si o femeie)..il poti dezvata oferindu-i alternative ..daca asta include si modalitati de a se simtii inca mascul cu atat mai bine ...Daca este o fire geloasa baga-ti in cap ca vorbele nu fac 2 bani ci faptele conteaza ...iar daca faptele lui /gesturile lui sunt inca ok ,nu ai de ce sa te panichezi ...ba chiar ai sa vezi ca iti va fi mila de "domnisoarele" care spera una alta si nu au nimic ... decat vorbe .In general 85% din parteneri ( femei si barbati ) cocheteaza pe net doar din dragul de a cocheta si nu de a insela .Schimba rutina voastra ca familie/cuplu ..schimba-te pe tine si cu singuranta se va schimba si el si nu isi va mai dori o terta persoana sa ii suplineasca nevoile .Al meu domn se incadreaza in aceasta categorie ...a filtrat cu diverse ( poate o mai face ..habar nu am ... )dar nu am ce sa ii reprosez ..zilnic ne ofera dovezi/fapte de iubire ( atat mie cat si copiiilor) ..isi petrece timpul cu noi ...ne iubeste ..ne e aproape ..cum sa va explic pur si simplu ii simti inima batand langa a noastra ...ii vezi fata umplandu-se de lumina cand ne vede in usa casei urandu-i buna venit acasa ...stiu ca nimeni din lumea asta nu poate sa il schimbe ...stiu cauza si o accept asa cum e ,pentru ca poate la un moment dat voi ajunge si eu acolo ( e mai mare ca mine cu multisor (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) .Acum vro 4 ani era o tanti care ma ameninta si tot zicea ca ea e ...EA si ca eu tre sa plec ...nu m-am stresat ..nu m-am isterizat ( nu in fata cel putin ) ..desi individa era isterica de-a binelea ...si iete ca si dupa atatia ani ..eu sunt aici si ea e ..habar nu am pe unde ...Il cunosc bine pe al meu domn si orice ar zice ..oricine ar zice ..eu il stiu mai bine ..si cum va spuneam cred in fapte nu in vorbe .Daca el/ea face parte din cei care au uitat ce au acasa , reaminteste-i si asta nu o vei face cu siguranta cu scandal si cearta .. daca el/ea nu merita sau ceea ce face este iesit din normal atunci trebuie avuta o discutie fffffffffffff serioasa ( daca se poate fara reprosuri si scandal ) si decis ce e de facut ... vrea chatul ..sa ramana cu el ..nu il vrea ...ramane cu tine ...dar daca ramane cu tine si nu constientizeaza problema esentiala ..il poate relua oricand .Ca si concluzie finala ( dupa mine offcourse) ..orice "chetuiala" isi are o cauza ...si degeaba ne spalam pe maini spunand ca partenerul e un /o nenorocit/a ca pierde ore/nopti la pc cu o himera cand are realul alaturi ...dar uitam ca realul nu e perfect sau roz...Un cuplu presupune 2 persoane,nu un "negativ" si un" pozitiv" ..parerea mea ..hac (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ina35
post Sep 5 2009, 06:42 PM
Post #63


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 11
Joined: 5-September 09
Member No.: 7,109



Buna fetelor,
Da eu sunt intr-o situatie mai grava ca a ta.
Suntem casatoriti de 10 ani de zile, avem un baietel de 6 ani si sotul meu de un an incoace isi etrece dupa-amieze in fata calculatorului vorbind pe messanger cu diverse femei.Eu una sunt revoltata , sunt ranita .Ne certam tot mai des.Chestia este ca nu a ramas numai la a vb deja vb si pe telefonul mobil.
Eu sunt membra noua pe acest forum si am vrut sa incep un subiect de discutie nou dar nu mi s-apermis asa ca o fac in cadrul acestui subiect pt cami se pare similar.
Voi le permiteti sotilor sau ca sa ma exprim altfel sunteti linistite daca ati sti casotul sau iubitul sta pe messanger de vb cu alte femei?[/quote]

situatia asta am trait-o si eu. suntem in pragul divortului
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ina35
post Sep 6 2009, 10:53 AM
Post #64


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 11
Joined: 5-September 09
Member No.: 7,109



Daca divortezi, devii "mama singura", plina de responsabilitati, iar el un "armasar", liber. Lupta pt tine si copilul tau,care are dreptul sa creasca impreuna cu tatal lui. Eu inca lupt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kriszta
post Nov 24 2009, 07:52 PM
Post #65


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 17
Joined: 24-October 09
Member No.: 7,351



Foarte bine faci ina35!!Lupta si vei reusi...
Nu merita un astfel de barbat sa iti dedici viata ta lui si sa ii aduci fericire,pentru ca nici tu nu o primesti la randul tau!ca femeie si mama trebuie sa fi respectata!
Eu una nu as accepta ca sotul meu sa vorbeasca cu altele pe messenger,daca asta are nevoie e liber sa vorbeasca toata ziua cu ele dar fara mine in viata lui!Din prima i-as explica foarte sincer si direct ca ma deranjeaza si daca nu observ macar o mica schimbare initiala nu are rost.Un astfel de barbat merge mai departe si va ceda,va ajunge sa insele...Pentru ce sa mai stau langa el?Da,probabil as deveni o mama singura,si ce?Sunt femeie si imi pot creste copiii!
Sunt FEMEIE,o luptatoare si sa nu uitam mereu o invingatoare!!!

Nu va lasati manipulate de altii si de "gura lumii"!Luati atitudine si oferiti-va fericire si liniste!!!
(IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ina35
post Dec 26 2009, 01:47 PM
Post #66


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 11
Joined: 5-September 09
Member No.: 7,109



A trecut timpul si revin... Un copil nu e fericit daca vede ca mama e trista, din cauza tatalui. divortul e preferabil...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Dec 26 2009, 05:21 PM
Post #67


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Sa inteleg ca ai divortat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ethernia
post Jan 1 2010, 10:08 PM
Post #68


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 28-December 09
Member No.: 7,693



e usor sa dai un sfat gen "divortezi si gata".e foarte greu sa te rupi de o persoana cu care ai stat ani intregi,care reprezinta familia,amicul,iubitul tau,persoana cu care ai impartit si un colt de paine pentru faptul ca vorbeste pe messenger cu alte fete.si sa mai aveti si copii impreuna...sincera sa fiu si eu mai vorbesc cu alti baieti pe messenger.prefer sa am amici baieti decat fete,fetele sunt mai parsive.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jan 2 2010, 12:35 PM
Post #69


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Bun venit Ethernia (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Sotul/ prietenul tau ce parere are de asta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ethernia
post Jan 2 2010, 06:41 PM
Post #70


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 28-December 09
Member No.: 7,693



Ms,Teo!
Sotul meu nu are nimic impotriva.Avem incredere unul in celalalt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 30th May 2024 - 11:39 PM