IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Homosexualitatea? Ce este homosexualitatea, What is gay? Atitudini masculine considerate "gay"
invisible
post Jan 15 2006, 07:20 PM
Post #1


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



Inspirandu-ne din topicul "Masculinitatea incotro", sa facem si un index al atitudinilor masculine considerate "Gay". Este o deosebire intre a fi metrosexual si a fi gay, intr-adevar, dar linia de delimitare cateodata tinde sa devina confuza.

Asa, sa spun eu
Este gay pentru un mascul sa:

1. Se epileze in *ur.
2. Sa isi faca manichiura.
3. Sa poarte sandale (stiu, este o parere personala, multi fac asta si nu sunt gay, dar eu nu as face-o nici mort)

Exista si un Gay-o-Meter daca nu sunteti siguri/sigure de stabilitatea voastra sexuala :P Vi-l recomand, eu am "scos" 20.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin
post Jan 15 2006, 07:35 PM
Post #2





Musafir






Elicopter=esapamentist=musca perne=trage dorsale si inca multe :P

Te referi oare la LadyBoy sau Katoy????????


Sorin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
invisible
post Jan 15 2006, 07:39 PM
Post #3


Another Stranger Me
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,084
Joined: 8-December 05
From: Capital City
Member No.: 40



Nu ma refeream neaparat la persoane care intretin relatii sexuale cu acelasi sex, ci la niste atitudini. ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 15 2006, 07:51 PM
Post #4


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



1. 2. de acord

3.  :-X ciudata idee mai ai... pai pe o caldura de aia.. insuportabila.. la pantaloni scurti.. tricou (da nu cu plasa!!  :-)...

:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jan 15 2006, 08:04 PM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



invi, tu nici macar slapi nu porti? sau te referi doar la sandale?  ???

la test eu am scos 30.  :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
22ank
post Jan 15 2006, 09:32 PM
Post #6


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 197
Joined: 15-January 06
Member No.: 150



mie mi se pare gay cand un tip se duce la coafor. si am vazut o gramada. stau , isi fac unghiile, isi taie pielitele, se lacuiesc pe ele..... (IMG:http://www.smileyville.com/images/shocked/erstaunt090.gif)

adica e chiar gay .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 15 2006, 11:16 PM
Post #7





Musafir






Mie nu mi se pare deloc gay ca un barbat sa isi faca manichiura . Chiar apreciez
Defapt nimic din ce tine de ingrijire si aspect nu mi se pare gay

In schimb mi se pot parea gay atitudinea si gesturile unui barbat.....si aici ar fi muuulte exemple , nu-mi ajunge o pagina
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ella
post Jan 16 2006, 02:18 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Membru
Posts: 584
Joined: 7-December 05
Member No.: 11



atitudine de gay...

invi, zambesc, si-mi vin in minte cuvintele unei prietene:" de ce nu gasim niciodata un barbat frumos, destept, bun, manierat si fidel? pt ca daca el exista, atunci are deja un amant!"

lasand gluma la o parte....
uite ce anume din "atitudinea" lui m-ar (putea) face sa ma gandesc ca tipul ar fi ...gay: o atitudine extrem de "trendy", cu tendinta de a aborda toate scrantelile modei (camasi de matase, culori trasnitoare, coafuri abracabrante)+un parfum cu cateva grade mai dulce decat s-ar cuveni, un timbru vocal moale, paslos, prea linistit, o miscare a corpului unduitoare :). asistam odata la repetitiile unei trupe de balet. si acolo unul dintre tipi, foarte frumusel de altfel, se misca in asa fel incat...era imposibil sa nu-ti zboare gandul la orientarea lui sexuala...

dar, tin sa spun ca intotdeauna au existat si persoane de sex masculin/gay despre care nici prin cap nu ti-ar trece ca "o fac cu un barbat". uite, spre exemplu, mihalea.  sau la michael guest (ambasadorul).  si imi dau seama ca descrierea facuta de mine este atat de nerelevanta... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Jan 16 2006, 02:37 PM
Post #9


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



QUOTE

Inspirandu-ne din topicul "Masculinitatea incotro", sa facem si un index al atitudinilor masculine considerate "Gay". Este o deosebire intre a fi metrosexual si a fi gay, intr-adevar, dar linia de delimitare cateodata tinde sa devina confuza.

Asa, sa spun eu
Este gay pentru un mascul sa:

1. Se epileze in kur.
2. Sa isi faca manichiura.
3. Sa poarte sandale (stiu, este o parere personala, multi fac asta si nu sunt gay, dar eu nu as face-o nici mort)

Exista si un Gay-o-Meter daca nu sunteti siguri/sigure de stabilitatea voastra sexuala :P Vi-l recomand, eu am "scos" 20.


:morideris: :morideris:
Mie mi se par gay barbatii care isi onduleaza prea mult mainile in timp ce vorbesc (exact ca femeile),sau barbatii care se penseaza (exceptand situatiile in care are sprancenele exagerat de groase sau impreunate).  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Jan 16 2006, 02:41 PM
Post #10


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



barbatii care tin tigara in mana stanga/dreapta indoita si sustinuta de cealalta mana, ca femeile  :o

:morideris:
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 15th June 2024 - 02:29 AM