IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Exista dragoste adevarata in 2010,care sa reziste si dupa ce atractia fizica s-a stins?
Mar
post Jan 4 2010, 06:32 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 22
Joined: 2-January 10
Member No.: 7,707



Infidelitatea este noua "ciuma" care afecteaza majoritatea populatiei, indiferent de varsta. Lasand la o parte aventurile adolescentine, sunt persoane de varsta a treia isi parasesc partenerii de viata pentru a-si reface viata cu cineva mai tanar. Cat despre cuplurile de tineri casatoriti sau concubini, ajung sa se desparta in primii cinci ani de zile, dupa ce fie atractia s-a stins, fie rutina produce uzura relatiei, fie este acea nevoie de vanatoare, de ceva nou si inaccesibil (datorita relatiei in care se afla), fie nu sunt multumiti de partenerul de viata etc. Cauzele sunt diverse.
Exista dragoste adevarata in ziua de azi, cand trece efectul primei "izbiri de dragoste"?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Jan 6 2010, 03:36 AM
Post #2


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Mar, este posibil sa ai probleme in relatie? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Pentru ca altfel nu-mi inchipui de ce ai pune o astfel de intrebare...
Personal, cunosc foarte putine cupluri care sa se fi despartit. Majoritatea celor de varsta mea sau mai mari au relatii de lunga durata (peste 5 ani (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif) ) si nu se inseala. (IMG:style_emoticons/default/blink.gif) Asta ca sa nu vorbesc de cazul meu... (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Deci raspunsul meu: da, exista dragoste adevarata. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) In ceea ce priveste atractia fizica, sunt de parere ca atunci cand cele doua persoane se iubesc trebuie sa ncerce sa nu o lase sa se stinga, aducand mereu ceva nou, schimband mereu ceva... Zic si eu. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leo
post Feb 18 2010, 11:44 AM
Post #3


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 308
Joined: 3-January 07
From: Craiova
Member No.: 928



QUOTE(Mar @ Jan 4 2010, 07:32 PM) *
Infidelitatea este noua "ciuma" care afecteaza majoritatea populatiei, indiferent de varsta. Lasand la o parte aventurile adolescentine, sunt persoane de varsta a treia isi parasesc partenerii de viata pentru a-si reface viata cu cineva mai tanar. Cat despre cuplurile de tineri casatoriti sau concubini, ajung sa se desparta in primii cinci ani de zile, dupa ce fie atractia s-a stins, fie rutina produce uzura relatiei, fie este acea nevoie de vanatoare, de ceva nou si inaccesibil (datorita relatiei in care se afla), fie nu sunt multumiti de partenerul de viata etc. Cauzele sunt diverse.
Exista dragoste adevarata in ziua de azi, cand trece efectul primei "izbiri de dragoste"?


exista insa pe timpul atractiei sexuale trebuie sa imbunatatiti comunicarea ca sa nu faceti dupa ceea ce se numesc "sacrificii". Cand comunicarea dintre voi atinge gradul maxim, va veti da seama ca nu exista inlocuitor pentru partener. Rata de divort este 40% la prima casatorie si cca 60% la a doua, astea sunt maximele daca te intereseaza. A, ar mai fi educarea fiecaruia dintre voi sa nu fie lenes. Lenea duce la rutina. Ideal ar fi ca fiecare sa va surprindeti saptamanal cu ceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laur claudiu
post Feb 18 2010, 11:50 AM
Post #4


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 484
Joined: 17-February 10
From: Undeva in tara lui Dante...
Member No.: 8,005



Eu care sunt o fire pragmatica totusi recunosc ca exista dragoste adevarata,sunt in love de mai bine de trei ani si sincer nu m-as mai satura,iubirea imi da aripi si ma face sa vibrez la orice pas dar imi mai da si cate una dupa cap asa ca sa nu intervina rutina,si ce bine poate sa fie cand stii ca iubesti si ti se raspunde cu aceiasi moneda...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tudormihaela
post Mar 23 2010, 10:57 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 24-February 10
Member No.: 8,047



eu una nu cred in asa ceva ...din pacate
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 14th June 2024 - 10:48 PM