IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Iubitule, te-am inselat!, Sinceritate la extrem; spui sau nu?
Sondaj despre inselat
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 85
Guests cannot vote 
tits_herbert
post Mar 2 2006, 12:20 PM
Post #21


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



era o prezentare ipotetica a unei relatii, nu inteleg de ce crezi ca ma refeream la ceva anume, vorbeam cu tine si de aceea am spus asa. Oricum din ce scrisesem mai sus era evident ca nu pot vorbi de mine cu atat mai putin de alte persoane pana nu ma aflu in problema. Si uite, daca un barbat considera ca poate aduce si lucruri benefice, ca oricum "fericirea absoluta" e o utopie, femeile ce sa mai zica (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/wink.gif)
Ma gandeam si eu..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vad_voci
post Mar 2 2006, 12:32 PM
Post #22





Musafir






am inteles.

fericirea absoluta poate e utopie, dar iluzia fericirii absolute e foarte des intalnita. imi e teama ca femeile cred in iluzii mai mult ca barbatii.. de fapt, nu. si femeile si barbatii cred in aceeasi masura. eu zic ca e mai placut sa cauti multumire cu niste accese de fericire din cand in cand...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Mar 2 2006, 03:38 PM
Post #23


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Ar merita pus un sondaj aici (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vad_voci
post Mar 2 2006, 03:45 PM
Post #24





Musafir






eu ma gandeam la un sondaj cati dintre noi au inselat macar o data intr-o relatie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angelina
post Mar 2 2006, 03:53 PM
Post #25


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 104
Joined: 8-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 196



ce inseamna "a insela" ? acel one night stand de care se vorbea mai devreme?
am un prieten bun care are mereu de obiectat la exprimarea "a inselat-o".. cica e doar o perceptie a noastra, feminina, inselatul asta..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Mar 2 2006, 04:31 PM
Post #26


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Poate ca amicul tau are dreptate, angelina. Teoretic, inseli cu adevarat un partener numai atunci cand el se astepta sa n-o faci si ai comis-o, totusi: i-ai inselat asteptarile.
Altfel, se numeste ca pur si simplu un membru al cuplului s-a tavalit cu o persoana din exteriorul cuplului. Revenind la o idee exprimata anterior: poate conteaza mai mult daca te simti inselat si mai putin daca te afli in situatia asta cu adevarat.
Sunt oameni care se simt inselati fie si numai printr-o privire care zaboveste mai mult pe un tert. Sunt oameni care nu se simt inselati nici daca isi gasesc perechea in varful altcuiva.
In cele din urma, este o chestie de optica personala.
Deci: daca omul nu stie, nu se simte inselat. Si doar asta conteaza (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/wink.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
northstar
post Mar 2 2006, 05:07 PM
Post #27


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 346
Joined: 6-February 06
Member No.: 190



tind sa-i dau dreptate aluia care a scris cartea ,,femeile sunt de venus,barbatzii...'',probabil ca vedem diferit
acest,,one night stand''.
cred ca barbatul ,dupa o astfel de experientza,isi da seama ca nu e nici o sfaraiala,si revine acasa,mai intelept,apreciindu-shi mai mult jumatatea, in schimb,cand femeia apeleaza la asha ceva,deja e ceva putred in....Danemarca!
in mintea mea,nu pot asocia termenul,asha cum se doreste a fi, de fapt, ,,iubit'' cu ,,inshelat''!
prefer sa nu stiu,decat sa am o astfel de mare deceptzie!

ptr.ross- arunca,mey,manusha,hai fa sondajul!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vad_voci
post Mar 2 2006, 05:07 PM
Post #28





Musafir






si cand ma gandesc ca femeile vor sinceritate... :|
Go to the top of the page
 
+Quote Post
northstar
post Mar 2 2006, 06:17 PM
Post #29


Dependent
***

Group: Membru
Posts: 346
Joined: 6-February 06
Member No.: 190



vor sinceritate,ross,dar si fidelitate asociata cu asta!
revenind la tema noastra ,pentru unii,o astfel de sinceritate ar duce la despartzire!
si atunci,nu-i mai bine,sa fi sarac cu duhul????????????!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 2 2006, 09:54 PM
Post #30





Musafir






Ok, acum sa inversam putin situatia
Ipoteza 2 : el te-a inselat, a avut o aventura de o noapte. Gandeste-te bine. Ai vrea sa iti spuna sau nu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 3rd June 2024 - 02:08 PM