IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

24 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> A fi sau a nu fi ... amanta ?!
Philia
post May 25 2007, 06:58 AM
Post #21


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



QUOTE
La un moment dat, cand vine deadline-ul (setat de mine), ori ramane cu nevasta, si numai cu ea, ori ramane numai cu mine. De la un anumit punct (sa zicem numar de ani) nu as mai putea sa fac compromisuri , oricat de mult l-as iubi pe EL. Sa aleaga, daca e barbat cu adevarat, ori eu, ori EA.


silvia exact la asta ma gandisem si eu.
pentru ac sa fii amanta o perioada e,sa zicem,oarecum acceptabil,se paote intampla,dar sa ramai toata viata in umbra,nu.
eu am zis ca oricat l as iubi si indiferent si de ce ar simti el pentru mine,daca s ar ajunge,dar nu prea mai e cazul (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ,la acel deadline as pune punct,indiferent de durerea pe care as simti o.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post May 25 2007, 10:28 AM
Post #22





Musafir






Hai sa va sochez si eu o leaca: prin tineretile mele agitate mi s-a intamplat si mie sa fiu in aceasta postura, pentru o saptamana intr-o vara. Dar la mine motivul a fost, ca aveam chef de sex, il stiam pe tip de un an, n-aveam chef de o relatie sau alte complicatii, just safe sex. Bine..., ca atunci cand ne-am cunoscut, omu nu mi-a spus ca are si nevasta, dar asta e alt capitol. In fine, mi-a placut, ca in acele momente, am gandit ca un barbat...n-am avut pic de sentimente. El imi mai dadea mailuri dup-aia, dar eu n-am mai avut trebi...mi-am vazut de viata mea.

So, acum, cand sunt femeie casatorita si m-am casatorit din dragoste...si mai am si un respect pentru al meu, nu ma imaginez calcand stramb. Desi, tentatii sunt la tot pasul...conteaza cat suntem noi de verticale si cum vrem sa ne batem joc de propria persoana.
Am atatea prietene, care 'fac' pe amantele, ca deja a devenit un subiect normal. Nu ma mai mira nimic.
Eu m-am distrat prea bine inainte de casnicie, ca sa-mi mai umble acusica fluturasi prin cap.
Urasc persoanele care strica fericirea celor 2 (sunt si f usor de detectat, am ochiul destul de agil)...bagandu-se unde nu le fierbe oala. Desi, si barbatii au partea lor de vina. Replica data de amantul casatorit, sotului, cand l-a sunat sa-l stranga cu usa: 'Pai daca tie ti s-ar oferi o femeie, tu n-ai profita de lucrul asta?!' Asa ca doamnelor...aveti grija la cei de langa voi...ca nu stim ce le poate mintea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post May 25 2007, 10:31 AM
Post #23


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



QUOTE(splendora @ May 24 2007, 06:32 PM) *
un barbat care are iubita, nu logodnica sau sotie, e deja ceva interzis. nici macar nu mai reprezinta un "posibil", pur si simplu nu exista pt mine. si nu neaparat din respect pt mine, sau el, ci din respect pt femeia cu care e. nu cred ca mi-ar surade ideea ca o alta sa flirteze cu iubitu sau sotu meu. mi se pare josnic...fara sa vreau sa jignesc pe cele care se simt in situatia asta (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)


Felicitari pentru modul exceptional in care gandesti! Exact asta este si parerea mea. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post May 25 2007, 06:44 PM
Post #24


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



merci pt aprecieri (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) pur si simplu cred ca e bine sa te pui si in situatia celui caruia ii faci rau - respectiv iubitei/sotiei lui
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post May 25 2007, 07:01 PM
Post #25


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Daca ar gandi toate asa cred ca ar exista multe relatii fericite, iar rata divoturilor ar scadea considerabil. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post May 25 2007, 08:40 PM
Post #26


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



plizzzzzzzzz, ce i asta? acum plangem sotiile? pai daca nu stiu sa si tina barbatul ocupat! si cea care strica relatia a 2 persoane .. nu cred ca poate strica o relatie buna (ca perfecta nue xista). trebuie ca sunt niste fisuri pe acolo care se adancesc odata cu aparitia noii persoane.

bun, dar de barbatul care are 3 sotii ce mai ziceti? alea's sotii, nu's amante. si io-te ca el se poate imparti (ca asa cere Coranul) si toate's fericite. numai noi avem simtul proprietatii!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post May 25 2007, 09:02 PM
Post #27


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



(IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Cred ai gandi altfel daca o fatuca plictisita de viata sa monotona ar zdruncina relatia ta de lunga durata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lotte
post May 25 2007, 09:24 PM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



De fapt eu nu imi permit sa fiu cu un barbat ocupat.Pentru ca fostii au avut titulatura de"amanti", eu tot timpul fiind "maritata" cu mine.Am oferit foarte mult, insa in acelasi timp, tin la independenta mea, si daca fac prea multe sacrificii pentru relatie ma sufoc, si in final, o sa plec la mine, cu mine.Cam asta e regula mea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post May 25 2007, 10:08 PM
Post #29





Musafir






Hai mai megule nu pot sa cred ca asa gandesti (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Deci in opinia ta, femeia e datoare sa se dea peste cap sa isi tina barbatul mereu in priza ca daca nu...el e indreptatit sa mai caute scantei si in alta parte? Hai sa nu ne lansam in discutii despre lumea araba, acolo e cu totul alta mancare de peste. Noi traim totusi in Romania si asta ne mananca toti nervii (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

So, ce te faci Megule daca dupa 10 ani de relatie si 2 copii pur si simplu nu te mai tin nervii sa provoci zi de zi focuri de artificii? Si tot ce ti-ai dori e respect si intelegere. Mai mult partnership decat dictatura. O sa recunosti ca da, nu ii mai esti suficienta si il inviti sa isi gaseasca o amanta?

Si be aware, sa nu cumva sa cazi in capcana ca tu fiind o femeie frumoasa si isteata, e imposibil sa se plicitseasca un barbat de tine. Stii cum se spune .... "Pentru fiecare femeie incredibila din lumea asta exista deja un barbat care s-a saturat sa i-o traga" (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post May 25 2007, 10:38 PM
Post #30


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



domle, eu am avut unul si bun. cat a fost.. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
mai bine vai de mine decat vai de noi.. si daca nu mai exista dragoste, intelegere si respect.. atunci ura si la gara.
daca are creier in cap, barbatul se uita la ce are. stii cum e cu vrabia si cu parul..
no nu stiu acum.. tocmai vorbesc despre asta cu o colega (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) va expun mai acus concluziile
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 07:20 AM