IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Unde petreceti Pastele?
Diana.
post Apr 13 2012, 11:24 AM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Noi o sa facem prima zi de Paste cu vecinii, o sa facem gratar ca in Grecia (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Sa speram ca o sa fie si vreme frumoasa, sa putem pune planul in aplicare. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Voi unde petreceti Pastele?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Apr 13 2012, 10:36 PM
Post #2


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Eu il petrec aici, in Monaco. Maine seara megem la Buddha Bar sa mancam iar duminica nu ne-am decis inca. Aici Pastele s-a sarbatorit saptamana trecuta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Apr 14 2012, 09:50 PM
Post #3


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Eu o sa stau in casa! Ploua si eu urat deci nu iesim la biserica.

Paste fericit si sarbatori cu bine!!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Apr 18 2012, 10:01 AM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Noi am fost la parintii mei si in prima si in a doua zi de Paste. In prima zi am avut pe masa bucate traditionale: drob de miel, oua rosii, friptura de miel, bors de miel, iar a doua zi de Paste, ziua de stropit, ne-am strans mai multi din neam in curtea parintilor mei si am facut gratar.
Am avut sarbatori foarte frumoase (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 19 2012, 12:18 PM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



In prima zi de Paste am facut gratar cu vecinii. Din punctul meu de vedere a fost prea multa aglomeratie, insa asa a vrut al meu. Nu comentez nimic, insa nu asta era ideea mea de a petrece Pastele. Anyway...
In a doua si a treia zi de Paste a plouat, am stat in casa si am mai facut niste saratele si niste koulourakia...
Pe scurt, nu am avut un Paste cum mi-as fi dorit. Asta e! La anul o sa fie mai bine, o sa am grija de asta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Apr 19 2012, 10:37 PM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Si tu cum ai fi vrut, Diana? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Eu am fost la ai mei de Paste dar sincer mie imi displace mult toata tevatura aferenta sarbatorilor, mai multa atentie se acorda mancarurilor, in locul timpului de calitate cu familia, eu asa vad o sarbatoare crestina. Mama era extenuata ca a trudit toata ziua in bucatarie (exces de zel, dupa parerea mea) si abia ce am avut timp sa schimbam cateva cuvinte, small talk doar. In contextul in care ma duc de 3 ori pe an acasa. Anyway...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 7 2013, 10:07 AM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



De Inviere am fost la manastirea Caldarusani. Am ajuns destul de tirziu si cred ca am mers pe jos vreo 2 km ca sa ajungem sa luam lumina, pentru ca sirurile de masini pareau ca nu se mai termina. Desi am ajuns pe la sfirsitul slujbei, a fost frumos.
Prima si a doua zi de Paste le-am facut cu prietenii (si vecinii nostri) si a fost fain: linisit, in atmostfera familiala, exact pe gustul meu. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:09 PM