IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Relatii dupa pierderea tatalui
honney
post Mar 11 2008, 10:58 AM
Post #1





Musafir






Buna,

Nici nu stiu cum sa incep. Am mai postat aici cu mult timp in urma..a murit tatal meu de cancer la ficat si sunt distrusa si acum dupa 10 luni de zile. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Ma gandesc zilnic la el si stiu ca nimeni nu mi-l mai poate aduce inapoi..din pacate... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) O sa ramana in sufletul meu pentru toata viata.
Acum scriu pentru ca sunt nedumerita.. E ceva ciudat... La cateva luni dupa ce l-am pierdut pe tata...am primit un mail la sevici..de la un tip..care-mi scria ca-si doreste o relatie..ca doreste sa ma cunoasca...in limba engleza. I-am raspuns..si l-am intrebat de unde are adresa mea de mail..mi-a zis ca a intrat pe un site si i-a placut descrierea mea...bla-bla.
Am continuat sa ne scriem..imi spune ca e in strainatate..ca e singur..ca are rude in Romania...la un moment dat imi zice ca nu-i place lumea in care traiesc..parca traiam in lumea a treia.. (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) In sfarsit..ii raspund ca nu mai vreau sa-mi scrie..el se conformeaza si-mi ureaza chipurile tot binele din lume..
Nu stiu ce mi-a venit, va rog sa ma credeti..ma simteam fff singura .cum sunt de fapt si la ora actuala ..si-i trimit un mail in care-l intreb ce mai face. Imi scrie ca e in Romania si pentru ca eu n-am crezut ca exista( l-am tot intrebat de unde are adresa de mail..pentru ca nu eram lamurita..era normal..sa am dubii).
Nu i-am mai scris...De sarbatori ma trezesc ca-mi ureaza un An nou...ii raspund la fel cu o urare.
In ianuarie..imi scrie din nou.. de data asta..ca e singur, ca a fost in Romania , ca n-a avut curajul sa ma cunoasca...ca-i pare rau ca nu a venit sa ma vada.
Nu vreau sa va plictisesc cu mesaul meu..dar la un moment dat imi zice ca vrea o tipa puternica, de viata..sa se distreze..Din pacate nu cred ca sunt puternica, am trecut printr-o mare tragedie cu tata( ma mir ca nu am facut depresie)..si stia ca sunt doliu.
Cert e ca imi mai scrie 2 mesaje..seci si nu a mai dat niciun semn de viata!!!!
Am ajuns la concluzia ca e o mare mascarada, o bataie de joc..nu inteleg ce a castigat la faza asta... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Degeaba i-am dat nr de telefon, nu m-a sunat niciodata. Nu ma ridicam la pretentiile lui...Nu stiu ce sa mai zic..sunt ff dezamagita de oameni..
(IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Astept parerile voastre...

Multumesc mult!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Mar 11 2008, 11:01 AM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Parerile noastre pentru ce? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Nu am inteles nimic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
honney
post Mar 11 2008, 11:43 AM
Post #3





Musafir






As fi vrut sa aflu parerile voastre in legatura cu ...acel tip..care vroia sa para serios..dar in final...e la fel ca ceilalti....Nu vreau sa judec pe nimeni..dar e un mincinos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Mar 11 2008, 11:54 AM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Tu ce vrei de fapt?
Sa reiei legatura cu el si relatia voastra sa devina reala?
Nu stiu ca sa zic. Nu te exprimi foarte bine. Si toate punctele alea de suspensie imi dau dureri de cap (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) .
Daca te-a facut sa suferi, parerea mea este sa nu-ti mai bati capul cu el. Sunt sigura ca vei gasi pe cineva care e "pentru" tine. Mai da-ti un ragaz. Am impresia ca te-ai aruncat in chestia asta fara sa te gandesti inainte.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Mar 11 2008, 11:57 AM
Post #5





Musafir






Ai tras concluzia singura ca este mincinos, nu este capat de lume, se stie clar ca multi oameni 'virtuali' sunt asa...
Imi pare rau pentru pierderea tatalui tau si imi pare rau de experienta urata cu 'amicul virtual' dar viata merge inainte si victimizarile nu fac decat rau.Ai cazut, ai plans si te ridici!

Crezi ca daca stai sa intelegi si sa-ti explici comportamentul lui te vei simti mai bine sau daca noi iti facem filosofia oamenilor te ajuta la ceva?...deloc...Asa ca cel mai bine pentru tine(parerea mea) este sa accepti ce s-a intamplat si sa-ti traiesti viata...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
honney
post Mar 11 2008, 12:10 PM
Post #6





Musafir






QUOTE(kary_pink @ Mar 11 2008, 11:57 AM) *
Ai tras concluzia singura ca este mincinos, nu este capat de lume, se stie clar ca multi oameni 'virtuali' sunt asa...
Imi pare rau pentru pierderea tatalui tau si imi pare rau de experienta urata cu 'amicul virtual' dar viata merge inainte si victimizarile nu fac decat rau.Ai cazut, ai plans si te ridici!

Crezi ca daca stai sa intelegi si sa-ti explici comportamentul lui te vei simti mai bine sau daca noi iti facem filosofia oamenilor te ajuta la ceva?...deloc...Asa ca cel mai bine pentru tine(parerea mea) este sa accepti ce s-a intamplat si sa-ti traiesti viata...



Da..ai dreptate.. O sa merg mai departe...Imi pare rau daca va doare capul..de la punctele de suspensie..Asa am vrut sa scriu.

Poate sunt o fiinta vulnerabila, dar nu suport minciuna si bataia de joc a altora.. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Va multumesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 11 2008, 12:48 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Lumea e plina de nemernici. Insa nu trebuie sa dramatizezi. O persoana nu te poate rani decit daca o lasi tu o sa o faca, investind sentimente si avind asteptari, care, de cele mai multe ori, se dovedesc nerealiste.
Ia lucrurile asa cum sint si incearca sa nu mai pui la inima.
Lumea nu se va schimba, dar tu poti sa te autoeduci ca sa nu fii o victima sigura.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Mar 11 2008, 01:47 PM
Post #8


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Omul nu iti respecta tara, a avut si tupeul sa ti-o spuna direct, iar pe deasupra a spus clar ca vroia DISTRACTIE. Adica, sex cu o fata din Romania, cand avea drum prin tara asta inapoiata.

Din moment ce el si-a aratat mereu nimicnicia si superficialitatea, nu pricep de ce te-ai entuziasmat vreun pic cu privire la persoana lui.

Fii realista si uite-te mai bine in jur, sunt baieti in carne si oase pe care poate nu i-ai descoperit (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Zambeste, Dumnezeu o sa-ti scoata in cale multe lucruri si suflete frumoase, nu te mai amari pentru cele care nu merita.

(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 11 2008, 02:12 PM
Post #9


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Honney, iubita, asa sunt barbatii pe net. Cati n-am intalnit si eu... De fapt, cred ca asa sunt barbatii in general. Cand o sa vina vremea o sa se arate si printul tau fermecat pe un cal alb (ma rog, as prefera un Mercedes, BMW ceva... tot alb... ca suntem in alta epoca. Ne adaptam! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Asta nu inseamna ca nu exista exceptii. Am intalnit oameni minunati pe net care m-au ajutat la greu fie cu o vorba buna, fie cu altele mai serioase...

Continua sa visezi! Doar asa vei iesi din impas! Si inca ceva (referitor atat la barbati cat si la prieteni): invata sa iti stabilesti cursul dupa stele, nu dupa luminile oricarui vapor pe care-l vezi trecand! Am citit acest indemn undeva si mi-a placut si acum ti-l scriu tie. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Mar 11 2008, 02:20 PM
Post #10





Musafir






Honney, ai mare grija. S-ar putea sa iti faca cineva cunoscut faza asta, tiinand cont ca nici nu a vrut sa iti zica de unde are adresa ta de mail. Sunt multi care se ocupa cu faze de genul asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 12:10 PM