IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce spune despre tine ziua in care te-ai nascut
Diana.
post Oct 20 2011, 11:25 PM
Post #31


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nascuti in ziua 31: Faurarii

Personalitate
Harnici, priceputi, practici, responsabili si atenti la detaliu, cei nascuti pe 31 sunt niste maestri faurari. Au talentul de a prelucra materia si tot ce iese din mana lor iese temeinic, frumos si functional. Se concentreaza bine, sunt disciplinati, perseverenti si organizati. Au o minte clara, lucida, invata usor, reusesc bine si in activitatile de natura intelectuala. Sunt oameni cu principii, care pun pret pe valorile solide si consacrate, precum familia, traditia, munca.

Defecte
Rigiditate, incapatanare, intransigenta, avaritie, orgoliu, reprimarea emotiilor

Dragoste
Au sentimente profunde, pe care exteriorizeaza doar atunci cand sunt siguri ca nu vor fi respinsi. Nu se lasa dusi de valul pasiunii, iar iubirea lor se instaleaza progresiv, in timp. Sunt loiali partenerului si familiei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Oct 21 2011, 09:43 AM
Post #32


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Ce dragut!!! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Amuzant foarte, genul asta de horoscop, pe numerologie... Hi hi hi...! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Oct 21 2011, 04:56 PM
Post #33


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(Diana @ Oct 21 2011, 12:08 AM) *
Nascuti in ziua 19:
Au o sexualitate puternica si mult farmec. Sunt foarte cautati de sexul opus.

Mie nu cred ca mi se potriveste decat asta (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)

This post has been edited by Cindy: Oct 21 2011, 04:56 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 21 2011, 05:46 PM
Post #34


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Iar mie mi se potriveste asta
QUOTE
Nascuti in ziua 29: Vizionarii
Personalitate
Personaje cu totul speciale, cei nascuti pe 29 se bucura de instincte si intuitii iesite din comun. Sunt niste vizionari. Detesta banalitatea, au teluri inalte si proiecte ambitioase. Pot face multe lucruri in viata, dar indiferent ce fac, le trebuie mereu hrana pentru spirit (cultura, religie, filozofie, stiinta, etc.).


Si-asa a aparut elady... (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Gluma, gluma, e insa cazul sa ii acord mai multa atentie (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Oct 21 2011, 06:11 PM
Post #35


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



QUOTE(Cindy @ Oct 21 2011, 05:56 PM) *
Mie nu cred ca mi se potriveste decat asta (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)


Cindy, si tu tot pe 19 esti nascuta ?! (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)

Mie cred ca mi se potriveste si asta:
QUOTE(Diana @ Oct 21 2011, 12:08 AM) *
Nascuti in ziua 19: Hotaratii
Personalitate
Hotarati si mai iubitori de libertate, cei nascuti pe 19 nu fac decat ce doresc ei. Sunt ambitiosi si manati de imboldul de a reusi,


... cred ca un pic si asta:
QUOTE(Diana @ Oct 21 2011, 12:08 AM) *
Iubesc cu pasiune, insa nu le place sa-si etaleze sentimentele in public. Sunt capabili de sacrificiu pentru omul iubit.


... si cu siguranta partea asta:
QUOTE(Diana @ Oct 21 2011, 12:08 AM) *
Organizati si eficienti, ajung sa fie piloni de rezistenta ai sectorului in care activeaza.


Si ca sa fiu mai corecta, ar trebui sa spun ca nici defectele precizate acolo (cel putin o parte din ele), nu-mi sunt total straine... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Oct 21 2011, 10:19 PM
Post #36


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Tot pe 19! (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)
Stiam teoriile astea de mult, pt ca 19 e echivalent cu 1 prin suma cifrelor, deci ar fi numarul liderului. Ideea e ca eu sunt un lider foarte Zen, nu egocentrist, imi place sa acult ideile si povestile altora si nu tin sa demonstrez cu tot pretul ca eu sunt rupta din soare. (IMG:style_emoticons/default/innocent.gif) Nu ca ar fi ceva rau sa fii atat de determinat in viata, ba dimpotriva, doar ca eu nu sunt si ma amuza cand recitesc aceleasi teorii doar cu alte cuvinte formulate (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)

This post has been edited by Cindy: Oct 21 2011, 10:20 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Oct 21 2011, 10:31 PM
Post #37


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Cindy, ce frumos ai spus-o cu "liderul "foarte Zen". (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Din pacate eu mai am de lucru un pic la aspectul cu indulgenta si atitudinea Zen. Dar nu ma las, lucrez sa nu mai fiu asa intransigenta... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

QUOTE(Diana @ Oct 21 2011, 06:46 PM) *
Iar mie mi se potriveste asta
Si-asa a aparut elady... (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Gluma, gluma, e insa cazul sa ii acord mai multa atentie (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)


He he he Diana, nu stiam ca esti nascuta pe 29...
Tot intr-o zi de 29 e nascuta si fii-mea a mica! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Si cand am citit ce scrie la ziua ei, am remarcat pasajul acesta:

QUOTE(Diana @ Oct 21 2011, 12:23 AM) *
Pot face multe lucruri in viata, dar indiferent ce fac, le trebuie mereu hrana pentru spirit (cultura, religie, filozofie, stiinta, etc.). Se disting intotdeauna prin ceva si au mare nevoie de atentie.


Iar la defecte, la ea se potriveste de minune asta:

QUOTE(Diana @ Oct 21 2011, 06:46 PM) *
...sensibilitate la influentele mediului, imprudenta.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 21 2011, 11:36 PM
Post #38


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Da, partea cu hrana spirituala e adevarata si la mine. Mi-e mai "foame" de spiritualitate decit de orice altceva. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Mai pune si prea multa incredere in oameni si ai imaginea completa. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
In realitate sint pe 29, numai ca tatal meu de fericire ca are un bebe, m-a declarat pe 28... (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Oct 23 2011, 10:41 PM
Post #39


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



QUOTE(Diana @ Oct 21 2011, 06:20 AM) *
Nascuti in ziua 25: Intelectualii

Personalitate
Posesori ai unei judecati logice si patrunzatoare, cei nascuti pe 25 stralucesc prin facultatile intelectuale si prin dorinta de studiu, de instruire. Le place sa afle, sa cerceteze, sa investigheze si trebuiesc incurajati de mici in aceasta directie, fiindca este pacat ca inzestrarea lor sa nu fie folosita. Au o intuitie excelenta, pe care trebuie sa se obisnuiasca sa o asculte. Sunt firi care nu suporta restrictiile si prefera sa lucreze independent, in liniste si retragere.

Defecte
Raceala, aroganta, atitudine de superioritate, spirit critic, melancolie.

Dragoste
Sensibilitatea lor afectiva este mare, dar se feresc sa lase sa se vada acest lucru. Sunt retinuti, nu-si comunica emotiile si reusesc anevoie sa lege sau sa mentina o relatie. Au putere de atractie, insa sunt greu de inteles.


Diana,de unde e horoscopul asta ? E tare! Mi se potriveste pana la virgula.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Oct 24 2011, 10:16 AM
Post #40


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Si eu sunt pe 29 (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si mi se potrivete tot tot (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 23rd June 2024 - 03:06 AM