IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Va tineti barbatii sub papuc?
Adina123
post May 9 2011, 03:19 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 9-May 11
Member No.: 10,180



ma intalnesc de ceva vreme cu un barbat cu 2 ani mai mic decat mine, inca nu se poate spune ca suntem un cuplu, dar ne simtim bine impreuna si se pare ca devenim din ce in ce mai apropiati... zilele trecute m-a intrebat daca sunt genul de femeie care isi tine barbatul sub papuc.. initial m-a surprins intrebarea dar apoi m-am gandit mai bine si adevarul e ca nu mi-ar displace acest rol.. acum nu stiu de ce m-a intrebat asta, ori ii par eu mai autoritara, ori e el genul care prefera sa stea sub papuc
deci asta vreau sa va intreb: va tineti barbatii sub papuc?.. si daca da, cum procedati?.. ii pedepsiti si fizic?... bine, nu ma refer la cine stie ce torturi, cel mult cateva palme ma gandeam daca sa zicem ca ar iesi prea mult din cuvantul meu si bineinteles daca e genul de barbat care sa se lase dominat de femeie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nebunnebundarsib...
post Jul 26 2011, 02:13 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 26-July 11
Member No.: 10,452



SFAT(de la un barbat): mare prostie, cea mai mare prostie sa iti tii barbatul sub papuc, iti va da impresia ca e dominat, dar la prima ,,ocazie" aparuta in viata lui va pleca de langa tin, trebuie sa fiti egali, sa comunicati foarte mult

This post has been edited by nebunnebundarsibun: Jul 26 2011, 02:14 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 5 2011, 09:47 AM
Post #3


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Ai dreptate, conteaza mult sa il consideri pe cel de langa tine egalul tau si sa nu incerci sa-i dovedesti ca esti superioara pt ca ai numai de pierdut. Acelasi lucru e valabil si viceversa (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 8 2011, 12:16 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Acum depinde si de barbat. Exista barbati carora nu le pasa. Altora chiar li se pare normal sa fie dominati in relatia de cuplu. Cei din urma sint obisnuiti asa pentru ca, in general, mama (in general) sau o alta persoana de sex feminin a exercitat asupra lor, la un moment dat in viata, o autoritate incontestabila.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 8 2011, 01:09 PM
Post #5


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Or fi obisnuiti, dar in subconstientul lor nu prea cred ca le convine, chiar daca li se pare ceva normal, foarte multumiti de situatie nu cred ca sunt... Mai e si chestia aia cu orgoliul eu zic ca ar vrea sa fie cel putin egali cu partenerele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AntoniaM
post Aug 13 2011, 11:50 PM
Post #6


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 13-August 11
Member No.: 10,510



QUOTE(Diana @ Aug 8 2011, 01:16 PM) *
Acum depinde si de barbat. Exista barbati carora nu le pasa. Altora chiar li se pare normal sa fie dominati in relatia de cuplu. Cei din urma sint obisnuiti asa pentru ca, in general, mama (in general) sau o alta persoana de sex feminin a exercitat asupra lor, la un moment dat in viata, o autoritate incontestabila.


asa este Diana si as putea spune ca sotul meu este un bun exemplu de acest fel, a avut o mama destul de severa care i-a fost profesoara si la scoala si doua surori mai mari, fiind astfel obisnuit de mic cu autoritatea feminina.. acum, ca sa fiu sincera, eu nu am plecat de la ideea de a-l domina, dar pe parcurs am observat ca el de fapt la asta se asteapta, chiar ma enerva la inceput ca nu putea face nimic fara sa ma intrebe daca sunt de acord sau nu... si adevarul e ca, vazand felul lui de a fi, incetul cu incetul am descoperit ca si mie imi place sa-l domin

Adina, ce sa-ti spun, nu e frumos sa aplici corectii fizice cum spui tu, nu pot sa-ti recomand asa ceva si nici eu nu mi-am imaginat ca o sa fac vreodata asa ceva... dar acum sincera sa fiu, cand ma enervez il mai palmuiesc, nu stiu cum sa zic, cateodata pur si simplu o cere... prima data cand l-am plesnit mi-am cerut scuze, credeam ca o sa ma plesneasca inapoi, dar el mi-a zis ca daca sunt dezamagita de el pot sa il bat si cu cureaua... ce sa-i mai zic, chiar imi venea sa rad.. daca el o vrea, asta e, din intamplare am aflat ca nu e un caz singular, existand chiar un fel de lifestyle in care astfel de mici violente domestice sunt permise si chiar dorite, stil de viata care se numeste ... editat


This post has been edited by Globetrotter: Aug 15 2011, 11:36 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Aug 14 2011, 06:33 AM
Post #7


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Sa-ti bati partenerul? (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) Numai respect nu mai este acolo (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AntoniaM
post Aug 14 2011, 07:22 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 13-August 11
Member No.: 10,510



nu stiu daca ma crezi, dar sa stii ca exista respect.. aici nu e vorba de violenta domestica, e vorba de cu totul altceva, in sensul ca el isi doreste asta mai mult decat mine... ma rog, stiu ca poate parea ciudat, dar asta e... si documentandu-ma pe net am aflat ca nu suntem chiar singurul cuplu de acest fel ca sa zic asa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lyssuk
post Aug 16 2011, 08:10 AM
Post #9


Dependent
***

Group: Tratabil
Posts: 165
Joined: 4-August 11
From: Hell's gates
Member No.: 10,481



Mie mi se pare ciudat stilul asta de viata cum ii zici tu. Oi fi eu mai demodata ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Aug 16 2011, 02:54 PM
Post #10


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



Oricum as vrea io sa il tin cu dintii sub papuc nu merge (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) mi-ar pute mie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:39 PM