IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sampon pentru volum?
Cindy
post Jun 12 2006, 08:29 AM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



in cele din urma mi-am luat samponul pt volum Rene Furterer, care sincer sa va spun nu mi-a placut..dezamagita si fiindca parul imi cadea in continuare in cantitati destul de mari, mi-am luat Phytorhum, de care am fost placut surprinsa..parul avea mai mult volum decat de obicei, inca de la primele utilizari nu a mai cazut asa mult..mie mi-a placut cel mai mult din multele sampoane incercate de mine (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif) ...trebuie folosit insa un balsam bun, pt ca dupa catva timp, lasa parul putin incurcat(sg defect dupa parerea mea..)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 6 2007, 06:49 PM
Post #12


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



daca tot s-a adus topic`ul asta la suprafata, profit sa spun ca eu sunt f multumita de balsamul pt par fin de la L'Occitane..(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
In_grid
post Feb 7 2007, 06:02 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 22
Joined: 21-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,073



Sweet_girl, si eu aveam aceeasi problema - par fin, subtire si fara volum. Am "descoperit" de curand Vichy pentru volum (cel portocaliu), si sunt fff multumita. L-am folosit doar de 3-4 ori pana acum, si deja se vad rezultatele, insa pe cutie scria ca ajunge sa mareasca volumul parului cu 34%, chiar de la radacina.
Ai putea sa-l incerci, eu zic ca merita (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iubitzica_Bombon...
post Feb 9 2007, 04:09 PM
Post #14


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 6
Joined: 9-February 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,174



QUOTE(bebe_maria @ Apr 7 2006, 08:55 PM) *
Pe parul uscat, inainte de spalare, se aplica uleiul de migdale dulci (presat la rece) pe tot firul de par sau doar la varfuri in functie de necesitati (eu am dat pe tot parul pt ca tot era ascat si lipsit de stralucire). L-am infasurat apoi intr-un un prosop cald (sau ceva care sa tina cald) timp de 3 ore dupa care am spalat cu sampon pt par uscat si degradat de la d'oliva. Are si volum si straluceste, arata mult mai sanatos si nu mai e uscat firul. dar am impresia ca trebuie repetat tratamentul mai ales daca te usuci cu feon asa cum fac eu.. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)



Si eu am parul degradat, si inca cum....mi-am schimbat nuanta de par de la castaniu(culoarea mea naturala) la blond deschis- cenusiu si in fiecare luna trebuie sa ma vopsesc...si uite asa am ajuns sa am un par ca o matura...e uscat si tepos...si nu-mi mai place deloc (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) . Folosesc la fiecare spalare ori balsam ori masca de par, dar degeaba. Uleiul asta de migdale dulci e chiar asa miraculos precum ziceti?De unde as putea sa-mi iau si eu? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 10 2007, 04:13 PM
Post #15


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



ingrid, eu nu am parul fin si subtire, e chiar destul de des, dar am eu o pasiune veche pentru parul cu mult volum..(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) o sa ma uit si de samponul de la vichy..(IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Medeutz
post Feb 16 2007, 11:47 AM
Post #16


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 11
Joined: 11-February 06
Member No.: 205



Vorbiti aici de sampon pt volum...daca se vad sau nu efecte...Dar cum va aranjati parul?
Cred ca e mai important modul in care ne aranjam parul si ce folosim pt a mentine volumul decat samponul in sine..
Am I wrong?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Mar 21 2007, 12:58 AM
Post #17


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



Sweet, monicutza....Karma Komba, Veganesse, Lush cu ce se mananca, si de unde fac rost de ele (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) !
SI eu brutus cu par moale, fara volum si predispus la ingrasare....nu va spun ca am epuizat toate variantele intens mediatizate! Am descoperit serul Matrix dar imi face matreata (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) asta ca nu-l pot folosi de fiecare data!!! HELP
BIG hair CRISIS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katy87
post Mar 21 2007, 02:58 PM
Post #18


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,086
Joined: 23-February 07
From: galati
Member No.: 1,242



voi vreti volum si eu ma chinui sa nu mai aiba volum,oricum m-am tuns ieri si mi-a luat sin volum (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) . (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Mar 21 2007, 03:55 PM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



geo, nu stiu daca exista magazine lush in galati dar poti sa comanzi de aici.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Mar 21 2007, 04:12 PM
Post #20


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



QUOTE(MonicutzaB @ Mar 21 2007, 05:55 PM) *
geo, nu stiu daca exista magazine lush in galati dar poti sa comanzi de aici.




oooooooo, saru'piciorushele, zau! suna prea bestial.....Sampon lichid Lush I Love Juicy! Iar la comandari on-line sunt cea mai tare!!! (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) monicutza
PS voi ce ati folosit cu succes din gama asta?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:24 PM