IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Luxatia / Entorsa, mi-am luxat piciorul
lxn
post Feb 8 2008, 08:58 PM
Post #11





Musafir






Pink, din cele 3, iti recomand diclofenac crema si pastile. Alea calmeaza durerea, aulinul este insa prea puternic, despre celalalt nu stiu insa mare lucru. Stai cu ochii pe picior ca sa stii ce sa-i spui medicului atunci cand ajungi la urgente, unde e MUSAI sa mergi mai repede, daca doare si nu poti misca piciorul, nu mai vorbim de calcat in el.

Sa ne spui cum s-a rezolvat, sper din suflet sa nu fie nimic grav (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 8 2008, 09:03 PM
Post #12


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(rozy @ Feb 8 2008, 08:53 PM) *
n-ai vreun gel din ala de calmeaza dureri sa te ungi?


Diclofenac. M-am uns de vreo 3 ori pana acum. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

QUOTE(lxn @ Feb 8 2008, 08:58 PM) *
Pink, din cele 3, iti recomand diclofenac crema si pastile. Alea calmeaza durerea, aulinul este insa prea puternic, despre celalalt nu stiu insa mare lucru. Stai cu ochii pe picior ca sa stii ce sa-i spui medicului atunci cand ajungi la urgente, unde e MUSAI sa mergi mai repede, daca doare si nu poti misca piciorul, nu mai vorbim de calcat in el.

Sa ne spui cum s-a rezolvat, sper din suflet sa nu fie nimic grav (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)


Il misc eu dar greu ca doare din ce in ce mai rau. Inspre partea stanga nu pot sa-l misc d nicio culoare ca mor de durere. In dreapta pot dar putin. Acum stau cuminte pana vine cineva acasa sa ma duca la doctor. Oricum atunci cand pipai, osul de sub glezna in partea stanga (e vorba de piciorul stang) e un pic altfel decat la dreptul. Mai in afara si mai sus pozitionat.

Am luat un Aulin pana la urma...

Thanks again! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Feb 8 2008, 09:05 PM
Post #13





Musafir






mai bine nu mai incerca sa-l misti.tine-l tapan si fuguuuta la doctor.crek te alegi cu um mic ghips (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Feb 8 2008, 09:10 PM
Post #14





Musafir






Nu poti suna pe cineva sa vina mai repede? Nu-i bine daca stai prea mult timp asa. Cheama un prieten cu masina sa te duca la spital (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 8 2008, 09:11 PM
Post #15


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



l-am sunat pe tata (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . il astept...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Feb 8 2008, 09:27 PM
Post #16





Musafir






Doamne pink sorry pt tine (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) sa speram ca nu i rupt iti tin pumnii (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Sa mai zica cineva ca in casa suntem in siguranta (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Feb 8 2008, 10:33 PM
Post #17


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Fetelor, dupa Aulin m-a lasat jumatate din durere si acum pot calca pe varf... Nu-mi vine sa cred! (IMG:style_emoticons/default/smart.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fantasy
post Feb 8 2008, 10:43 PM
Post #18


Doar eu..
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,133
Joined: 19-December 05
From: Peste tot..
Member No.: 120



Pink eventual infasoara-l cu o fasa din aia medicinala pana ajungi la spital.Am patit si eu asa odata pe scari si mi-am pus o fasa din aia si mi-a mai luat un pic din durere.
Nu cred ca e rupt e o entorsa mai degraba.

Du-te la spital si vb api sa ne anunti si pe noi ce-ai facut!Bafta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Feb 8 2008, 11:09 PM
Post #19





Musafir






Off Pink...cum ai patit-o si tu.
Multa sanatate si sper sa nu fie nimic grav. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 9 2008, 12:37 AM
Post #20


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mai, nu mai calca pe el, ca daca e amortit de la unguent si e fisurat ai incurcat-o! (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

... si sa ne spui ce ai facut la spital.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 12:41 PM