IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Closed TopicStart new topic
> 2009, Un an benefic pentru cariera, Raspunsuri gratuite de astrologie
Szimcsi
post Oct 2 2008, 08:02 PM
Post #1


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Intreb si eu, atunci: As vrea sa stiu daca perioada urmatoare(urmatorul an, adica), va fi benefic pe plan profesional pentru mine. Locul nasterii: Filiasi, Dolj. Ora: 21.00 (aproximativ). Data nasterii 9 aprilie 1980. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

LE: cred ca nu trebuia sa intreb aici (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Scuze Maat! (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vesta
post Oct 3 2008, 03:33 PM
Post #2


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 117
Joined: 29-December 06
Member No.: 909



Va trebui să soliciţi unui astrolog o corecţie a orei de naştere, deoarece cu 15 minute mai devreme, ai un alt Ascendent şi o altă casă a căsătoriei, aşa că īn domeniul sănătăţii şi al parteneriatului nu voi face nici o previziune.
Īn primul rānd, īn anul care urmează are loc un tranzit important, a lui Saturn, care semnifică adevărata intrare īn etapa adultă, fiind adesea o vārstă de bilanţuri, de conştientizări şi responsabilităţi. Este o perioadă de bilanţ, īn care tragi linia şi evaluezi unde ai ajuns. Te maturizezi(da, este a doua maturizare, după cea de la 18-21 de ani), te simţi mai responsabilă şi uneori, chiar mai bătrānă. Se poate să faci nişte schimbări: īn primul rānd renunţi la vise, iluzii şi la tot ce simţi că, dintr-o dată, nu ţi se mai potriveşte. Īncepi să faci compromisuri, ceea ce poate fi de-a dreptul surprinzător dacă nu-ţi stătea īn fire.
Ţinānd cont de ce īnseamnă Saturn īn astrograma ta natală, pot spune că va fi o perioadă de instalare, de construcţie sau de realizări durabile la nivelul căminului: poate fi vorba de o mutare, de cumpărarea unei locuinţe sau de amenajări īn cea existentă. De asemenea, un alt tranzit, al lui Jupiter te poate ajuta să-ţi īntemeiezi căminul tău propriu, poate aduce o logodnă sau chiar o căsătorie. Ca să ştiu mai multe, ar trebui ora de naştere să fie cāt mai corectă şi locul unde ţi-ai petrecut aniversarea din acest an. Nici domeniul profesional nu va fi scutit de schimbări īn 2009.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Oct 3 2008, 03:47 PM
Post #3


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Iti multumesc mult, Vesta!

Ora de nastere exacta nu o stiu, din pacate, mama nu mai tine minte.

Ziua de nastere anul asta am aniversat-o in Craiova, unde locuiesc de un an si jumatate. Sunt deja casatorita, am un an si un pic (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vesta
post Oct 3 2008, 03:56 PM
Post #4


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 117
Joined: 29-December 06
Member No.: 909



QUOTE(Szimcsi @ Oct 3 2008, 04:47 PM) *
Iti multumesc mult, Vesta!

Ora de nastere exacta nu o stiu, din pacate, mama nu mai tine minte.

Ziua de nastere anul asta am aniversat-o in Craiova, unde locuiesc de un an si jumatate. Sunt deja casatorita, am un an si un pic (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Īnseamnă că atunci poate se īmbogăţeşte....familia!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Oct 3 2008, 04:04 PM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



(IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Aoleu! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Oct 3 2008, 04:10 PM
Post #6





Musafir






Aoleu ce ma bucur pentru tine (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 09:33 AM