IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

27 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Operatii estetice, Pro sau contra ?
Ciresica
post Jan 11 2006, 10:13 AM
Post #21


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



am vazut ca vorbeati de emisiunea de pe vh1, cu tipele care vor sa arate ca nu stiu ce cantarete sau actrite. ei bine, la aceeasi emisiune am vazut acum vreo 3 zile un tip transexual care vroia sa arate ca j lo  :o  :o  :o .

deja chestia cu operatiile estetice a deviat de la ce ar trebui sa fie. eu una sunt de acord cu operatiile estetice daca ele te fac sa te simti mai bine si sa depasesti anumite complexe pe care le ai; in nici un caz pentru altcineva ( prietenul sau pentru a obtine nu stiu ce job  ??? ). dar si astea sa fie facute cu masura. deja implanturile xxl sunt vulgare, iar daca mai sunt facute si la o fatuca slaba sunt grotesti.  :o

in ceea ce ma priveste, nu stiu daca intra la operatii estetice, dar mi-as face ceva la fata sa scap de toate semnele de la acnee si poate peste ani un lifting. sigur toate o sa ajungem la un moment dat sa ne gandim la asta.  :P si din cand in cand ma gandesc si la un implant mamar ptr ca am sanii f mici, nici sutien nu-mi gasesc sau doar cu burete si nu suport buretii.  :'(  :frustraree: dar imi trece destul de repede ptr ca stiu ca e dureros si nici nu ma omor dupa ideea de a avea un corp strain in mine. mi-ar place insa ca intr-o zi sa se descopere o pastila minune care sa-mi rezolve problema asta.  :aplauze: sau poate sa-mi dea ariana de la ea ...  :fluierat:  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Libe
post Jan 18 2006, 12:58 PM
Post #22


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 25
Joined: 12-December 05
Member No.: 94



...Ciresico...cu placere ti-as da si eu... imagineazati Ariana cum e la mine cand merg la cumparaturi in cautare de sutien, am 90 B-C drac..stie, depinde de firma... in momentele alea imi urasc sanii ...visez si eu la un lifting...dar...money problems. Spunea-i ca si-a facut o tipa...poti sa dai mai multe detalii ca stiu ca tu esti di Tm si m-ar interesa niste preturi...

Deci ca sa raspund la sondaj...Da sunt de acord cu operatiile estetice dar doar in caz de necesitate...nu ca ala care vroia sa fie ca J.Lo... (pt. ala...un psihiatru soro...)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Jan 18 2006, 08:04 PM
Post #23


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



fetelor, silicoane v-ati pune??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flory24
post Jan 23 2006, 02:38 AM
Post #24


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 96
Joined: 19-January 06
From: Bucuresti
Member No.: 156



Salutare... :-* avand in vedere ca io am niste sani foate mari  as face,dar nu pt ca nu mi-ar place sanii mari,ci pt ca... am probleme cu sanatetea,mai precis cu spatele sau coloana.
in rest ...NU ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Xela
post Jan 23 2006, 12:37 PM
Post #25


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 75
Joined: 12-January 06
Member No.: 145



Da...mi-as face, dar prima ar fi pentru refacerea aspectului pielii deformat in urma unei operatii facute de un doctor care avea impresia ca traieste pe vremea inchizitiei.
Si poate si un pic de tzatzuce mi-as pune:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 2 2006, 04:11 PM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



eu am implanturi si sunt f multumita. am trecut de la 75A la 75B, oamenii nici nu-si dau seama ca sunt facute.
mi se pare un strop de ipocrizie sa spui ca esti frumos de la natura si mandru sa fi natural dar in timpul asta sa te fardezi si sa-ti vopsesti parul. no ofense.  :-*
cazurile prezentate la vh1 chiar ca sunt aberante si niste medici responsabili nu ar trebui sa opereze asemenea persoane care nu par foarte echilibrate, ca sa me exprim elegant.
concluzie, sunt f de acord cu orice interventie asupra corpului tau atata timp cat nu lasi chestia asta sa te defineasca ca om (scuzati cacofonia) si nu devine o obsesie.  :)
va pup si sper ca nu am suparat pe nimeni.  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Feb 2 2006, 06:54 PM
Post #27


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Monicutza am vazut ca si pe celalat forum ai povestit despre asta.Mi se pare extraordinar faptul ca povestesti cu atata lejeritate despre experienta ta.Putine recunosc asta si ,si mai putine povestesc despre asta.
Felicitari pentru hotararea luata.Si repet sunt de acord cu tine:cata vreme putem lua masuri ca sa ne simtim mai bine cu propria noastra persoana de ce sa nu o facem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 3 2006, 09:19 AM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



buna, Ariana!
merci mult pt mesaj. sincer, imi este foarte usor sa vorbesc pt ca nu mi se pare ceva rusinos, desi, in Romania se parte ca este mai usor sa recunosti ca ai facut sex in grup decat o operatie estetica!  :-X am vrut sa scriu pt ca inainte sa-mi fac eu operatia am cautat pe cate forumuri din Romania am putut sa aflu detalii de la o persoana care a trecut prin asta. crede-ma ca absolut nimeni nu a recunoscut. in schimb fetele din State au fost super de treaba, iti raspund la orice intrebare, te incurajeaza si se intereseaza de soarta ta, iar in momentele alea (inainte si imediat dupa operatie) conteaza enorm sa auzi o parere personala si nu numai niste date medicale seci.
asa ca, daca cineva are nevoie de orice informatii, ii raspund cu cea mai mare placere!  :)
have a nice day!  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Feb 3 2006, 02:26 PM
Post #29


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



monicutza,eu as vrea mai multe detalii, dar nu stiu daca esti dispusa sa le dai aici, pe forum, sau pe privat, asa ca anunta-ma pe ce cale vrei sa vorbim...

acum, ce ma intere pe mine: o usoara ridicare a sanilor, caci in urma sarcinii si alapatarii s-au cam lasat si, culmea, mi se pre ca s-au si micsorat.deci, m-ar interesa pe langa aceasta ridicare, poate si o "mica marire" de sani, dar, cum spui tu, aproape insesizabila.

nu stiu la ce clinica se apote face, si nu stiu nici costurile aferente (probabil ca pentru aceste lcururi vom discuta pe privat).

apoi, poate ne mai poti spune tu cum a decurs operatia, cu lux de amanunte, caci mi se pare destul de important sa stim la ce sa ne asteptam, cat si problemutzele intampinate dupa operatie (ex:dormit numai pe spate, toaleta sanilor, medicamente folosite dupa operatie, durata de revenire dupa operatie, adaca esti multumita sau nu de rezultat).

multumim pentru diponibilitatea ta si, cel putin eu, personal, astept cu nerabdare sa ne detaliezi putin acest subiect.

te pup :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black_widow
post Feb 3 2006, 02:50 PM
Post #30


Obsedat
****

Group: Membru
Posts: 464
Joined: 8-December 05
From: Timisoara
Member No.: 26



Si eu vreau sa aflu detalii!  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

27 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:10 AM