IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Concurs culinar, Gatesti si castigi!
Teocris
post Oct 23 2012, 01:07 PM
Post #1


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Cristina's world si eLady.ro te invita la concurs!

Calendarul de desfasurare:
20 octombrie 2012 – 24 noiembrie 2012: inscrierea si postarea retetelor in concurs
25 noiembrie 2012 – 02 decembrie 2012 – jurizarea si anuntarea rezultatelor finale

La acest concurs pot participa toti cei care sunt de acord cu conditiile concursului.

Conditii de participare:
1. Alege o reteta de pe blogul Cristina's world si incearc-o in bucataria ta. Fa poze drept dovada! Sunt necesare minim trei poze, din care doua trebuie sa arate cum ai lucrat. Fii originala si nu copia poze sau texte de pe internet!
2. Daca ai blog, posteaza reteta si pozele pe blogul tau si pune si un link acolo catre reteta care te-a inspirat. Vor fi luate in considerare pentru concurs doar retetele postate dupa data de 22.10.2012. Daca nu ai blog, astept pe adresa de mail blog.cristinas.world@gmail.com pozele cerute. La sfarsitul concursului voi posta pe blog parada retetelor participante, cu link catre blogurile participante (daca este cazul).
3. Inscrie-te pe forumul eLady.ro si la sectiunea Gastronomie, topicul Concurs culinar, incarca pozele cerute. De ce? Pentru ca membrele forumului eLady.ro formeaza juriul acestui concurs.
4. Daca vrei, da like paginii de facebook eLady.ro
5. Tot daca vrei, urmareste blogul Cristina's world prin intermediul Google friend connect, pagina de Pinterst sau Bloglovin.
6. Juriul este format din membrele forumului eLady.ro, cu minim 50 de postari pana la data votarii. Fiecare membru al juriului va nota fiecare reteta inscrisa la concurs cu puncte de la 1 la 5 astfel: Reteta X: dificultate N puncte; prezentare Y puncte; creativitate Z puncte. Retetele inscrise in concurs vor primi astfel 3 note de la fiecare membru al juriului.
7. Poti participa cu mai multe retete si astfel iti maresti sansele de castig!
8. Premiile vor fi acordate in functie de numarul de puncte acumulate la fiecare sectiune.
9. Daca esti membru al forumului eLady.ro si ai 50 de postari pana la data votarii (25 noiembrie - 02 decembrie), ai dreptul sa faci parte din juriul acestui concurs.
10. Premiile vor fi trimise in maxim 10 zile lucratoare de la anuntarea castigatorilor. Daca aveti resedinta in afara Romaniei, va rog sa-mi furnizati o adresa valida din Roamania (familie, prieteni, cunostinte) la care sa va trimit premiul in caz ca va numarati printre castigatori.

Premii:
1. Premiul pentru dificultate - o forma de copt coji de nuci
2. Premiul pentru prezentare - un cutit pentru verdeturi + o tava de prajituri in forma de scoici
3. Premiul pentru creativitate - o tava pentru prajituri in forma de floare + o tava de prajituri in forma de inima.

This post has been edited by Teocris: Oct 25 2012, 11:05 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 24 2012, 09:27 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Abia astept sa vad ce minunatii ies! (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Oct 25 2012, 07:52 AM
Post #3


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Eu am emotii!! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zambetania
post Oct 28 2012, 10:41 AM
Post #4


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 24-October 12
Member No.: 11,481



Bun gasit si-n asta casa! Crisa nu ma pricep sa incarc pozele, care-i ingineria cu URLu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 28 2012, 12:10 PM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Zambetania!
Uite aici cum se incarca poze
http://www.elady.ro/forums/index.php?showtopic=507
PS: Abia astept sa vad ce minunatii ai facut! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zambetania
post Oct 28 2012, 01:46 PM
Post #6


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 24-October 12
Member No.: 11,481



Multumesc frumos, Diana!
Il intrebasem pe search cum se incarca pozele, da' o tacut:)
Uf, ce m-am chinuit, pan n-am citit 12 pagini din cele 16 nici n-am priceput unde gresesc. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate, Crisa! M-ai luminat cu schitele tale scrise cu rosu mura-n gura:)
Amu mi se pare mie sau de incarc 4 poze de dimensiunea asteia de mai jos nu-i in regula? Care-i marimea lor normala pentru forum?
Uitasem sa scriu despre minunatii, Cristina e vinovata:)

(IMG:http://i827.photobucket.com/albums/zz193/zambetania/chiftelutecutonA.jpg)

This post has been edited by zambetania: Oct 28 2012, 02:05 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 28 2012, 04:58 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dimensiunea pozelor poate fi oricit: pentru ca imaginea este inntre taguri, afisarea o redimensioneaza dar cind se da click pe imagine, ea se vede la dimensiunea maxima incarcata in fotogaleata... sper ca am fost cit de cit inteligibila!


BTW, chiftelutele cu ton arata fantastic!!! Iar de aranjament nu mai spun nimic! Jos palaria!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Oct 29 2012, 01:12 PM
Post #8


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Maria, arata minunat!!! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) De placut, ti-au placut?
Esti deschizatoare de drumuri (IMG:style_emoticons/default/322.gif) Iti urez mult succes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zambetania
post Oct 29 2012, 06:34 PM
Post #9


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 6
Joined: 24-October 12
Member No.: 11,481



Deschizatoarea de drumuri a preluat legatura:))
Crisa, mi-a placut foarte tare pasta asta de ton, de altfel am si incercat-o deja in combinatie cu o crema de branza intr-o rulada minunata! De sarbatori am programat-o pentru umplut oua.

Amu incarc si celelalte poze cu etapele pregatirii, sa fiu sigura ca nu ma descalifici:))

1. Ingrediente
(IMG:http://i827.photobucket.com/albums/zz193/zambetania/chiftelute1.jpg)
2. Formare, finalizare chiftelute
(IMG:http://i827.photobucket.com/albums/zz193/zambetania/chiftelute3.jpg)

(IMG:http://i827.photobucket.com/albums/zz193/zambetania/CHIFTELUTE9.jpg)
3. Sectiune
(IMG:http://i827.photobucket.com/albums/zz193/zambetania/chiftelutecumorcov.jpg)
4.Va poftesc la masa!
(IMG:http://i827.photobucket.com/albums/zz193/zambetania/chiftelutecutonA.jpg)

Mai greu a fost sa ma dumiresc p'aci cum incarc pozele, decat sa le pregatesc:) Multumesc, Diana!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 29 2012, 07:31 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Arata superb! (IMG:style_emoticons/default/aplauze.gif) Inclusiv etapele... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 01:50 AM