IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ciocolata!
irinica
post Aug 10 2007, 07:51 PM
Post #21


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Ciocolata AFTER EIGHT e preferata!!!
Dar din motive...din unele motive, acum prefer ciocolata cu cat mai multa cacao. 99%??? Kalua??!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Nov 4 2007, 07:19 PM
Post #22





Musafir






Dar ce ziceti de bilele Mozart (eu una le prefer numai de la firma Reber)? Cu ciocolata neagra, inauntru martipan si nugat.
(IMG:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f4/Mozartkugeln_reber_2.jpg/800px-Mozartkugeln_reber_2.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rozy
post Nov 4 2007, 07:23 PM
Post #23





Musafir






oricare...numai cu fructe sa nu fie...nici dupa cea amaruie nu ma omor
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rossana
post Nov 4 2007, 07:47 PM
Post #24


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 103
Joined: 23-October 07
From: Brasov
Member No.: 2,481



After Eight After Eight After Eight!!!!!! Moooooor dupa ele. Si Kinder-oshenii cand ma simt mai "soft". Si cele cu jeleu de fructe imbracate in cioco neagra, cum sunt bobo de Craciun....mmmmmm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Nov 4 2007, 07:50 PM
Post #25


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



Mda, cedez si termin si a doua jumatate de Milka cu caramel!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rossana
post Nov 4 2007, 07:59 PM
Post #26


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 103
Joined: 23-October 07
From: Brasov
Member No.: 2,481



Geoo si MILKA CU CARAMEL!!!! Am uitaaaat! Superbunaaaa..Mi-am luat astazi insa cele cu spuma de lapte de te suna Marmota si te ia la intrebari...meh...complet neimpresionant (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Nov 4 2007, 09:04 PM
Post #27


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



kalua, ahahahaha ia uite ce-am primit eu din Munchen (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

(IMG:http://i33.photobucket.com/albums/d90/h_2004/100_2627.jpg)

... gand la gand si-i fix marca aia de care spui. Excelente!

imi place si ciocolata cu cafea.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Nov 4 2007, 09:10 PM
Post #28





Musafir






Te iubesc mult aia care ti-au adus-o. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Nov 4 2007, 09:15 PM
Post #29


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



QUOTE(kalua @ Nov 4 2007, 03:10 PM) *
Te iubesc mult aia care ti-au adus-o. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)


(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Nov 6 2007, 05:14 PM
Post #30


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



iata un articol imbucurator pt iubitoarele de cioco:

Ciocolata, mai sănătoasă decât fructele
2007 11 05| de Nicoleta Catana
Batonul de ciocolată este mai sănătos decât două kilograme de mere, spune un studiu britanic. Cercetătorii care au descoperit un nou tip de ciocolată afirmă că acesta contribuie la creşterea cantităţii de antioxidanţi din organism, prevenind astfel o gamă largă de boli, de la maladii cardiace la cancer. Noul desert minune conţine de trei ori mai mulţi antioxidanţi decât alte mărci specializate în ciocolată sănătoasă. Un baton de ciocolată conţine, se pare, mai mulţi antioxidanţi decât o jumătate de kilogram de varză de Bruxelles sau două kilograme de mere. În plus, se pare că are un gust deosebit de bun, existând în variantele neagră, cu lapte, cu mentă şi cu portocale. Producătorul batonului spune că două pătrate de ciocolată asigură necesarul zilnic de antioxidanţi. O ciocolată normală din categoria celor descoperite de britanici, cu lapte, conţine 409 de calorii, în timp ce varianta neagră are doar 356. Alasdair McWhirter, editor al bestseller-ului “Foods that Harm, Foods that Heal”, a declarat că oamenii trebuie să consume în continuare, zilnic, cinci porţii de fructe şi legume, pentru că acestea conţin fibre şi alţi nutrienţi care nu se găsesc în ciocolată.

Eu m-am reprofilat pe ciocolata amaruie de cand incerc sa tin un pseudoMonti...caci mai demult `spargeam` tot ceea ce insemna ciocolata...putea sa fie si cu carne:)))) ca tot gustoasa era !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 21st May 2024 - 01:04 AM