IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Alimentatia cainilor si cateilor, Ce trebuie sa manance cateii de companie
Alimentatia cateilor de companie
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 4
Guests cannot vote 
Diana.
post Jul 22 2008, 05:41 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Socotesc ca era necesar un astfel de topic. O alimentatie sanatoasa ne tine cateii sanatosi si le prelungeste viata.
Pentru posesorii de catei (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) si nu numai:
Dieta cainilor de companie
Hrana cateilor
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jul 22 2008, 05:49 PM
Post #2


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Eu vreau sa te intreb un lucru (am si eu un fix, de! (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) )> cum e cu parul, dom'le? Eu ma renuntat sa mai sper ca se poate face ceva. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 22 2008, 05:53 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Deocamdata nu sint probleme. Abia astept sa se faca bine si sa ii pit face baie. O sa o invat la pieptanat. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Mititiko, ce maninca cateleul tau (aka al prietenului) Am citit ca e posibil ca parul sa cada si din cauza alimentatiei.

Poke, cind ne intilnim aduc dihania. Azi a facut 3 luni si are aproape 10 kile!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jul 22 2008, 05:59 PM
Post #4


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Nu mananca decat boabe, de la altceva ii apare o eczema pe spate. E foarte sensibil, acum vrem sa mergem iar cu el la medic, dar ne-am saturat sa ne plimbam cu el la atatia veterinari si sa nu fim multumiti de nici unul! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 22 2008, 06:09 PM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ce boabe maninca?
Astept sa se uploadeze un filmulet cu Ara pupacioasa. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Fanny, pe albastrila nu l-am vazut de mult. S-a intors din "vacanta"?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jul 22 2008, 06:12 PM
Post #6


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Hills ii luam de obicei, desi sunt ale naibii de scumpe si asta e un mancacios nevoie-mare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 22 2008, 06:13 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



De Hills nu stiu nimic. Insa am aflat ca royal canin e foarte bun. Din lista cu mincare naspa, pedigree...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jul 22 2008, 06:13 PM
Post #8


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Voi cu ce o hraniti, Maat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 22 2008, 06:19 PM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cu royal canin pentru baby. Mai era o marca buna, bel... si ceva. Stai sa caut si revin

Mai maninca brinza de vaci, ousor (jumate!) , morcov, nectarine (ii plac la nebunie!), a mincat si grapefruit si ... castravete! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Gatam am gasit: BELCANDO. O sa ii iau si de-asta, pina acum am papat bobite si cite ce a mai picat. A, si putina carne de vita cruda si ficatel de pasare. Amestecate cu bobite.

Mititiko, din ce oras esti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Jul 22 2008, 06:21 PM
Post #10


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Noi nu ii putem da altceva. Inainte ii mai gateam, dar ii apar mereu bube de la mancare. El ar manca de toate, dar cel mai mult e innebunit dupa mere. Din astea ii mai dam din cand in cand. In rest, doar boabe, cred ca i s-a acrit si lui saracul. O sa ma interesez de royal canin-ul asta, daca zici ca e atat de bun.

Apropo de oua, am citit ca, in special pentru rasa lui-rottweiler- e foarte indicat, din cand in cand sa le dam cate un galbenus de ou crud. N-am auzit-o inca din gura unui veterinar si la cat de sensibil e mi-a fost frica sa-i dau.
Tu i le fierbi sau tot crude i le dai, Maat?

Din Bucuresti sunt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:52 PM