IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Recunosc: iubesc!
Dore
post Dec 11 2005, 11:42 PM
Post #1


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Ne este greu sa recunoastem ca iubim - indragosteala o admitem cu mai multa usurinta.
Un clasic spunea ca o femeie are voie sa spuna unui barbat ca il iubeste abia dupa 10 ani, dar ca si atunci sunt sanse sa nu fie adevarat. Anumite statistici spun ca o femeie iubeste mai repede decat un barbat si ca de aceea trebuie sa-i alegem pe barbatii care demonstreaza clar ca ne vor, fiindca lor li se intampla mai rar ;).
Eu recunosc greu ca iubesc, fata de mine cel putin. Prefer sa fiu doar indragostita - doare mai putin cand primesti mesaje de eroare ;). Fata de el...imi este si mai greu. Este atat de banalizata declaratia "te iubesc" iar faptele dau randament doar in timp.
Voua cat de greu sau de usor va este sa recunoasteti ca iubiti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Dec 12 2005, 12:13 AM
Post #2


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



eu.. daca iubesc, spun ce simt.
mai demult nu eram in stare sa imi exprim sentimentele fata de nimeni (prieteni, amici ce mai erau), dar acum sunt pe drumul cel bun.  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mititik
post Dec 12 2005, 12:30 AM
Post #3


Membru de Onoare
*****

Group: Obsedat
Posts: 703
Joined: 7-December 05
Member No.: 4



Eu f greu vorbesc cu ceilalti despre ce simt. In momentul in care iti dezvalui sentimentele fata de cineva, devii vulnerabil!Mai rau e ca pana si prietenul meu imi reproseaza ca nu sunt deschisa fata de el.  :(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Dec 12 2005, 12:53 AM
Post #4





Musafir






Eu nu prea sunt amatoare de declaratii . Mie imi vine greu sa recunosc si fata de mine ca iubesc pe cineva darmite fata de omul respectiv . Si de cele mai multe ori ma port cel mai naspa tocmai cu persoanele care imi sunt cele mai dragi , dar una peste alta fac ce fac si tot reusesc sa fac persoanele respective sa inteleaga daca inseamna ceva pentru mine.

Habar n-am de ce sunt asa , si eu ma intreb....
Sigmund Freud , no apai analyse this ! :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmelia
post Dec 12 2005, 08:42 AM
Post #5





Musafir






intotdeauna spun ce simt indiferent de consecinte...inclusiv cand iubesc, si inclusiv cand nu mi se raspunde la fel.
consider ca este mult mai bine pt. toata lumea sa stie pe ce pozitie sta, in primul rand pt. mine...doar asa stiu ce voi face in continuare  ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carrie30
post Dec 12 2005, 09:22 AM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,328
Joined: 7-December 05
From: Constanta
Member No.: 2



:hainoroc: Traiasca iubirea!!!
Spun tuturor ce sentimente ma anima  ;) , dupa cum a  spus si Carmelia. Nimic nu tin in mine :morideris:

I am soooo happyyyy!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Dec 12 2005, 09:28 AM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Neatza gagige!!! Si eu spun mai tot!!! si am ajuns la concluzia ca nu e tocmai indicat...dar imi asum riscurile.......si nu-mi pare rau!!!
Va pup pe toate!!! :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meli
post Dec 12 2005, 10:35 AM
Post #8


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



si eu spun tot ce am pe suflet  :D mai naspa e cand strig la el ca nu-l mai suport si ca il urasc,iar dupa juma de ora suntem bot in bot si ma intreaba daca acum il suport si cat il iubesc acum  :P Spun ca iubesc ,dar nu prea des ca mi-e friica ca i se urca la cap  ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Dec 12 2005, 12:27 PM
Post #9


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Eu pana nu zice el ca ma iubeste nu pot sa zic, o fi orgoliu'  ???, sau vreo aparare nu stiu, dar asa fac eu.
Dar si dupa ce zice...., nu mai scapa de mine  ;D :valea:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
missu
post Dec 12 2005, 03:37 PM
Post #10





Musafir






si eu recunosc f greu ca iubesc, ma refer fata de el. dar mie-mi place asa, cel putin nu e sigur 100% pe mine. :D asta ii mentine interesul treaz. ;) :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 12:28 AM