IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Apa termala, Mit sau nu?
Meg
post Aug 17 2007, 01:08 PM
Post #1


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



Folositi apa termala? Va place?
Am citit pe undeva ca e indicata pentru ten sensibil si pentru fixarea machiajului. Asta cu tenul am inteles-o, sa spunem, dar pentru fixarea machiajului? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Mi-am luat de la Avene. E buna? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Aug 17 2007, 01:21 PM
Post #2


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



(IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Daca imi place? Nu! O iubesc! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Este senzationala atat pentru tenul sensibil, cat si pentru fixarea machiajului. Pe mine m-a scapat de problemele cu tenul (in asociere cu glyconul).
Si eu tot Avene folosesc. (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) Imi place mai mult decat Vichy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 17 2007, 01:27 PM
Post #3


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Nici eu nu stiu cum e cu fixarea machiajului..Nu incepe sa curga, daca nu e waterproof? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Eu am Uriage. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
17girl
post Aug 17 2007, 01:30 PM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 768
Joined: 5-February 06
Member No.: 185



am incercat vreo 3 pana acum.. mai am de incercat pe cea de la ivatherm... vichy nu mi-a placut, avene e mai ok dar nu imi face cine stie ce si uriage e mult prea bogata in saruri pt pielea mea...
e fain sa ai un spray de apa vara pt racorire dar ca efect (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) ..
chestia cu fixatul machiajului n-o prea inteleg... cand foloseam fdt double wear dadeam cu apa dupa ce il aplicam si apoi reintindeam ca sa arate natural.. dar orice apa plata, minerala sau termala era la fel de ok de folosit (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
am mai folosit apa avene si cand eram iritata pe fata, si la mare pe arsuri dar efectul din nou.. eu nu l gasesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 17 2007, 01:32 PM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si eu am senzatia ca orice apa minerala naturala e ok. Ca daca ne uitam pe ce contine, cred ca Borsecul sau Poiana Negri sint si mai bune decit alea pe care dam zeci de lei... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Aug 17 2007, 01:41 PM
Post #6





Musafir






Eu votez tot cu Avene, precum Ala. E tare buna, mi-a vindecat iritatii, cosuri si niste arsuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 17 2007, 01:42 PM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Pai apa termala mai contine si zinc si calciu, alte minerale, oligoelemente.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
17girl, in ce sens prea bogata in saruri pt pielea ta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Aug 17 2007, 04:58 PM
Post #8


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



dar pentru calmarea tenului dupa ras? (la barbati, lodjic (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) )
as vrea sa ii iau si prietenului meu, se irita cam rau de fiecare data.. a incercat diferite balsamuri/creme etc..
ma gandesc ca poate poate ..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Aug 17 2007, 05:15 PM
Post #9


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



eu am tot Uriage, n-am observat sa aiba vreun efect miraculos, dar nici eu n-am un ten cu probleme. o folosesc mai mult ca sa ma racoresc acum, vara
ideea cu prietenul mi-a venit si mie, dar al meu nu sta sa-i dau cu apa termala (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
i-am luat spuma de ras de la Avene (ca na, are in ea apa termala), dar nu pare sa-l ajute
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Aug 17 2007, 10:34 PM
Post #10





Musafir






si eu am avut vichy dar nu s a intamplat nimic miraculos la tenul meu (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

girls voi cu ce apa va spalati pe fata ? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 01:37 PM