IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Evantaie si umbrelute, In the sun light
Summer Dream
post Jan 17 2010, 05:05 PM
Post #1


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 66
Joined: 7-August 09
From: Right behind you !
Member No.: 6,961




Ştiu că nu prea e sezonul evantaielor şi umbreluţelor de soare, īnsă am văzut nişte imagini intr-o carte (şi am găsit nişte evantaie mai vechi prin casă), aşa că m-am trezit cuprinsă de nostaligia verii (pānă şi username-ul meu spune totul).



Par demodate (uneori) şi le găsim, cel mai adesea, prin sertarele sau servantele bunicilor, īntre rame vechi de fotografii şi cutii de pălarii, īnsă evantaiele sunt ceva ... poate nu neapărat necesar, īnsă elegant.
Nu mă refer neapărat la evantaiele japoneze (deşi cele din hārtie sunt preferatele mele), ci la toate modelele (cu pene, din lemn, pictate, simple, etc.).

Umbreluţele de soare amintesc şi ele de vremurile deja trecute, cu femei frumoase, plimbāndu-se īn soarele amiezii la umbra unor accesorii atāt de elegante.
Nici aici nu mă refer numai la umbreluţele japoneze, pictate (deşi de data aceasta aş prefera ceva īn stilul acesta), ci şi la cele de dantelă, din materiale vaporoase.



Eu am pielea foarte sensibilă la soare (şi deci mă ard foarte repede, mai ales la īnceputul verii, cānd īncep să port rochii şi să mă expun la soare), aşa că umbreluţele mi se par o idee destul de bună.Ştiu că probabil voi atrage [i]putin[/b] atenţia īn oraş, īnsă aş vrea să le privesc şi ca pe ceva practic.

Deci, revenind la motivul pentru care am deschis acest topic (pe lāngă ideea de a discuta despre aşa ceva), aş vrea să īntreb de unde aş putea comanda aşa ceva ?(pentru că la mine in oraş nu găsesc).


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Jan 19 2010, 01:44 AM
Post #2


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Foarte draguteee!!! (IMG:style_emoticons/default/yes.gif)
Dar trebuie sa recunosc, nu stiu daca as iesi cu asa ceva pe strada... M-as simti ridicol, cred. (IMG:style_emoticons/default/slap.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lenjerie Sexy
post Feb 26 2011, 08:50 AM
Post #3


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 75
Joined: 22-February 11
Member No.: 9,898



Arata chiar bine,mai ales ca vine primavara-vara acum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 02:31 PM