IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Andra Maria Palade, Apel umanitar
Corina
post Apr 13 2010, 05:04 PM
Post #1


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Am aflat despre povestea acestei micute de pe blogul unei prietene. Pe mine m-a impresionat pana la lacrimi.
Se numeste Andra Maria Palade si a venit pe lume anul trecut in iulie. Este foarte bolnava, are pentalogie Fallot(boala cardiaca foarte grava-in cazul ei 4 malformatii la inima) dar si hidronefroza la rinichiul drept. A avut si fistula rectovaginala si de aceea i s-a facut anus contra naturii(pentru a evita riscul unei septicemii si pentru a putea lua in greutate), la o clinica in Germania in luna martie. Aceasta operatie a costat 14 000 euro, bani care au fost strasi din economii, donatii ale colegilor de munca ai tatalui fetitei si datorita unei campanii declansate de un ziar.La sfarsitul acestei luni, fetita trebuie sa ajunga iar in Germania, pentru o noua interventie chirurgicala, ca sa i se poata reface repede anusul, pentru ca altfel nu poate fi operata la inimioara. Apoi, pana in luna iulie trebuie operata pe cord la Tg Mures, pentru a avea sansa la o viata normala.

Poate putem face ceva pentru ea! Va rog!
Nu stiu daca am voie sa trec conturile bancare unde se pot face donatii dar rog un administrator sa-mi spuna!
(IMG:http://i1028.photobucket.com/albums/y345/lifturica/andra.jpg)
(IMG:http://i1028.photobucket.com/albums/y345/lifturica/andramica.jpg)

Operatia de la sfarsitul acestei luni costa 12 000 euro bani pe care parintii nu mai au de unde sa-i stranga.
Haideti sa o ajutam pe micuta!

IBAN: RO88BRDE180SV15681271800 - BRD Galaţi


Palade Iulian Eugen
[b]CNP: 1810824172351
[/b]
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:38 PM