IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Alb negru in culori, Jurnalul lui scorpio_girl
fortelady
post Jun 14 2006, 01:20 PM
Post #1





Musafir






voila!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_girl
post Jun 14 2006, 03:57 PM
Post #2


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 60
Joined: 23-May 06
From: Valea Regilor
Member No.: 344



sar'na!!!:) (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_girl
post Jun 14 2006, 08:02 PM
Post #3


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 60
Joined: 23-May 06
From: Valea Regilor
Member No.: 344



Nu pot sa scriu...nu mai pot...nici nu stiu de ce am cerut jurnalul asta..mi-s moarte cuvintele...gandurile alearga inaintea lor..si nu pot scrie nu pot...Ionaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!.....ma simt in gura unui peste imens si in loc de iona strig numele meu...pe care si eu l-am uitat...de mult..de mult...
Nu pot sa scriu...pentru ca nu simt?pentru ca prea mult?pentru ca prea absurd si prea departe?pentru ca ce?si pentru cum?
Aberatii pe foi de varza...filosofii de gasca ..la asta ma pricep....Doare..ba nu.Nu doare nimic.Eu dor.si Atat.
am plecat si nu ma mai intorc?sau poate...sau da....life's a journey...am uitat biletul..acolo la tine pe sifonier..acolo langa ...da.dada..acolo...degeaba....expira curand...expira sau nu?
DA. C'est fini....et maintenant?maintenant...vezi de treaba ta papushe....hehe....
Nu pot sa scriu ca n-am stilou ca n-am cerneala ca n-am nimic nu pot sa scriu ca n-am foi albe toate sunt scrise si trebuie sa le sterg si n-am radiera si daca acopar cu alta si scriu peste?........Nu...asa nu merge..
Punctsidelacapat. Pai ce mama naibii unde va credeti doamnelor si domnilor?Asta nu e monolog de invinsi asta e despre mine despre care mine despre eu?
Aberez...si nu ma pot opri ..Doamne,,ce scorpie aberanta m-am facut si vaca imposibila cum a zis C. acum cateva zile dar eu i-am zis tu esti un bou ba si imposibil pe deasupra pentru ca eu sunt POSIBILA intelegi PO-SI-BI-LA!!!!!! enervant de posibila si ma scot din sarite pe mine insami..in-sami(ce cuvant ciudat daca il citesti pe silabe si pui accent pe in).........
UOOOOOOOOOOO.............ntzntzntz...fara ofuri...hai mai bine haide sa haidem cu totii si toate tontii si toantele...
HEy, Brainus....faceti cunostinta...el e Brainus -prietenul meu.Nu imaginar ca nu-s bolnava.Si ce daca nu il vedeti?E treaba voastra.eu il vad.Nu-l vedeti ca n-aveti ochi pentru el, d-aia......
Obosit.eu am. gata.azi ajunge.sau nu.sau da.ma mai gandesc.....

TIMP UCIS

Ingenunchiate in fata mea
stau durerile insiruite ca la poligon
si ma roaga sa le primesc inapoi
una peste alta, una peste alta...
Si eu le scuip cu lacrimi scapate prin dinti,
uitand de uitarea de a le fi fost mama,
uitand amintirea cand urlam nascandu-le
eu, nenascuta inca.
Privesc adanc, adanc pana in sangele cuvintelor,
pana la tine in sange.Si stau amintirile
picior peste picior si rad si rad
si totul se preface intr-un curcubeu de gloante.
Ma striga durerile mele, ma cheama
Cu disperarea unui colt de paine
uitat intr-un colt de timp, cu usile inchise.
Si plansul meu le rumega, le judeca
si le trimite in inchisoarea nepasarii.
insiruite-n fata mea stau durerile
cu fata la perete ca pentru executie,
ca pentru o ultima inchinaciune.
Inchideti usile ca intra solul acela in albastru!
Inchideti timpul ca uite, au venit trecuturile
Si mi-au deschis rana...
In fata mea stau ele asezate ca la sezatoare
crosetand lacrimi si spasme si ruperi de suflet..
in fata mea sta umbra mea tivita cu prezent continuu..
durerile mele stau ingenuchiate si din pamant doar pletele
imi flutura a neant si-a nefiinta...
Inchideti usile !!! Sa nu mai plece solul in albastru!
Inchideti usile ca si cum pe mine m-ati inchide.
Pe mine in mine intru vesnicie si intru durere.
Amin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_girl
post Jun 14 2006, 09:44 PM
Post #4


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 60
Joined: 23-May 06
From: Valea Regilor
Member No.: 344



DESPRE STICLE

"Nimeni...nimeni...nimeni..nimeni....cu ataaaaaaaaaaatttttttt mai bine....Nu stie de mine....nimeni nimeni...."...
Si vinu' s-a terminat...si nici nu fuse mult......
si oooofff..ce-as mai bea niste vin acum.....da' nu's sticle...nu's! lipsesc cu desavarsire..continut ar fi ...Da'de unde...da' ce ne facem cu sticlele?
Ce inseamna sticla in viata unui om?Sticla...adica recipient de imbuteliat bauturi...preferabil alcoolice parerea mea ..hic!.....sticla acest...stabilopod al societatii..al sufletelor tanjinde..a oamenilor singuri..acest umar sprijinaretz..blablabla..aberez prea mult...
Asa ca mai bine cant :"ploua ploua ploua....cu ataaaaaaaaaatttt mai bine....si ascult...ascult pustiul...ce melancolie...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_girl
post Jun 15 2006, 12:48 PM
Post #5


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 60
Joined: 23-May 06
From: Valea Regilor
Member No.: 344



AUTOPORTRET PE UN SICRIU

eu sunt lama
cu care moartea
incearca sa-si taie
venele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_girl
post Jun 17 2006, 09:53 PM
Post #6


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 60
Joined: 23-May 06
From: Valea Regilor
Member No.: 344



trista azi..fara motiv poate...sau poate nu..nici nu mai stiu...si nimeni nu mai stie...goliciune sufleteasca..lipsa ta....sau nu a ta..nici nu mai stiu..o lipsa..un gol..o durere de suflet....o neputinta de a intoarce timpul inapoi....de fapt..pentru ce?...de ce?cine esti tu? eu nu te cunosc,....cunosc o imagine...o plasmuire...dar TU cine esti?am fost mintita in cel mai frumos si cel mai crud mod posibil...si credeam ca stiu atunci cand oamenii mint..si credeam ca nu poti minti in dragoste privind in ochi...si credeam..si m-ai invatat sa nu mai cred...si poate e mai bine....

strig adanc in suflet fara aripi
strig inabusit durerea fara nume
strig numele tau pe care niciodata nu mi l-ai spus...
strig dar nu m-aude nimeni..
nimeni n-are urechi de auzit strigate ..
nimeni n-are ochi de vazut strigate urlande..
nimeni..nimeni...

scriu ca sa nu tac.in mine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_girl
post Jun 18 2006, 12:34 AM
Post #7


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 60
Joined: 23-May 06
From: Valea Regilor
Member No.: 344



ciudat...am dat peste aceeasi melodie azi.aparent intamplator.de doua ori.la interval destul de scurt...bliss-wish u where here....
i believe in signs...dar nu-nteleg ce incearca sa mi se transmita...poate mai tarziu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 02:25 PM