IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jurnalul unui suflet, Jurnalul Blondinei
tits_herbert
post Mar 16 2006, 04:22 PM
Post #21


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif) stiu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Mar 16 2006, 04:32 PM
Post #22


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



i love titsicu (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vad_voci
post Mar 16 2006, 04:47 PM
Post #23





Musafir






who doesn't?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Mar 16 2006, 04:52 PM
Post #24


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



aaaaa si mihneaaaa (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/pupaceala.gif) (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/laugh.gif) Bine ai venit mihnea la mine acasa.Poftim ia un loc pe fotoliu.Cu ce te servesc? (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vad_voci
post Mar 16 2006, 04:58 PM
Post #25





Musafir






stai pe bratul fotoliului si povesteste ceva (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Mar 16 2006, 05:05 PM
Post #26


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



:emoticonCareIsiPuneOchelarii: (Citi pana la sfarsit)

Cand se trezi de dimineatza,simti niste arsuri la stomac,dar durerile de stomac nu erau rezultatul dulciurilor pe care le mancase cu o seara in urma,ci erau cauzate de stresul provocat de ceea ce avea sa faca in ziua respectiva
Astazi trebuia sa incheie o relatie care dura de 2 ani..si considera ca deja a ramas tarziu cu luarea deciziei.Trebuia sa se termine,hibernarea asta trebuia sa ia sfarsit.
Incepuse sa vorbeasca singur :
‘-Nu trebuie sa dau vina nici pe ea..Nu sunt eu unicul baiat de pe pamant.Si..nici macar exagerat de frumos nu sunt…Dar am incercat..am facut totul sa ne fie mai bine si sa nu ne despartim,m-am luptat cu ratziunea..dar nu mai pot..’
Tanarul in timp ce gandea aceste lucruri simtea ca durerea de stomac se accentueaza.Se imbraca repede si iesi in graba din casa.Trebuia sa se intalneasca cu EA.Nu o lasase niciodata sa astepte pana acum,si nu avea de gand sa o faca nici de data asta. Era o zi racoroasa si ploioasa de octombrie.
Intr-o ora ajunse la locul de intalnire.Ca de obicei el era primul venit,si se puse sa astepte.Dupa cateva minute de asteptare o zari pe iubita lui apropiindu-se si simti ca durerea de stomac se accentueaza.Hotarara sa mearga intr-un parc din apropiere.
Pe drum nu isi vorbira deloc.
Fata nu intelegea aceasta tacere a lui.
‘-Mi-e frig’,zise ea.
Acestea erau singurele cuvinte spuse pe drumul pana in parc.
‘-Vrei sa imi spui ceva?’, il intreba ea privindu-l in ochi.
‘-Da..’,zise el evitand sa o priveasca in ochi.
‘-Pai spune-mi o data! Ce mai astepti!’ , zise ea vizibil nervoasa.
‘-Tu cat crezi ca vom mai continua asa? ..Sau,mai bine zis,crezi ca formam un cuplu bun?’ , intreba el oftand.
‘- De ce simti nevoia sa ma intrebi asta?’, zise ea.
‘- Uite..draga mea. Acum cateva nopti..pe la ora 23.00 parca cam asa.. iti amintesti?’,intreba el.
‘-Da, imi amintesc…si? ‘ zise ea.
‘- In noaptea aia ma gandeam la tine,ca in fiecare noapte de altfel.Iti scrisesem si o poezie.Si in momentul ala am vrut sa-ti spun poezia,te-am sunat,si fara sa ma lasi sa spun nimic mi-si spus : ‘nu e momentul potrivit sa ma suni,alta treaba nu ai la ora asta?’. Ma crezi,in momentul ala m-am simtit ca un boxeur care primeste cativa pumni in fatza si se prabuseste la pamant.Mi-am cerut scuze si am inchis telefonul.Dupa aia oricum nu mi-ai mai cerut poezia.Si ai mai facut asa de cateva ori.Cand am fost bolnav acum 2 saptamani, si ai venit si tu cu prietenii nostri la mine sa ma vizitatzi,cand prietena noastra Cristina mi-a zis : ‘Esti norocos! EA va avea grija de tine!’ ,tu pe un ton nervos i-ai replicat : ‘Alta treaba nu am! Am eu fatza de infirmiera?!..Are mama,sa aiba grija de el..’.Iti amintesti?
‘-Da..’, raspunse ea incurcata..’Dar,stii ca asa sunt eu,asa e personalitatea mea, nu imi plac dulcegariile, si oricum nu am figura de infirmiera nu?,zise ea zambind
‘-Da draga mea,raspunse si el zambind, asta asa este., cat timp porti inima asta,chiar daca ai vrea sa fii infirmiera sau asistenta medicala,nu ai putea fii..’
Tanarul continua :
‘-De cate ori pana acum,mi-ai trimis dimineatza sau seara un mesaj cat se poate de scurt pe mobil?..niciodata…de fapt la nici o ora a zilei nu mi-ai trimis nici un mesaj. Poate ca nu iti plac dulcegariile,dar nu iti place nici sa ii faci fericiti pe cei care te iubesc,pe cand eu intotdeauna am incercat sa ii fac fericiti pe oamenii la care tzin. De cand te-am cunoscut pe tine,in fiecare dimineatza,in fiecare seara ti-am trimis un mesaj,ca sa stii ca ma gandesc la tine. Stii?..noi suntem ca albul si negrul..…’
Tanara intelese:
‘-Si acum ce vrei? Sa fiu poeta?’
Tanarul zambi amar,si intelese mult mai bine cat de corecta este decizia luata cu o seara in urma:
‘- Nu..nu vreau sa fii poeta..nici nu ai putea fi.Dar trebuie sa ne despartim..asa ar fii mai bine si pentru tine si pentru mine..’
Tanara deschise larg ochii:
‘- Dar eu te iubesc,si credeam ca si tu ma iubesti pe mine..’
‘- Nu draga mea..Tu nu ma iubesti,ca daca ma iubeai acum am fi discutat cu totul alte lucruri.’,raspunse el oftand.
Ochii tinerei inotau in lacrimi.Tanarul scoase o batista si i-o intinse.
‘-Cum vrei tu..Insa sper ca nu ma lasi pentru alta…’,zise ea lacrimand.
‘- Cum poti sa te gandesti la asa ceva? Cat ai fost tu,nu a mai fost nimeni altcineva,si o perioada lunga de timp nu va fii..’.
…….
Dupa cateva momente de tacere :
‘- Sa plecam atunci..’,zise ea.
‘-Eu mai raman putin aici,tu poti pleca daca vrei…’
‘-Bine,atunci iti doresc multa fericire’,zise ea,si mainile si glasul ii tremurau.
Dup ace tanara pleca,tanarul ramas singur pe banca,simti ca totul in sufletul lui a inghetzat.Ploaia se oprise,si soarele batea puternic.Incepu sa se plimbe de unul singur prin parc,si se intreba daca a procedat corect..’Doamne,da-mi putere…’,gandi el.
Si-a amintit de ce i-au spus prietenii,ca ei nu se portivesc,au caractere total opuse,si nu ar fi fost fericiti niciodata.Da…a procedat corect..Se hotara sa plece acasa.
Intra in casa,fara sa o vada pe mama lui care l-a intampinat la usha,si se indrepta spre camera lui.Nu ii era foame.Incerca sa doarma dar amintirile nu ii dadeau pace.A doua zi avea examen si trebuia sa se scoale de dimineatza,asa ca trebuia sa doarma…
Reusi sa adoarma pana la ora 7 dimineatza,cand soneria ceasului il trezi.Cand se uita la telefonul mobil,vazu ca are 10 apeluri nepreluate si un mesaj.Nu auzise telefonul pentru ca era f obosit,si avusese un somn adanc.Apelurile si mesajul erau de la ‘’iubi’’,asa o inregistrase el in agenda telefonica pe iubita lui. Era foarte emotionat,pentru ca in 2 ani de zile cat a fost cu ea,era pentru prima daca cand primea un mesaj de la ea.
‘’Am iubit tot,am iubit si ce e al meu,si ce nu e al meu,si pot trai si fara ce nu e al meu..Numai fara tine nu pot sa traiesc.Nu pot sa pastrez singura aceasta iubire in suflet.Iti jur ca numai pe tine te-am iubit,si voi muri iubindu-te!..Adio iubirea mea..’
Da,tanarul era de-adreptul socat..S-a uitat la ce ora a fost trimit mesajul : ora 05.00. Incepu sa zambeasca,ba chiar izbucni in hohote de ras.Era pentru prima data cand primea un mesaj de la ea,si mai ales la ora aia!
Plin de emotii forma numarul ei de telefon.Raspunse o voce straina.
‘-Alo,buna dimineatza . As vrea sa vorbesc cu …….’
‘-Eu sunt mama ei,raspunse o voce de femeie,fetitza mea s-a sinucis.Toata noaptea a umblat cu telefonu,si dimineatza cand am vazut ca ea inca mai are lumina in camera am intrat dar fetitza mea se spanzurase!,vocea de la telefon izbucni in plans.
Tanarul simti cum totul se prabuseste in jurul lui.

Dupa cateva luni,la un spital de psihiatrie,2 medici vorbesc intre ei despre starea de sanatate a unuia dintre pacienti:
‘-Aaaaa,baiatul ala..Mi l-au adus acum 3 luni.Nu lasa deloc din mana telefonul mobil,nici cand doarme..O fata s-a sinucis din cauza lui,si el de atunci tot trimite mesaje la un numar de telefon,tot suna..Intr-o zi am fost curios sic and dormea i-am luat telefonul si am aflat numarul ala de telefon,dar de 3 luni e anulat..Si singurul mesaj pe care il are in telefon este :
‘’Am iubit tot,am iubit si ce e al meu,si ce nu e al meu,si pot trai si fara ce nu e al meu..Numai fara tine nu pot sa traiesc.Nu pot sa pastrez singura aceasta iubire in suflet.Iti jur ca numai pe tine te-am iubit,si voi muri iubindu-te!..Adio iubirea mea..’
Se pare ca persoana care a trimis acest mesaj era foarte romantica..’’…
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Mar 16 2006, 05:11 PM
Post #27


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/closedeyes.gif) ..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vad_voci
post Mar 16 2006, 05:22 PM
Post #28





Musafir






beib, ai ceva cu violul emotional.. :|
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Mar 16 2006, 05:27 PM
Post #29


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Ma bucur,daca am reusit sa va torturez un pic emotional beib (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Mar 16 2006, 05:28 PM
Post #30


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



touche b
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:54 PM