IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Halloween: Il sarbatoriti sau nu?
Diana.
post Oct 25 2010, 01:52 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Gagici, voi sarbatoriti Halloween-ul? Stiu ca nu e o sarbatoare tipic romaneasca, insa se pare ca am importat-o si noi. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Daca da, ce faceti mai precis de Halloween?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Oct 26 2010, 10:45 AM
Post #2


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Nu stiu ce-ar fi de "sarbatorit" (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Pe cat e?
Mie mi-ar placea sa ma costumez dar n-am facut-o pana acum. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Cand eram mica la tara am facut fete din dovleci si am pus lumanari inauntru, si am plecat de nebune noaptea prin sat cu ei. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ioana.
post Feb 20 2011, 12:34 PM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 16
Joined: 19-February 11
Member No.: 9,877



QUOTE(Book @ Oct 26 2010, 10:45 AM) *
Nu stiu ce-ar fi de "sarbatorit" (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Pe cat e?
Mie mi-ar placea sa ma costumez dar n-am facut-o pana acum. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Cand eram mica la tara am facut fete din dovleci si am pus lumanari inauntru, si am plecat de nebune noaptea prin sat cu ei. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)


Cam toata lumea facea asta in copilarie (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lenjerie Sexy
post Feb 22 2011, 10:28 PM
Post #4


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 75
Joined: 22-February 11
Member No.: 9,898



Eu nu l-am sarbatorit niciodata,nu prea se obisnuieste sa il sarbatorim aici in tara,in afara stiu sigur ca se sarbatoreste an de an.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adrii
post Apr 2 2011, 10:22 PM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 2-April 11
Member No.: 10,054



Da, ies în oraş dar nu mă costumez.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Apr 2 2011, 10:24 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Adrii! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Sedere placuta! (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 25 2011, 10:13 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pina acum nu am sarbatorit , insa anul asta am zis ca ne costumam intre vecini si incercam sa ne speriem unii pe altii. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Oct 26 2011, 06:30 PM
Post #8


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



Doar in ultimii 7 ani sarbatoresc ..

In casa doar ca nu vine nici un copil la halit acadele
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 4 2011, 01:14 AM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Anul asta m-am costumat. Dupa cum v-am spus, mi-am luat costum de vrajitoare si peruca neagra. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Faza e ca a fost destul de frig si a trebuit sa bag vreo 3 pulovere pe sub rochita, plus ciorapi si colanti, ca imi ingheta fundu`, nu alta! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Matura, din pacate, nu am avut clasica, a trebuit sa ma multumesc cu una de plastic! Mare pacat (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Urmare: am fost o vrajitoare care arata ca un ardei umplut cu de-a sila, insa faza misto este ca NIMENI DINTRE VECINI nu m-a rceunoscut iar absolut TOTI mi-au spus sa ma vopsesc bruneta! Doamne, feri, ca nu oi fi chiar atit de nebuna!
Al meu si inca un vecin erau cu mastile din scary movie, stiti voi care, ca asta de o pun mai jos!
Plecam la prima vecina pe care am sunat-o, chipurile, sa ii duc repede un dvd. Cind sa ajung la usa, ii zic ca l-am trimis pe al meu. Raspunde gagica, Anghel o roaga sa ii aduca un dvd de-a l ei, eu stateam pitita dupa masina, ciuci. Intra in casa, io tusti la usa, deschide Ius usa si io fac "hhihihihihihihih"- cu risul ala strident de vrajitoare rea. Si-o pus mina la inima! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Dupa aia a urmat Florin care s-a albit ca brinza... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Dupa aia la Oana, care s-o crucit...
Dupa aia la Andrei care ne-a dat mere...
Pe Cris, prietena mea, nu am speriat-o, era foarte calma... se uita la mine, imi trage o poza si dupa aia imi spune placid : "Fata, ma dor ovarele!" de-am crezut a ma cracanez de ris.Cind m-o vazut ca rid a inceput si ea...
Bon, dupa aia zic "Auziti, pe Nicoleta n-am gasit-o, nu cred ca s-a culcat, io o sun. "
Al meu nu si nu, ca e tirziu (tipa se scoala zilnic la 5!).
O sun,, nebuna de mine, ii zic cu o voce seriaosa si sobra sa coboare (mi-a zis ca era in pat, se uita la tv) ca e musai si obligatoriu!
Zice ca da...
Alergam repede, sa nu se prinda. Cind sa urc scarile din fata casei ei, era sa ma impiedic. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si sa cad de numa-numa...
Ma prinde al meu din zbor, ma asez eu mumos, si deschide Nico usa, ciufulita, imbracata in capot stil Mos Craciun si cu camasa de noapte pe sub plus papuci pufosi... a tras un urlet ce n-ati vazut! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) S-a tras de urgenta din fata usii si tipa in continuare... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Dupa vreo 3 secunde isi aduce aminte sa inchida usa si ne-o trinsteste in nas de era sa ii sparga masca alui meu! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Noi eram pe jos de ris, imi daducera lacrimile nu alta!
Ne-a auzit ca ridem si apoi a deschis usa... era alba ca varul si nu pricepea ce se petrece... faza e ca a deschis usa fara sa aprinda vreo lumina, pe noi pica doar lumina de la un bec de-afara de la vreo 10 metri....
Cel mai misto a fost de-abia a doua zi, cind s-a uitat pe filmuletul de la camera si m-a vazut cum alergam eu pe tocuri tinindu-mi fustele (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Na, ca si-acuma rid! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) A fost fain , mi- parut rau ca n-am incarcat camerele inainte sa ii filmam pe toti... (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
In poza: moa - mi-am tras un machiaj pe moaca de nu m-ar fi recunoscut nici mama! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/bad-witch.jpg)

si mastile baietilor
(IMG:http://i648.photobucket.com/albums/uu207/fides2009/mask_scream_4.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valentina30
post Nov 4 2011, 10:29 AM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 716
Joined: 5-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,899



Diana, am citit pe nerasuflate!!!
Ati avut aventuri, nu gluma! Si ati colindat, mai bine spus - speriat, o gramada de oameni nevinovati... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Costumatia de vrajitoare e frumoasa, dar eu nu vad ardeiul ala "umplut cu de-a sila" de care vorbesti... (IMG:style_emoticons/default/huh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:42 PM