IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages V  « < 11 12 13 14 15 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum va imbracati la nunti?, Elegant sau... nu prea?
Globetrotter
post Jan 22 2010, 01:00 AM
Post #121


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Mersi Teo. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Daca aveam o poza mai buna o puneam. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
nadya, imi place prima tinuta foarte mult, pantofii si plicul sunt foarte frumoase... (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Jan 22 2010, 08:35 AM
Post #122


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Si mie imi place prima tinuta. (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
A doua insa (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Gentuta aia nu merge deloc dupa parerea mea (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) si nici siragul de perlute nu merge la decolteul ala (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Gata, ca ma impusti imediat (IMG:style_emoticons/default/valea.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 23 2010, 03:58 AM
Post #123


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Mie imi plac ambele tinute, si eu cred ca perlele la baza gatului avantajeaza si mai mult decolteul, dau un aer rafinat tinutei. (IMG:style_emoticons/default/happy.gif) In schimb, geanta a doua nu imi place deloc, de fapt poate am doar eu o problema cu ele si isteria din jurul lor. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

This post has been edited by Cindy: Jan 23 2010, 03:59 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jan 23 2010, 05:23 AM
Post #124


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Book draguta rochita ta, imi place mult colierul!

Nadya imi pare rau, mie imi place doar rochita mov, e draguta, conteaza mult cum cade si pe tine, mie desi imi place nu cred ca mi-ar sta bine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Primul costumas e dragut insa materialul il strica, pare mai .. batranesc. Cum mai zicea cineva, prea multe modele si pe bluza si pe costum.
Rochita rosie iar mi se pare urata, rareori vad chestii deosebite la Guess, majoritatea sunt cu o mie de bling bling, mie imi tipa ieftiiinnn.
Nu stiu pe cine avantajeaza faldurile alea pe mijloc si solduri, la fel decolteul mi se pare prea adanc.
Iar geanta si pantofii nu merg deloc (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , sunt f critica, sper sa nu se supere nimeni dar daca tot ati pus aici la dat cu parerea..
Pantofii/sandalele merg bine cu ceva mai casual, geanta aia e de luat zi de zi nu la ocazii speciale.
Acum nah, daca n-ai alta e buna si ea (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Mie sincer Vuitton mi se pare oribil, a mai zis cineva de curand, stick with the suitcases (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Pantofii albastrii si plicul sunt f dragute (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) dar eu nu-i vad asa de bine in combinatia cu mov pt ca ambele culori sunt prea tari.
Just my opinion though, fiecare e liber sa poarte ce-i place si ce il face sa se simta atragator:)

This post has been edited by bebe_maria: Jan 23 2010, 05:23 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aries21
post Aug 24 2012, 11:16 PM
Post #125


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 24-August 12
Member No.: 11,392



Buna! Am fost invitata la o nunta de curand si rochia mea este asa, varianta pe rosu:
(IMG:http://www.bfashion.com/uploads/products/original/eb52fc0240dcf7cffde48d17d6bad96fbfc5a533.jpg)
Nu stiu daca este potrivita pentru nunta, dar eu zic ca este ok.

1. Cu ce pot sa o accesorizez sa nu para chiar atat de simpla?
2. Sandale sau pantofi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Aug 27 2012, 10:52 AM
Post #126


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Servus Aries!
Dupa parerea mea o rochie rosie nu este deloc simpla. Culoarea este bogata si nu necesita multa accesorizare. Eventual poti purta o bratara si cercei in genul acesta:

(IMG:http://1.bp.blogspot.com/-KHgGsGyCWJg/T76-TwwkgfI/AAAAAAAAAVM/qb-9W2apbfE/s1600/Miley+Cyrus.jpg)

(IMG:http://www.mayasari.net/wp-content/uploads/2011/07/Emmanuelle-Chriqui-in-Red-Strapless-Dress-_1.jpg)

(IMG:http://www.thecelebritydresses.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/k/a/kate_hudson_red_strapless_party_dress_sir_richard_branson_s_party_1.jpg)

(IMG:http://img1.promgirl.com/_img/PRODUCTS/320/PromGirl-810447538.jpg)

La rochita cumparata de tine cred ca cel mai bine s-ar potrivi o pereche de sandalute argintii sau cu pietricele argintii (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 27 2012, 12:38 PM
Post #127


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Subscriu la ce a spus Teo. (IMG:style_emoticons/default/estiok.gif) Prea multe accesorii pe o rochie rosie, o fac sa devina "trashy", nu "classy".
Iar combinatiile rosu + auriu sau rosu +argintiu sint cele mai indicate, insa cu masura.
Insa nu rosu+auriu +argintiu... asta nu!
Rosu +negru sau rosu +alb sunt deja out, pentru ca sint mult prea comune si s-a batut prea multa moneda pe ele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aries21
post Aug 29 2012, 02:02 PM
Post #128


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 24-August 12
Member No.: 11,392



Multumesc ptr sfaturi.

This post has been edited by aries21: Aug 29 2012, 02:20 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Aug 30 2012, 06:11 PM
Post #129


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Aries, depinde de nunta la care mergi si de cat de sofisticata este. Rochita ta este frumoasa pentru o nunta nu foarte pretentioasa. Eu sunt de parere, ca si fetele, ca merge accesorizata cu auriu sau argintiu. Totusi, mergi pe ceva simplu si finut. Fara prea multe brizbrizuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aries21
post Aug 30 2012, 07:39 PM
Post #130


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 24-August 12
Member No.: 11,392



Hmm..cred ca o sa fie cam sofisticata nunta. Parerile sunt impartite. Exista mai multe pareri contra, decat pareri pro, despre rochie, ca ar fi potrivita pentru nunta. Deja incep sa cred si eu la fel, ca nu se potriveste (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Am cumparat-o degeaba (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )... Se pare ca trebuie sa ma orientez spre alt gen de rochie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pages V  « < 11 12 13 14 15 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th May 2024 - 05:48 PM