IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce nume v-ar placea sa aiba copiii vostri?, Nume de copii
deedee29
post Feb 27 2009, 09:02 AM
Post #11


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 347
Joined: 5-December 08
From: Highway to Hell
Member No.: 5,474



Eu as vrea un baiat si daca va fi sa mi se indeplineasca dorinta va trebui sa aleg intre David, Matei si Luca. Imi plac foarte mult. Pentru fetite imi plac Ioana si Maria, dar avand in vedere care e numele de familie al viitorului sot (Ion) va tb sa ma reorientez.
Ce nu imi place, chiar daca topicul nu zice asta, sunt combinatiile nefericite intre nume de familie neaose si prenume straine. Am eu un exemplu la munca, dar din respect pentru mamica nu am sa il dau (hai sa zicem ceva de genul Popescu Carlo (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) ).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
buburuzazuza
post Feb 27 2009, 09:28 AM
Post #12


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 779
Joined: 3-November 06
From: pe malul apei...
Member No.: 673



Noi am ales deja numele, il va chema David Alexandru (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CristinaU
post Feb 27 2009, 11:11 AM
Post #13


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 23
Joined: 26-February 09
Member No.: 5,956



intuitia mea spune ca tot baietel o sa am nu stiu de ce.... (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) numele de familie e trandafir la noi. eu cred ca intr-adevar suna bine Trandafir Robert Mihai.. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

imi cer scuze pentru cacofonie acum am vazut ce am putut scrie (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

This post has been edited by Fanny: Feb 27 2009, 07:48 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Feb 27 2009, 07:49 PM
Post #14


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



reparat cacofonia! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

dar de ce il strigi ca la catalog sau in armata. Spune-i prenumele mai intai. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CristinaU
post Feb 28 2009, 12:07 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 23
Joined: 26-February 09
Member No.: 5,956



(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) Robert Mihai Trandafir...e mai bine acum (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CristinaU
post Mar 5 2009, 10:30 AM
Post #16


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 23
Joined: 26-February 09
Member No.: 5,956



Fetelor o mica problema dupa ecograf se pare ca e foarte posibil sa am fetita...si sunt in mare pana de propuneri pentru mandrul tatic care o tine sus si tare cu Paula....uffff
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Mar 5 2009, 10:52 AM
Post #17


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Daca as fi avut fetita i-as fi pus numele Maria Madalina. Mai imi plac si Raluca, Adriana, Carmen si ma mai gandesc.

Buburuzaaaa, inca un Daviduc la malul marii (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) , David rulzzzz (IMG:style_emoticons/default/rock.gif) Stii ca si Roxi alesese numele asta in cazul in care ar fi avut baietel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
buburuzazuza
post Mar 5 2009, 11:21 AM
Post #18


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 779
Joined: 3-November 06
From: pe malul apei...
Member No.: 673



QUOTE(Altheea @ Mar 5 2009, 06:52 PM) *
Daca as fi avut fetita i-as fi pus numele Maria Madalina. Mai imi plac si Raluca, Adriana, Carmen si ma mai gandesc.

Buburuzaaaa, inca un Daviduc la malul marii (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) , David rulzzzz (IMG:style_emoticons/default/rock.gif) Stii ca si Roxi alesese numele asta in cazul in care ar fi avut baietel.

Hihihi...probabil e un pic la moda. Noua ne-a placut la amandoi numele de Alexandru iar eu am insistat si pt al 2 lea nume dintre David, Luca sau Matei. Am ramas la David, parca suna mai bine langa Alex (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Aveam si varianta pentru fetita, Diana Alexandra (chiar daca eram 99% sigura ca am sa fac baiat (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 5 2009, 11:32 AM
Post #19





Musafir






Cristina, mie imi place Paula. Si mi se pare ca s-ar potrivi de minune un nume care nu contine litera "R" pentru ca numele de familie contine deja 2R si mai ales la inceput, tr-ul ala e tare la pronuntie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
buburuzazuza
post Mar 5 2009, 11:44 AM
Post #20


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 779
Joined: 3-November 06
From: pe malul apei...
Member No.: 673



Mie imi suna bine Paula Ioana Trandafir (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:53 AM