IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce influenta are prezentul asupra viitorului?
pink
post Jan 17 2009, 08:22 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 30
Joined: 10-July 07
From: Cluj
Member No.: 1,917



sa spunem ca inca sunt adolescenta (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) si imi plac foarte mult tatuajele asa ca imi doresc unul permanent insa parinti spun ca voi regreta mai tarziu si ca nu pot intra la drept daca imi fac unul. Chiar ti se poate impune sa nu ai tatuaj daca vrei sa fi avocat ?
stiu ca un tatuaj implica multe riscuri, dar nu cred ca ar avea de ce sa ma afecteze mai tarziu fiindca e ceva ce imi doresc enorm demult
Deci ce ziceti prezentul influenteaza chiar asa de mult viitorul??

This post has been edited by pink: Jan 17 2009, 08:23 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jan 18 2009, 10:05 AM
Post #2


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Parintii tai au dreptate ca te atentioneaza. Daca intentionezi sa intri in structuri gen armata sau servicii de informatii, un semn permanent ca tatuajul iti va stopa accesul. In barou, probabil ca nu se tin cont de astfel de "insemne", dar un tatuaj la vedere cu siguranta nu-ti va aduce nici simpatia colegilor, nici a clientilor.
In plus, tine minte ca trupul uman se modifica odata cu varsta, iar tatuajul odata cu el. Te poti ingrasa (vezi sarcina, etc) sau slabi, iar liniile tatuajului se vor transforma in consecinta. Astfel, ceva frumos, ar putea aparea ca hidos peste vreo 20 de ani.

E normal ca la varsta pe care o ai sa vrei ceva iesit din comun. Asa ca picteaza-te, aplica-ti tatuaje temporare sau gaseste metode de infrumusetare care sa n-aiba consecinte pe viata. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pink
post Jan 18 2009, 11:58 AM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 30
Joined: 10-July 07
From: Cluj
Member No.: 1,917



Multumesc Fanny
stiu foarte bine ca pe parcurs tatuajul se modifica , dar poate fi refacut si nu e vorba ca vreau sa ies in evidenta , ci e ceva ce ma atrage foarte mult. Nu vreau un tatuaj la vedere , nu e pentru ceilalti, e pentru mine, eu vreau sa-l vad sa stiu ca il am (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jan 18 2009, 03:11 PM
Post #4





Musafir






Daca discutia e despre tatuaje eu zic sa o mutam la topicul specific.
Cu influenta prezentului asupra viitorului cred ca e destul de clar ca toate alegerile tale din prezent iti determina intr-o mai mica sau mai mare masura viitorul.

Eu am un tatuaj mai micut, pe spate, l-am facut in clasa a 10-a, nu am regretat niciodata, uneorii uit complet ca il am. In armata, SRI si alte structuri de cacao de genul asta (parerea mea, sa imi fie cu iertare (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) nu mi-am dorit sa intru niciodata. Ai mei ma bateau la cap intr-o vreme, sa ma bag in SRI, macar ca civil, dar a fost de ajuns sa aflu o mica parte din conditii ca sa fug mancand pamantul (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 18 2009, 09:37 PM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am un tatuaj de ... + 10 ani. L-am facut in octombrie 1998. Aveam atunci 25 de ani si jumatate.
Nu se vede si cei care ma cunosc in real-life in mod sigur sint convinsi ca un om ca mine ... e imposbil sa aibe asa ceva. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Nu e in loc public si nu imi pare rau nici o secunda ca l-am facut.

Dar: gindeste-te bine . Un tatuaj, mai ales un tatuaj facut prost si vizibil poate sa iti influenteze viitorul.
Mai bine mai astepti sa ajungi pe picioarele tale.
In mod sigur atunci o sa ti-l poti face unde si cum vrei tu.
...Cel putin asa am procdat eu. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)

Si da, gindeste-te cum as fi privita eu acum, la aproape 36 de ani cu un tatuaj facut la vedere,.
Societatea NU e pregatita pentry acceptarea oamenilor tatuati.
Tatuajul este in memoria colectiva o "arta" pe care o asociaza cu secte, puscarie, prostitutie, samd.
Si mie imi placeMiami Inkm in special Nunez - fetele stiu e ce- (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) si m-as fi dus sa ma intepe nitel, but stop! Unde sa mi-l fi facut pe al doilea?! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Nici nu as sti ce vreau sa ma picteze~ (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Iaca sa ma duc io la o banca cu ditamai semn pe glezne sau pe umeri sau ... afara. Cred ca nu ma bagau in seama deloc.
Alegerea iti apartine, insa, mai bine, cel putin deocamdata, esti desteapta daca ii asculti pe parinti.

PS: Anjel si eu uit mereu cA IL AM! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) The best tattoos ever!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Jan 18 2009, 11:20 PM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



Ioi ce imi place mie Miami Ink (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Si eu vreau sa imi fac un tatuaj, intr-o zona pe care n-o s-o vad decat eu si barbatu-miu, dar deocamdata nu stiu la cine sa apelez. Asa ca mai astept pana m-oi vedea cu frate-meu, ca el cu asta se ocupa si are si talent. Si asa elimin doua riscuri dintr-un foc: sa imi faca cine stie ce uratenie sau sa ma procopsesc cu vreo boala.
Ah, si vreau o floare de lotus.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pink
post Jan 19 2009, 08:47 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 30
Joined: 10-July 07
From: Cluj
Member No.: 1,917



vreau un tatuaj , dar nu intr-o zona in care sa fie vizibil
orium e timpul sa mai schimbam mentalitatea celor din jur
tatuajele sunt o arta si cei de la Miami Ink o demonstreaza mereu
nu conteaza cum areti, conteaza cum te comporti
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 19 2009, 09:07 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



... si tot ce zboara se maninca.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
... Citi ani ai, Pink?
Miami Ink este doar o emisiune.
Care, la un moment dat, va inceta sa mai fie difuzata.
O sa apara o alta emisiune care va promova , sa spunem, piercingul in anus.
Bine,e paralela exagerata dar... ai mai fi tot atit de influentata?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pink
post Jan 20 2009, 08:22 PM
Post #9


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 30
Joined: 10-July 07
From: Cluj
Member No.: 1,917



am 19, da stiu ca Miami Ink e doar o emisiune
oricum trebuie sa schimbam mentalitatea unora
sa fim seriosi daca imi fac un tatuaj nu inseamna ca am omorat pe cineva sau ca sunt cine stie ce piaza rea
cred in continuare ca nu conteaza atat de mult cum areti, ci cum te comporti
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jan 20 2009, 08:30 PM
Post #10


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



La 19 ani ai trecut de ceva timp de adolescenta; esti deja tanara. Iar daca intr-adevar crezi in ce spui, anume ca important e cum te comporti, te rog scrie corect si gramatical si ortografic. Litera mare la inceput de propozitie, punct la final. Insiruire a ideilor, in discurs.

A ARĂTA
arăt
arăţi
arată s.a.m.d.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 09:14 AM