IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Endometrioza
ralucei
post Jan 3 2008, 11:07 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 3-January 08
Member No.: 2,928



Buna! La multi ani cu multa sanatate in 2008 .
As dori sa stiu daca cineva cunoaste vreun tratament naturist (eficient) pentru endometrioza. Am aceasta boala de 8 ani, pot spune ca stiu destule despre ea, am facut tratament medicamentos, chirurgical - 3 operaţii, dar degeaba. Stiu de asemenea ca nu se poate vindeca, dar poate cunoaşte cineva vreun "leac" .
(IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 3 2008, 02:14 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



La multi ani si (IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi!
Untura de peste si propolisul sunt recomandate ca adjuvanti in terapia endometriozei, Ralucei. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Si promit sa revenim pe site cu un articol despre endometrioza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 3 2008, 07:10 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



M-am tinut de promisiune:
Tratamente naturiste pentru endometrioza
Speram sa iti fie de ajutor informatiile: mergi la medic si inttreaba-l daca ai voie sa apelezi la asemenea tratamente.
Sanatate multa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ralucei
post Jan 10 2008, 10:09 AM
Post #4


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 3-January 08
Member No.: 2,928



QUOTE(Maàt @ Jan 3 2008, 07:10 PM) *
M-am tinut de promisiune:
Tratamente naturiste pentru endometrioza
Speram sa iti fie de ajutor informatiile: mergi la medic si inttreaba-l daca ai voie sa apelezi la asemenea tratamente.
Sanatate multa!

Buna, Maàt . Multumesc mult pentru raspuns . Am citit articolul si voi merge la medic sa vad ce spune .
Numai bine si multa sanatate .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caty
post Jan 29 2008, 12:30 PM
Post #5





Musafir






tocmai am descoperit ca s-ar putea sa am endometrioza. am primit un tratament naturist si medicamentul se numeste sepia... nu mai stiu cum. cine stie la ce foloseste acest medicament mai exact. poate el reduce aceste celule care s-au format pe uter?
astept un raspuns...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 29 2008, 12:50 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Caty, imi pare rau. In afara de articolele din site Endometrioza si Tratamente pentru endometrioza si Tratamente naturiste pentru endometrioza nu am nici o informatie suplimentara. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Ai intrebat la medicul tau daca tratamentul este ok?
Multa sanatate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Jan 29 2008, 01:44 PM
Post #7


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Si eu am endometrioza...am descoperit asta cu ocazia unei operatii de chist ovarian dupa ce l-am nascut pe coplasul meu.
M-am speriat foarte rau, am luat niste pastile care mi-au fost date, dar au trecut de atunci 23 de ani si in afara de faptul ca n-am mai ramas insarcinata niciodata nu am avut alte probleme mari!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 27 2008, 11:05 AM
Post #8





Musafir






Va scriu pentru fiica mea, in varsta de 23 ani, diagnosticata cu endometrioza in urma cu 2 ani, dupa o interventie chirurgicala de extirpare a unei tumorete din zona abdominala. Ea este studenta la medicina generala anul IV. Anul trecut a fost plecata la munca in SUA pe perioada de vara si pentru a evita durerile atroce lunare, la recomandarea medicului care a operat-o, a luat duphaston - 2 tb/zi pentru inducerea menopauzei. La intoarcerea in tara, dupa consultarea medicului, a renuntat total la duphaston. Primele 2 luni ciclul a fost suportabil in dureri, dar apoi a inceput sa-si mareasca durata iar intensitatea durerii sa devina insuportabila astfel incat colegele de camera au dus-o la urgenta. N-a primit decat analgezice şi antiinflamatoare administrate intravenos. Am uitat sa specific ca in timpul operatiei i-au fost depistate 2 utere. Medicul banuieste ca ar putea extirpa unul dar nu stie precis care-i cel afectat si nu risca. Datorita durerilor care au crescut in intensitate, cat si faptului ca nu-si permite sa lipseasca de la scoala si de la examene, ia din nou duphaston, cate 2 pe zi. Chiar si in timpul administrarii de duphaston resimte abdomenul dureros. Va rog din suflet, daca se poate, sa-mi dati o solutie acestei probleme.
Cu deosebita stima,
Adriana Dee


Adriana n-a reusit sa posteze ce-a vrut, postul a ajuns la mine pe alte cai. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Adriana, noi nu suntem medici si chiar daca am fi, asa, pe de rost si fara consultatie tot nu ti-am putea spune mare lucru.
Multa sanatate fiicei tale!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:04 PM