IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Atentie la mincarea uscata pentru animalele de companie
Diana.
post Oct 7 2008, 03:47 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am aflat din pacate intr-o conjunctura nefericita, ca mincarea uscata pentru catei si pisici oxideaza in cam 5 zile de la deschiderea pachetului.
Mincarea oxidata a dat cateilor mei (la amidoua fetele) probleme hepatice.
Medicii mi-au spus ca este preferabil sa NU cumaram mincare varsata si nici in cantitati mari.
Hrana uscata pentru catei si pisici trebuie sa fie depozitata in pungi sau cutii perfect ermetice.
Si Boni si Ara au probleme cu ficatul si cu splina din cauza mincarii uscate oxidate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Oct 8 2008, 07:17 AM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Esti sigura Di ca e vorba numai despre mancarea uscata?
L-am si sunat pe tata sa nu le mai dea la "aia mici" papa statuta mult in pungi.
Sanatate copilasilor tai, Di !!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 8 2008, 01:44 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Deocamndata stiu sigur de mincare uscata. Am aruncat cam 6 kilograme de Royal Canin pentru juniori si vreo doua kilograme de Hill`s Prescription Diet l/d si i/d. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Oct 8 2008, 04:08 PM
Post #4





Musafir






Eu n-am avut probleme cu nustaciosii mei pana acum, sper sa nu am nici pe viitor. Exista pungi de mancare uscata care se resigileaza, ma gandesc ca aia ajuta un pic oricum, nu e ca si cum ar sta bobitele la aer tot timpul. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Sanatate la fetite, Maat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Oct 9 2008, 09:25 AM
Post #5





Musafir






Cand se oxideaza se rancezeste. Si cica se fac nu stiu ce fel de acarieni in mancarea uscata tinuta mai mult la aer. (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
Se poate cumpara si in cantitati mari si congela in portii mai mici, in pungi inchise (ziplock).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Oct 9 2008, 03:58 PM
Post #6





Musafir






Aoleu, naspa treaba cu acarienii aia! O sa cumpar pungi mai mici cu mancare uscata!
Desi cred ca golanii astia ai mei sunt rezistenti, eu le pun apa proaspata in castronel, ei beau de afara din cadite unde sunt pesti, broaste, melci si alte vietuitoare. Pun afara paine uscata/mucegaita pentru pasari, ei o mananca. Si Maxx mai nou prinde pasari si le mananca. Bine ca mi-am amintit, trebuie sa le dau iara pastile contra viermilor intestinali.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
petrisor25k
post Jan 13 2011, 01:46 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 13-January 11
Member No.: 9,728



Asta se poate spune despre toate mancarurile sigilate ...conteaza foarte mult ce ii dai sa manace ...cele mai bune sunt de la Arcana, Artemis, Orijen, Arden Garage, Petmate, Bayer si Ecopet

Asta se poate spune despre toate mancarurile sigilate ...conteaza foarte mult ce ii dai sa manace ...cele mai bune sunt de la Arcana, Artemis, Orijen, Arden Garage, Petmate, Bayer si Ecopet
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 13 2011, 08:26 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Da, conteaza. Si conteaza si linkul din semnatura catre pteshopul pe care vrei sa il promovezi... (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

Cele mai bune sint Hills si Royal Canin. Si inainte de a promova pet-shopul ala, faceti-va si voi un site de Doamne-ajuta! Cumpar hrana uscata de peste 8000 lei pe an, exclusiv online, insa de la voi nu m-ar trage inima sa cumpar.
Si mincarea pe care vrei sa o promovezi se numeste Acana, nu "Arcana"... (IMG:style_emoticons/default/omg.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Jan 14 2011, 11:10 PM
Post #9


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Hmm, noi avem o cutie metalica in care tinem mancarea uscata.. pare destul de ermetic inchisa. Sper sa nu fie probleme. (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 15 2011, 12:06 AM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu, in cutii metalice ermetice e super ok. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Nu trebuie lasate descoperite - cum se vede la pet shopurile pe care le stim cu toatele:saci deschisi cu farasele in ele... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 11:59 AM