IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Anti-shopping, topic de imbarbatare
Kitten
post Apr 29 2007, 07:40 PM
Post #41


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



feteloooor..... v-am tradat...... da promit ca nu mai fac! si nu a fost mare paguba: doar 150.000. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Am fost la zilele orasului Sf. Ghe. si erau jdemii de tarabe, cu jdemii de prostioare.... mi-am luat doar o pereche de cercei veerzi cu 5 lei, o bratara rosie de lemn cu 5 lei, si un tablou viu colorat cu un desen naiv (un soricel). in rest am fost neasteptat de cuminte. noroc ca nu mi-am luat prea multi bani la mine...

In concluzie, merge metoda asta. eu de acum inainte nu mai umblu cu mai mult de 500.000 la mine. cel mult! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Apr 29 2007, 07:44 PM
Post #42


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



QUOTE(Kitten @ Apr 29 2007, 08:40 PM) *
In concluzie, merge metoda asta. eu de acum inainte nu mai umblu cu mai mult de 500.000 la mine. cel mult! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)


(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
si eu, dar ma imprumut la prieteni (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Larra
post Apr 30 2007, 08:22 AM
Post #43


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 7
Joined: 9-February 07
Member No.: 1,173



Fetelor eu am o alta problema. Probabil ca poate face subiectul unui alt topic, dar am sa o scriu aici. Eu prea sunt antishoping........ (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) Merg prin magazine, ma uit si chiar daca imi place ceva , merg mai departe poate gasesc acelasi produs, putin mai ieftin, sau pur si simplu admir, visez si trec mai departe. Cumpar doar cand am nevoie urgenta . Deocamdata asta este un lucru bun pentru ca trebuie sa fac niste economii, dar imi este frica sa nu trec in extrema cealalta ,sa devin zgarcita, sa ma lipsesc de lucruri absolut necesare sau sa dau putin pe lucruri ieftine doar pentru nu a cheltui prea multi bani (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Realitatea este ca am un detector de preturi mici pentru lucruri dragute ceva de speriat......... (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post May 2 2007, 05:09 PM
Post #44


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



eu sunt o adevarata shopaholic, dar sunt atat de nehotarata (mai ales la haine) si stau sa ma gandesc daca mi-ar sta bine sau nu, ca de multe ori ajung fara nici cea mai mica intentie anti-shopping.. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) cred ca zodia asta e de vina..(IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post May 2 2007, 08:32 PM
Post #45


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



si eu sunt f nehotarata, poate doar sa vad ceva extraordinar, in rest ezit mult pana sa-mi iau ceva dar asta si pt ca ma obsedeaza tenul meu si mi se pare ca orice as imbraca o sa-mi stea urat din cauza pielii (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mik_ela
post Aug 13 2007, 11:04 PM
Post #46





Musafir






si eu am obiceiul sa platesc mai peste tot cu cardul. am vreo 2 de cumparaturi si cel de salariu. zilele astea am avut un soc imens: toate sunt goale!!! tre' sa ma abtin si sa le realimentez! Sunt ruinata!!deci NU cumparaturilor in perioada urmatoare!!!!desi sunt atatea reduceri...si ce hainute...offf
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Sep 26 2007, 12:04 AM
Post #47





Musafir






Nu am fost weekendul asta in piata vietii si ma manca in talpa, am mustrari ca ar fi trebuit sa ma mobilizez, chiar daca nu prea aveam ce cheltui. Saptamana asta nu am nimic nou, sa-mi dea elan si sa testez. (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) Oare cum ne vindecam de nevoia asta de a ne incarca mereu zilele cu un nou cat de mic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Sep 26 2007, 03:23 PM
Post #48


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Am şi eu o altă tulpină a acestui virus al cumpărăturilor: aia care transformă cumpăratul cărţilor īn obsesie. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Hielp ... nu mai am unde să le pun. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Sep 26 2007, 03:31 PM
Post #49


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



Si eu am boala asta, dar nu vreau sa ma tratez, ca e singurul fel de cumparaturi care nu ma face sa ma simt vinovata dupa... nici macar cand ma impiedic de carti prin casa. Atata timp cat le citesc pe toate, merit, ca doar o viata avem (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Sep 26 2007, 04:16 PM
Post #50


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Găselniţă pentru rezistenţa la cumpărături: Ziua Anti!

Asgaard (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) clar că merităm, inclusiv ceva spaţiu de mişcare prin casă. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Dacă reuşesc să mă limitez la o singură carte pe lună pānă īn decembrie inclusiv, mai am speranţă. Dacă nu, mă fac librărie. (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 06:15 PM