IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

19 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce sa fac sa am un copil ?, Vreau sa raman gravida! Totul despre cum sa ramanem insarcinate
Alexa
post Jan 29 2006, 07:47 PM
Post #11


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 190
Joined: 18-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 115



Imi cer scuze Marty ca am raspuns mai greu, sint in sesiune si am scapat de primele 2 examene cu bine. ::) Sint mult mai linistita in privinta "prietenei" mele si chiar ma bucur pentru ea-are o ocupatie.
Ma bucur mai ales pentru faptul ca am un suflet bun si trec mai repede cu vederea "micile" scapari ale unora sau altora. In fond daca nu as trece peste astfel de situatii, tot mie mi-as face rau-si ce rost are.
Mai am 2 saptamini din sesiune, dupa care voi putea sa merg la medic si sa fac toate investigatiile necesare. Sper din tot sufletul sa trec macar o data prin toate etapele prin care trece o viitoare mamica. Si cind se va intimpla lucrul asta, cu siguranta ca ma voi simti cu adevarat fericita si implinita. :P
Te pup inca o data si ca semn de pretuire, iti fac cadou o karma ca tot se poarta pe aici. :-* :floricele:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marty69
post Jan 30 2006, 11:24 AM
Post #12


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 40
Joined: 17-December 05
Member No.: 110



sar' na alexa.... :).... :-*
Bravo , ma bucur ca ai asa un suflet bun si ca nu ii raspunzi cu aceeasi moneda prietenei tale . Asta o va determina ca in final sa-si dea seama ca nu are rost sa aiba atitudinea pe care o are acum .Si cum spuneai si tu , rautatea celor din jur nu te poate atinge atat timp cat nu o iei in seama .....
Te pup... :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dmona
post Jan 30 2006, 11:43 AM
Post #13


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 154
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 86



Imi pare rau pentru amandoua ca ati trecut prin momente grele.
Marty, felicitari pentru puterea da a-ti fi revenit dupa necazul prin care ai trecut, si ai nascuta fetita.
Alexa, iti diresc din suflet sa ai copii. :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexa
post Jan 30 2006, 04:11 PM
Post #14


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 190
Joined: 18-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 115



Multumesc mult dmona si tie iti doresc tot ce e mai bun. :-*
E mai bine sa fii optimist, te ajuta sa treci mai usor peste piedici si necazuri si asta e atitudinea pe care o sa o adopt si eu de aici inainte. :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marty69
post Jan 30 2006, 06:57 PM
Post #15


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 40
Joined: 17-December 05
Member No.: 110



Multumesc dmona .. :)
Felicitarile cred ca-i apartin lui Dumezeu , numai El m-a putut tzine ,,in picioare" pana acum , desi uneori ma mir chiar si eu cum de am rezistat .
Daca era dupa mine , clacam demult ca sunt doar un simplu ,,om", dar uite ca Dumnezeu are alte planuri cu mine.
Te pup dmona ....nu te-am mai ,,vazut" de ceva timp .Pupici tuturor.. :-*.... :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dmona
post Jan 31 2006, 12:00 PM
Post #16


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 154
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 86



Pupici, marty, intr-adevar nu prea ne-am mai "vazut" pe aici, este drept, nici eu n-am avut timp sa postez ff des, in schimb , te-am si v-am mai citit.
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marty69
post Jan 31 2006, 08:27 PM
Post #17


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 40
Joined: 17-December 05
Member No.: 110



Dmona , nici eu nu prea am timp sa mai scriu pt ca din fericire (oare?). ???......mi-am gasit un job si printre picaturi mai intru pe forum si mai citesc dar dupa cum ai vazut si de pe eva nu ma bag acolo unde nu am nimic de zis .Citesc , in schimb , subiectele care ma intereseaza si imi sunt dragi multi dintre cei care sunt deja ,,veterani"  sau chair mai noi dar care au postari de bun simtz si la obiect ....
Nu inteleg totusi de ce cornelia nu a mai postat nimic , tinand cont ca ea a deschis topicul asta .......poate nu are timp , cine stie ......
Asteptam provocari si mai putzine divagaztii pe tema asta .......stii tu , ca sa nu fim off...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexa
post Jan 31 2006, 09:49 PM
Post #18


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 190
Joined: 18-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 115



Fortelady, iti multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase pe care le-ai spus despre mine si mai ales pentru urarile pe care mi le-ai facut-sper sa le merit! :-*
Nu ma asteptam la un gest atit de frumos si sincer, sint foarte emotionata.
Am vrut sa dau sperante altor persoane, pentru ca stiu cit de mult inseamna pentru un om, un gest facut din inima, un cuvint bun, o mingiiere.
Daca am reusit, ma bucur inca o data si promit sa fiu mereu alaturi de voi, ori de cite ori o sa pot. Inca o data, iti multumesc mult. :floricele:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Feb 1 2006, 11:54 AM
Post #19





Musafir






8) eu iti urez mult mult succes in ceea ce ti-ai propus si am eu asa o presimtire ca prin decembrie asa (cel mai tarziu) o sa avem o poza cu un bebe aici ;) primul bebe elady
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dmona
post Feb 1 2006, 01:20 PM
Post #20


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 154
Joined: 11-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 86



Alexa, neaparat sa mergi la un medic dupa sesiune... Ma gandesc, poate cand o sa fii mai linistita, cine stie...poate se intampla ce-ti doresti. Eu cred ca si stresul poate sa fie de vina (normal, daca nu sunt alte probleme medicale, la tine sau la sot).
Hai, si dai de baut, cand vine bebele, nu?  :hainoroc:

Marty, pai este grozav ca ti-ai gasit un loc de munca! Iti place ceea ce faci? Asta-i cel mai important lucru, alaturi de partea financiara. De Cornelia nu stiu absolut nimic...

Pupici si numai bine!  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:55 PM