IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

99 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Closed TopicStart new topic
> Ce mancam azi: Dieta Montignac, PARTEA A IV-A, Idei pentru meniuri Montignace. Savuroasa bucatarie Montignaca
ghemotoc
post Jun 8 2009, 08:57 PM
Post #41


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 276
Joined: 19-January 09
Member No.: 5,691



Pescarush, pt frisca pot sa folosesc Half & Half cream? (e un fel de lapte care contine si smantana) Eu tot nu am gasit frisca lichida (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
M-am uitat pe eticheta si nu contine zahar.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lotte
post Jun 8 2009, 09:00 PM
Post #42


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 817
Joined: 7-May 06
From: Ro Mania
Member No.: 324



Carmen, cand pleci la Paris?

Alexty, ba sa stii ca era si o ursoaica cu doi pui, eu am trecut pe langa ei, ca am luat-o un pic inainte singura, si la 2 minute dupa mine, mi-au povestit ceilalti faza. Dar eu sunt tare ametita, ma uit pe sus, daca nu se prezinta, nu prea vad cine e in jur (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jun 8 2009, 10:12 PM
Post #43





Musafir






Ghemotoc, eu n-am incercat decat "whipping cream 35%" de la Beatrice (nu e conforma, contine dextroza) si o data am luat si 18%, dar asta nu s-a batut. Dar ma gandeam ca poate se bate creme fraiche (nu stiu daca am scris corect), o gasesti la smantana si are 35% grasime. Half & half nu se bate, eu nici n-am incercat, daca am vazut ca nici macar frisca aia de 18% nu mi s-a batut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ghemotoc
post Jun 8 2009, 10:30 PM
Post #44


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 276
Joined: 19-January 09
Member No.: 5,691



Am cautat crème fraîche (astea's accentele) dar pe bune ca nu am vazut-o. Trebuie sa ma uit prin mai multe magazine. (nici macar nu sunt sigura ca am scris bine in romana, scuze - lucrez de vreo 8 ore fara pauza)
Dar cred ca cel mai sigur e sa cumpar smantana si sa-mi fac frisca (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jun 8 2009, 10:40 PM
Post #45





Musafir






Seara buna fetelor!
Nici eu nu stiu ce smantana trebuie sa cumpar ca sa-mi iasa frisca conforma. Ma faceti curioasa cu acest tort, dar l-oi face dupa ce dau 8 kg.
Asta-seara am fost la mama si gatise o varietate de bunatati neconforme. Am baut 2 pahare de apa si atat. A zis c-o doare inima ca n-am mancat din nimic. I-am spus sa nu mai incerce sa ma saboteze si sa ma ia in serios in cele din urma. De fapt, era o friptura la tava de mistret care putea fi mancata, dar pe mine nu m-a incantat ideea. Lumea a descris-o ca fiind delicioasa, dar eu nu-s mare amatoare sa incerc chestii noi.
Alex, eu nici nu prea-s atenta la pretul produselor. De fapt, mai toate mi le cumpara sotul ca eu nu prea ajung la hypermarket. Dar intr-adevar, MegaImage e mai scump decat Cora, Auchan, Real etc. Ce-i drept, aici gasesti si produse f fine. Spre exemplu eu am cumparat de la Mega pasta de masline, care-i conforma. Se poate manca cu acei crackersi.

Meniul de azi:
D: niste cirese, dupa iaurt cu magiun si fulgi de grau
G: cirese
P: mancare de varza cu pui rotisat
C: cirese, un rest de mar si alune de pamant
Sunt innebunita dupa cirese. Am descoperit unele super si nu ma las pana nu-i epuizez stocul aprozaristului (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .
Lotte, vezi c-am vazut somon la Cora Pantelimon. Si mie mi s-a acrit de pateul ala Inedit, dar nici macar n-am mancat prea des din el. Abia astept sa vad poze. Sper totusi sa fii mai atenta la detalii de genul asta (ursi etc.) (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 8 2009, 11:06 PM
Post #46





Musafir






Aveti grija cu ciresele, pe unele (fac din pacate parte din categoria asta) le ingrasa. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)

Eu azi:
md: cafea
p: dpua pierisici, apoi gyros de-ala in sos cu broccoli si rosii
c: cateva felii de salam italienesc, taiate de citesti ziarul prin ele, doua snitele din piept de curcan in crusta de parmezan (ma rog, Grana Padano) cu rosii
(IMG:http://i37.photobucket.com/albums/e77/karina_luana/Bucatarie/IMG_3330.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Jun 8 2009, 11:34 PM
Post #47





Musafir






QUOTE(ghemotoc @ Jun 8 2009, 04:30 PM) *
Am cautat crème fraîche (astea's accentele) dar pe bune ca nu am vazut-o. Trebuie sa ma uit prin mai multe magazine. (nici macar nu sunt sigura ca am scris bine in romana, scuze - lucrez de vreo 8 ore fara pauza)
Dar cred ca cel mai sigur e sa cumpar smantana si sa-mi fac frisca (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Gasesti crème fraîche la Food Basic, impreuna cu smantana, nu cu frisca si laptele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Jun 8 2009, 11:44 PM
Post #48





Musafir






Ka, s-ar putea sa ai dreptate cu ciresele. Eu nu m-am mai cantarit zilnic, c-am zis sa ma las de obicei, dar mi s-a parut prea putin doar 1 kg intr-o saptamana de cumintenie. Ia sa renunt eu la cirese.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jun 9 2009, 12:02 AM
Post #49





Musafir






Apropo de patania Alexei cu frisca, mi-am adus aminte de-o chestie: eram la bunica, la munte si era musai sa facem macar o data pe saptamana spuma de fragi. Si saraca bunica nu avea mixer, la ea se trebaluia cu telul. Si eu tot vroiam sa ajut, stiti si voi cum sunt copchii. Si taica-miu radea de mine, imi dadea telul si-mi zicea sa am grija sa nu-l fac unt si eu stateam si chiar cugetam ca wow! dintr-un produs al gainii se poate ajunge la unt. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Jun 9 2009, 12:14 AM
Post #50





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Suflet curat de copil!
Lotte, pe 20 plec la Paris. Dar mai inainte, weekendul acesta, merg Mr & Ms Kalua...cu TGV-ul (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ...asa ca astept impresii de calatorie (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) .
Aici au o smantana lichida foarte buna, cu 33 sau 36% grasimi, se bate de minune! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) Si se tine tzapana bine!
Bre, si eu am facut o pasiune pentru ciresele din Franta, sunt bunacioase in draci. Poate ma ingrasa, dar e pacat de ele, prea sunt bune! Macar cu cirese sa calc stramb, decat cu alte droguri.


This post has been edited by dr_wise: Jun 9 2009, 12:15 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

99 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 01:22 AM