IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

31 Pages V  « < 27 28 29 30 31 >  
Reply to this topicStart new topic
> Viata din Anii Mei, Jurnalul lui fleurdelis
claudia_electra
post Feb 4 2008, 04:31 PM
Post #281


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



pescarush, total de acord. doar cardul sa-l am la mine (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) . fleur, asteptam la gura sobei (IMG:style_emoticons/default/wub.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Feb 4 2008, 06:04 PM
Post #282


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



El era acolo...l-am vazut de departe in timp ce asteptam sa iau valiza de pe banda...statea cu nasul lipit de geam si cu ochii tinta dupa mine...abia cind am ajuns linga el am observat imensul buchet de trandafiri rosii pe care-l tinea la spate si s-a imprastiat tot pe jos cind a deschis bratele sa ma cuprinda...
Acum era cu totul alt om se vedea ca s-a dichisit special pentru clipa asta.
M-a condus la limuzina lui nou-nouta si apoi la hotelul Kempinski...unde inchiriase un apartament in eventualitatea ca nu voi fi de acord sa dorm cu el in pat...cina a fost minunata in decorul feeric al restaurantului si sus in apartamentul de un lux pe care nu mi-l imaginasem pina atunci ma astepta o cada imensa cu spuma si petale de trandafiri...
A doua zi am petrecut-o la Keukenhof in imensul parc de lalele si multe alte flori din Olanda de care nici nu auzisem pina atunci.
Am crezut ca visez si au fost cele mai fericite zile din viata mea...dupa care au urmat toti ceilalti ani fericiti mai cu bucurii, mai cu necazuri dar care au trecut mai repede decit tot restul vietii mele de pina acum, pentru ca au fost cei mai frumosi si fericiti ani...iar Ezekiel s-a dovedit a fi intr-adevar ingerul meu.
Primul lucru pe care l-am facut cind am ajuns la Düsseldorf a fost sa o sun pe Bella la nr. de telefon pe care mi-l lasase. Acolo mi s-a spus la ce azil se afla si mare i-a fost bucuria cind m-a vazut...am fost impreuna cu Ezekiel si ea cu ochii in lacrimi l-a rugat sa aiba mare grija de mine! La numai o saptamana dupa vizita mea, Bella a plecat linga iubitul ei barbat in ceruri unde sper sa fie fericita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Feb 7 2008, 04:55 PM
Post #283





Musafir






QUOTE(kalua @ Jan 23 2008, 11:05 PM) *
Mai, da' hotarati brazilienii astia! Un neamt nu ti-ar fi facut propunerea asta nici sa fi fost de 5 ori mai indragostit de tine decat Eze al tau. Barbat adevarat! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Floricica, trebuie neaparat sa veniti intr-o vizita incoace!

Ba incoace!!!! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) si tu cu al tau zburator...ia ganditi-va ce faceti la vara, punem de-o spirala MM la Costinesti?! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) sa crape de invidie Bivolaru, cand o vedea asa gagici sexy cu barbati adevarati langa ele?!
scuze acum, ma intorc la lecturat!
I'll be back!

This post has been edited by dr_wise: Feb 7 2008, 06:06 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Feb 7 2008, 05:39 PM
Post #284


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Fleur, chiar cred ca ai o viata implinita si complexa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Multa sanatate si multe clipe frumoase!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Feb 8 2008, 08:34 AM
Post #285





Musafir






Acum am reusit sa termin de citit tot ce-a scris fleur in 2008.
Tare frumoasa povestea ta si iar revin la ideea mea, aceea ca fiecare intamplare din viata nostra nu-i aleator aparuta la momentul respectiv, ci ne pregateste pentru urmatorul pas.
Fleur, nu stiu ce-ti rezerva viitorul, dar iti doresc din toata inima sa traiesti povestea asta minunata de dragoste cat mai multi ani si magia clipelor de inceput sa nu dispara, sau sa se transforme in ceva mult mai trainic si aducator de armonie in suflet.
Acum, sincer, ar tb sa pui aici, de sfarsit, sau de nou inceput, o poza cu tine si Ezekiel, sarutandu-va!!!!
Pana la urma am inteles bine, el e brazilian? Din ce stat?

This post has been edited by dr_wise: Feb 8 2008, 08:34 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Feb 8 2008, 03:34 PM
Post #286


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Fetelor...va multumesc mult pentru invitatii, sinteti niste scumpe! Sper sa reusesc sa le onorez.


"Ba incoace!!!! tongue.gif si tu cu al tau zburator...ia ganditi-va ce faceti la vara, punem de-o spirala MM la Costinesti?! morderis.gif sa crape de invidie Bivolaru, cand o vedea asa gagici sexy cu barbati adevarati langa ele?!"

Draga doftoroaie...te rog nu-mi vorbi de bivolari si de practicile lor, ca fac alergie! Cred ca o sa inchei in curind acest capitol din viata mea, datorita fiului lui Eze, un reprezentant al bivolarilor de pe alte meleaguri care s-a infiltrat de aproape un an in casa noastra si de atunci se cam duce caruta la vale.
Bre da tu esti cumva clarvazatoare? Iote ca m-ai facut sa divulg acum si chestii neplacute!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanica10
post Feb 8 2008, 04:01 PM
Post #287





Musafir






Fleur, m-ai intristat un pic cu finalul.
Eram convinsa ca acum esti inca pe taramul viselor si-al povestilor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Feb 8 2008, 05:57 PM
Post #288





Musafir






Soro, mi se intampla si d-astea, dar n-am explicatii pt ele. Da' eu am vrut sa spun ca suntem asa de frumoase si sexoase si minunate, incat le putem da clasa lejer alora care se strang in fiecare vara in august pe maidanele de langa Costinesti sa faca spirala aia a yoghinilor. Noi nu trebe sa ne chinuim sa gandim pozitiv, vom fi o explozie vie de rasete si buna dispozitie, sa moara concurenta de ciuda, nu alta!
Iar cu fiul lui Eze, iti spun eu ce sa faci: adu-l domle in Romania, la fetele noatre "fiebinti", ii trece de yoga si de toate, daca nu ti-o cere sa-l adopti si sa-l ajuti sa obtina cetatenie romana, sa ma impusti...tender, please....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Feb 8 2008, 06:53 PM
Post #289


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Roxi...da eu traiesc inca pe tarimul viselor si al povesilor, n-am ce face asta-i natura mea, tocmai atunci cind realitatea este mai dura ma refugiez acolo!

Draga doftoroaie multumesc...cu prima ocazie vin, sa le dam clasa as fi in elementul meu.
Cit despre individu asta ce sa zic...nu stiu daca o sa reusim sa scapam de el asa usor. De adoptat ar vrea el si asa, ca asta e de fapt intentia din mintea lui bolnava...taica-so cica el a venit aici cu gind sa munceasca dar la scurt timp a reesit ca el este obsedat de altceva...nu vrea sa se insoare si nici nu cred ca l-ar lua careva.
Nici nu indraznesc sa spun ce-i trece prin cap ca mi-e rusine mie de rusinea lui!
Acu ma chinui sa-l scot din casa si din viata noastra dar daca nu o sa se poata asta e!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
3A
post Feb 10 2008, 03:47 AM
Post #290


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,116
Joined: 19-January 08
From: Toronto
Member No.: 3,077



Fleur, asta e viata, cu momente placute si neplacute, asa cum spunea cineva, daca ar fi numai momente placute, nici macar nu le-am mai aprecia, petnru ca n-am avea cu ce sa le comparam.

Sa-ti ajute Dumnezeu sa iesiti cu bine si din asta!
si nu stiu de ce, vorbind despre acel tanar, am avut o imagine a unui borcan cu miere, la care tot timpul vor veni si muste...
Cred ca cel mai bine e, momentan, sa accepeti situatia ca atare, e copilul lui in fond. Si adevarul iese la iveala cand ai rabdare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

31 Pages V  « < 27 28 29 30 31 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:26 AM