IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Retete Montignac de ciorbe, supe, creme, borsuri, etc, Retete conform Dietei dlui Montignac care nu ingrasa
kalua
post Aug 10 2006, 09:02 PM
Post #1





Musafir






Am facut si eu o supa crema de ardei cu naut (o parte din naut se pune in blender si face parte din lichidul cremos, o parte se lasa boabe). Buna ea, dar nu m-a dat pe spate. Eu oricum nu le prea am cu supele, mananc max. de 10 ori pe an supica.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Aug 11 2006, 09:00 AM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



asta de care zic eu era o supa clara, cu boabele de naut intregi in ea. eu sunt fan supe&ciorbe. (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 5 2007, 10:05 PM
Post #3





Musafir






Pun si eu reteta de supa de varza dulce , nu-i nimic deosebit, dar e buna tare (dragul meu a zis ca el isi face o pizza congelata cand i-am zis ce fac de mancare. Dar a mancat supa si tot spunea ca nu si-a inchipuit ca-i asa de buna)

Supa de varza dulce Montignac

------------------
Supa de linte rosie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 4 2007, 09:40 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mai fetelor, tot vad ca mincati tot felul de supe, supe-crema, dar pe aici liniste si pace, am gasit doar citeva retete... (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Altceva nu avem in meniu? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stoina
post Jul 13 2007, 03:00 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 610
Joined: 8-August 06
From: Iasi, Romania
Member No.: 469



Supa de rosii

Puneti un vas cu apa si sare pe foc, timp in care taiati cubulete: patrunjel, telina, ceapa, ardei, si le lasati sa se patrunda.Intre timp, pregatiti orezul salbatic pe care-l aruncati in oala, niste dovlecel(care leaga f bine supa si gustul dulce)
Pregateste apoi rosiile: eu am o scula care separa f bine semintele si coaja de suc. Se toarna sucul de rosii, se gusta de sare, se condimenteaza daca e cazul, iar la urma punem zarzavatul bine tocat( telina neaparat, marar, patrunjel, toate proaspete)
Supa e delicioasa si rece.
Pofta buna!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jul 13 2007, 03:51 PM
Post #6





Musafir






supa de rosii si linte o fac ca mi e pofta (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

fetelor voi de unde luati naut ? ca n am mancat in viata mea nici nu stiu cum arata (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Jul 13 2007, 05:40 PM
Post #7


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



nautul are niste boabe rotunde, maronii, il gasesti in supermarketuri langa fasole si linte sau la magazinele arabesti. eu de cand l-am descoperit am facut humus, salate, mancarica, farinata de la Kalua (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) si am tot timpul boabe prajite de mine pentru rontait
(IMG:http://www.schule-bw.de/unterricht/faecher/biologie/archiv/pflanzen/nutzpflanzen/Kichererbsen.jpg)

supa de rosii o fac si eu exact ca stoina, iar la sfarsit pun busuioc proaspat tocat. chiar aseara am mancat o portie din frigider si acum normal ca ma doare gatul, dar e mult mai buna rece

This post has been edited by kalua: Jul 13 2007, 09:31 PM
Reason for edit: Pus poza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jul 13 2007, 06:03 PM
Post #8





Musafir






bine ca mi ai zis cum arata (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) o sa incerc si eu si va zic impresii
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jul 21 2007, 01:09 PM
Post #9





Musafir






La supa de rosii se potriveste foarte bine si niste telemea maruntita cu mana direct in farfurie.
Nici un catel de usturoi nu-i rau, pus odata cu legumele de supa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Aug 16 2007, 06:21 PM
Post #10





Musafir







Supa rece de curry
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 10:09 AM