IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Despre saltele, perne etc, totul pt un somn confortabil
Cleo
post Nov 26 2008, 02:56 AM
Post #11


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



sotul meu, absolut intamplator, a primit de la una din firmele cu care colaboreaza, niste perne ce poarta marca aceasta http://www.loubed.com/our_products_foam.html iar cele pe care le-a adus acasa sint din Latex foam.
Am mai avut acum cativa ani o perna din buretele aceasta special, avea o forma speciala care chipurile proteja gatul si mentinea sira spinarii intr-o pozitie normala, ei! mie perna aceea mult laudata mi-a inrautatit durerile de spate asa c-am renuntat la ea (drept e ca n-aveam salteaua fermecata pe atunci)

Deci perna pe care o am acum este fantastica, nu e senzatia pe care o am pe o perna umpluta cu fulgi unde capul se lasa prea mult in perna prea moale, este moale exact cat trebuie sa fie confortabil si opune si o usoara rezistenta la apasare. Sa v-o arat pe Minunata (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) se vinde intr-o husa-fata de perna inchisa cu un fermoar delicat

(IMG:http://i33.photobucket.com/albums/d90/h_2004/102_4385.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Nov 27 2008, 04:58 PM
Post #12





Musafir






Cleo, perna e cumva dintr-un burete care se numeste memory foam?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Nov 27 2008, 05:45 PM
Post #13


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



memory foam retine forma, am incercat saltele (la vreo 5000CAD (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) ) mie personal nu mi se pare o idee geozava, asta opune o rezistenta placuta. E de departe cea mai buna perna pe care am dormit (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Nov 28 2008, 01:40 PM
Post #14





Musafir






Cred ca si eu o sa investesc in niste perne ca lumea.
Am cumparat de la Ikea o perna din burete, asa cu niste denivelari sa se aseze gatul cum trebuie pe ea, insa dupa vreo saptamana a inceput sa miroase cam ciudat. Nici nu stiu cum as fi putut sa o spal ca era asa cam teapana.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Nov 30 2008, 10:41 PM
Post #15





Musafir






Saltea Seally (semiferma) am si eu, si de cand o am nu mai am asa probleme cu spatele. Ma mai trezesc intepenita cateodata, dar nu e de la saltea.
Cleo, sa stii ca mie mi se pare mai comod stilul asta american, cu boxul sub saltea, parca se "aseaza" mai bine spatele pe ea. Am avut si eu si pat stil european, dar ma odihnesc mai bine in patul asta nou.
Cat despre perna, aici chiar nu mi-am pus problema, si ale mele sunt chiar moi, ca asa-mi place.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Dec 1 2008, 12:12 AM
Post #16


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Pesca se poate sa fii intepenita si de la perna. Si a mea e moale insa nu ... fleasca (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Box-ul n-aveam cum sa-l punem si la patul meu dragalas de la Ikea nu vroiam sa renunt. Oricum baza este scandurica langa scandurica deci suprafata de suport e perfect dreapta.

Sotul meu e asa de incantat de saltea incat ma tachineaza cu o figura sugubeatza 'de cand ti-am spus sa luam (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif) ' ... yeah right! Daca nu dormeam la amica mea asta vara, habar n-aveam de diferenta si ne chinuiam in continuarea pe salteaua de dinainte (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Dec 1 2008, 03:14 AM
Post #17





Musafir






Crezi ca poate fi de la perna? Sunt intepenita de mijloc, in nici un caz upper back (ca acolo am alte probleme (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) de la pozitia la calculator si stress). Pai nici perna mea nu e fleasca. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 1 2008, 01:23 PM
Post #18





Musafir






Si eu trebuie sa-mi iau perna noua. Si mi-i lehamite, toate pe care le-am avut pana acum au dat "ortul popii" dupa cam 2 ani, a-nceput sa se desprinda partea aia lipita de burete (chestia cu "turturi" sau gauri) si parca si calitatea buretelui s-a schimbat cu timpul. (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) S-apoi sa nu va inchipuiti ca am luat nu stiu ce ieftinituri, nuuu, cica sa fie de calitate...iaca calitate! (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 15 2008, 08:18 PM
Post #19





Musafir






Mi-am tras si eu perna noua, e mai ferma, sunt curioasa cum o fi.
(IMG:http://i37.photobucket.com/albums/e77/karina_luana/Shopping/IMG_0385.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dima_gl
post Feb 4 2016, 11:13 AM
Post #20


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 4-February 16
Member No.: 13,075



eu am o perna cu profil special cervical si nu mai am dureri dupa somn
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:29 AM