IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Budapesta/Viena/Salzburg
MonicutzaB
post Apr 3 2007, 12:01 PM
Post #31


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



eu in Viena am stat o zi in SCS (Shopping Center Sud) - cica e cel mai mare centru comercial din Europa. cred ca au si site unde poti sa vezi ce magazine sunt. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Apr 3 2007, 12:50 PM
Post #32





Musafir






Eu m-am intors, cu inima fermecata, cu ore petrecute la muzeul de arta, cu vreo 2 rataceli de grup si cu mai nimic cumparat fiindca am fost dependenta de grup si autocar si nu am putut sa ma duc aiurea pe unde vreau eu si mai ales sa stau in unele locuri unde am fost pe fuga. Eu am stat la hotelul GeblerGasse, de pe straduta cu acelasi nume si nu am decat cuvinte de lauda pentru conditiile de cazare, curatenie si mancare. Nu stiu cat costa daca mergi individual dar poate gasesti alte informatii pe net.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Apr 9 2007, 01:21 PM
Post #33


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Fetele Helpppp !!! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Vrem si noi sa mergem in weekendul urmator la Budapesta.
Prietenul meu vorbeste bine maghiara deci o sa ne fie un pic mai usor.
As vrea insa recomandari din partea voastra.Ce e musai sa vedem?Ceva magazine okiedokie ...si chestii de genul...
Multam fain anticipat! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Apr 9 2007, 09:14 PM
Post #34


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Pt shopping neaparat sa opriti la outletul de langa Budapesta, Premier . Au preturi mai bune decat in Parndorf. Sa aveti la voi forinti sau bani pe card. Paritatea euro/forint nu e avantajoasa.

Distractie placuta! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Apr 10 2007, 08:38 AM
Post #35


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Ala multumesc din suflet pentru pont.
Te pupicesc. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post May 9 2007, 06:28 PM
Post #36


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



viena? am aterizat duminica si totul era INCHIS. am gasit un afurisit de supermarket de am putut sa luam ceva de baut.. in rest, nimic domle. niciun magazin. si ca sa imi faca in ciuda, erau preturi si hainutze la care ma uitam si .. atat.
ne-am plimbat ceva ceva pe strazi, prin centru.. si cam atat. in cafenele sau puburi nu am intrat, ce-i drept. astea mai erau deschise.
in schimb, Budapesta e superba. ori ca a fost soare si agitatie, ori ca e frumos pe bune.. am papat un gulas soup bun.
ce mi-a placut: am gasit muuulte suveniruri (asta i pluralul? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ). tricouri cu Budapest, Hungary and co.. insigne, stegulete.. si chiar m-am intrebat: la noi de ce nu sunt? daca vine turistul si vrea si el sa si ia ceva care sa i aminteasca? ar fi frumos sa fie tricouri cu romania.. nu stiu.. noi nu avem asa ceva (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
am mers si noi cu masina si am avut gps. si ne-a fost foarte usor (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
nu a fost aglomerat, oamenii disciplinati in trafic, nu am avut probleme.
cat despre hotel, am stat undeva in austria la un autogrill si in ungaria pe autostrada. eram obositi ca sa ajungem pana in oras si numai bine ca mi-a placut asa mult ca a doua seara pana nu ne-am intors tot acolo n-am tacut (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post May 9 2007, 06:39 PM
Post #37


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



eu am fost anul trecut la praga, si anul asta (sf lui august, inceput de septembrie) o sa atac budapesta. ala, bine c-ai zis de premier, ca direct acolo ma infig, si apoi la H&M (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) , ma rog, dupa ce o sa ma tarasca cineva prin tot orasul sa vizitam ce e de vizitat...... (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

meg, sa stii ca pe aici se gasesc tricouri cu romania, si muuuuuulte chestii cu transilvania (si romania)....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post May 9 2007, 09:01 PM
Post #38


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



am fost de 3 ori in Salzburg - un oras de vis, extraordinar, vizitezi si nu te saturi. magazine, monumente, mozart ...superb!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post May 10 2007, 11:32 PM
Post #39


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



unde i tricou cu romania in bucuresti? vreau si eu sa mi cumpar! (alea cu transilvania stiu, dar vorbeam de capitala)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post May 10 2007, 11:58 PM
Post #40


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



QUOTE(Meg @ May 10 2007, 11:32 PM) *
unde i tricou cu romania in bucuresti? vreau si eu sa mi cumpar! (alea cu transilvania stiu, dar vorbeam de capitala)

eu am vazut de exemplu in aeroport.... am si cumparat pentru niste prieteni din franta (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (la preturi ametitoare)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 08:24 AM