IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cancerul de colon
Corina
post Mar 20 2010, 10:48 AM
Post #41


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Abia acum am descoperit topicul asta...si cand ma gandesc cat am rascolit internetu' in 2008 cand am aflat ca tata are cancer la colon! Tata s-a operat in februarie 2009 si acum e bine.Diana abia acum vad ca si mama ta are aceiasi problema...nu-mi vine sa cred! Si treaba cu predispozitia genetica nu-mi poate iesi din cap...dar asta e, mergem mai departe!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 20 2010, 12:57 PM
Post #42


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Multumesc Lui Dumnezeu, si mama e bine! Nu te mai gindi la predispozitie, ai grija sa ai un tranzit intestinal bun si sa faci miscare destula, sint cei mai importanti factori!
Multe coincidente cu noi doua, Liftu... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Mar 20 2010, 02:08 PM
Post #43


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Tu stii ca si eu m-am gandit azi ca-s prea multe coincidente cu noi doua? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post May 3 2010, 06:09 PM
Post #44


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



Io am sa ofer un ALTFEL de sfat , din care sper sa nu imi sara lumea la gat , puteti sa aruncati de departe cu rosii doar (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
" HEMP OIL " sau Cannabis essential oil (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post May 26 2010, 07:13 PM
Post #45


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Dragele mele, ma bucur sa va regasesc iarasi aici si sper ca toate santeti sanatoase si fericite!
Acum sant in Israel.
A trecut 1 an si 4 luni de la vestea cea cumplita si sper sa mai treaca inca multi. N-a fost usor, am facut j-de mii de tratamente, am incercat aproape tot ce-am auzit (inclusiv canabis). Nu pot sa spun exact ce m-a ajutat sa supravietuiesc pana acum. Important e ca ma simt bine.
Va pupacesc pe toate si va rog mult sa aveti grija de voi...ca sant multe chestii pe lumea asta impotriva noastra pe care trebuie sa le schimbam...si cei mai buni doftori pentru noi santem noi insine, trebuie sa incepem sa ne cunoastem. Pana la urma tot ce ni se intampla sant niste lectii din care trebuie sa invatam.

Julsko, nu vad ce motive ar avea cineva sa arunce cu rosii! Canabisul nu este numai un drog si depinde in ce forma si in ce scop il administrezi sant multe alte chestii mult mai ingrozitoare care se folosesc in scopuri terapeutice asa ca...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shyla
post May 26 2010, 09:20 PM
Post #46


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 35
Joined: 4-December 09
Member No.: 7,580



S-a descoperit ca in fiecare tesut canceros sau in precursorul sau, tumoarea, se gasesc paraziti. Trebuie facut tratament impotriva acestora, iar tinctura de propolis de la Institutul Apicol este un remediu. Neaparat de la I.A. pentru ca este o combinatie de culturi de propolis din toate colturile tarii, ceea ce il face extrem de eficace.

This post has been edited by shyla: May 26 2010, 09:20 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danati
post May 26 2010, 09:42 PM
Post #47


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 344
Joined: 11-March 07
Member No.: 1,329



Tare, tare ma bucur, Fleur ca esti bine (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) si ne dai vesti bune !
Chiar ma gandeam zilele trecute la tine, se vede ca esti o luptatoare (IMG:style_emoticons/default/victory.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shyla
post May 26 2010, 10:21 PM
Post #48


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 35
Joined: 4-December 09
Member No.: 7,580



De asemenea vitamina d3 5000 UI/zi ajuta si alimentele bogate in phytic acid
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post May 27 2010, 12:05 AM
Post #49


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Shyla, d3 asta e un panaceu, asa-i? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shyla
post May 27 2010, 08:06 AM
Post #50


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 35
Joined: 4-December 09
Member No.: 7,580



Uite ca te iau in serios si-ti raspund ca nu, este unul dintre acele elemente necesare organismului pe care nu s-a pus accentul, multi oameni avand deficit de D; iar mentinut in concentratii de 55 µg/mL in sange carentele sunt tratate, organismul functionand la parametrii optimi.

This post has been edited by shyla: May 27 2010, 08:27 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 08:13 AM