IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

83 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici... si burtici, topic de anunturi pentru fericitele mamici
Cleo
post May 11 2007, 03:22 PM
Post #41


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



annas bine ai venit (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) sa fie intr-un ceas bun

eu nu stiu ce mi se intampla dar in preajma fiecarei aniversari m-apuca asa o tristete ... visul meu era sa am 3 copii, apoi pt mine anii dintre 20 si 30 au fost foarte tumultuosi si dorinta mea, desi staruia undeva in subconstient, era estompata de probleme. Apoi am avut o sarcina cu probleme, apoi am emigrat, iar integrarea si adaptarea in lumea asta ...altfel, dureaza ani si ca atare dorinta mea capata conturul a ceva ce voi face intr-o alta viata din pacate (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Insa imi doresc foarte tare inca un puiut, in primul rand pt fetita mea .... ooof

poate ma vedeti intr-una din zilele astea ca apar cu vreo veste grozava (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

ce ziceti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 11 2007, 03:41 PM
Post #42





Musafir






wow,h! Sa dea Domnul atunci sa ne dai vestea cea mare cat mai repede! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ANNAS
post May 12 2007, 07:58 AM
Post #43


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 37
Joined: 9-May 07
From: Arad
Member No.: 1,624



QUOTE(ANNAS @ May 11 2007, 09:50 AM) *
ANNAS ti-am sters postul ca ai scris de 2 ori acelasi lucru. Daca vrei sa modifici ceva foloseste te rog optiunea "Edit".

Numai bine si succes! La ce medic o sa mergi in Timisoara?




(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
La Dr.Budau.
Nu prea stiu multe despre el, dar ma trimis doctorita mea. Ea zice ca ii mai specializat si ca toate gravidele cu probleme cum am eu le trimite acolo.
Eu am toxoplasmoza dar zice ca am imunitate, sincer nu am inteles nimic am fost foarte speriata si sunt si acum si deaceea ma duc la Timi ptr. malformatii.
Medicului meu i se pare ca totul este ok, ca s-a dezvoltat foarte bine, am 13 saptamani, dar eu tot nu sunt linistita pana nu ma duc la Timi, mi frica sa nu fie probleme (malformatii s-au sa pier sarcina) ca deja bebe meu este destul de mare si am citit ca are degetelele desprinse si ca este aproape totul format, deja mi se vede burtica m-am ingrasat ca trebuie sa ma alimentez bine si m-ar durea sufletul sa se intample ceva ce nu ar trebui.
Sincer nici eu nu pot descrie ce este in inima mea, imi doresc atat de mult acest copil.
Dar acum imi mai ramane doar sa sper ca D-zeu ma va ajuta sa fie bine.
Multumesc mult pentru tot.
(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ANNAS
post Sep 26 2007, 06:58 PM
Post #44


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 37
Joined: 9-May 07
From: Arad
Member No.: 1,624



Buna,
Acum am 32 de saptamani nu mai e mult si va veni bebelusul meu pe lume, astept cu nerabdare sa-l tin in brate si sa-l pup tot
O sa nasc pana in 20 noiembrie si mi putin cam groaza de nastere ptr. ca sarcina mea este cam mare si mi-as dori sa nasc normal nu vreau prin cezariana.
Sper sa fie ok.
Va pup
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 26 2007, 07:38 PM
Post #45


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Hei, Anna, ce veste faina! (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Sep 26 2007, 08:03 PM
Post #46


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



QUOTE(ANNAS @ Sep 26 2007, 12:58 PM) *
Buna,
Acum am 32 de saptamani nu mai e mult si va veni bebelusul meu pe lume, astept cu nerabdare sa-l tin in brate si sa-l pup tot
O sa nasc pana in 20 noiembrie si mi putin cam groaza de nastere ptr. ca sarcina mea este cam mare si mi-as dori sa nasc normal nu vreau prin cezariana.
Sper sa fie ok.
Va pup


o sa fie bine

Annas pana la urma nici cezariana nu-i vreun bau-bau. Eu asa am nascut si-acum suntem amandoua bine mersi.
Din pacate ultima luna e cea mai grea, rabdarea e la limita, nu ne mai gasim pozitia in pat, bebele ne 'bate' cu pumnii si picioarele uneori vizibil si alteori chiar dureros (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) insa rezultatul final este fantastic.
Orice ai patimit e sters cu buretele cand dai cu ochii de mutrita care seamana cuuuuu ... tine sau cu tati sau cu strabunica sau cu unchiu Vasile (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ANNAS
post Oct 24 2007, 01:21 PM
Post #47


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 37
Joined: 9-May 07
From: Arad
Member No.: 1,624



Ceau
Am 37 de saptamani, se apropie tot mai mult momentul in care imi voi strange in brate copilasul meu drag si scump, deabea astept.
Trece foarte greu timpul ma doare spatele ingrozitor si burtica, am insomnii, dar stiu ca atunci cand o sa imi vad puiutu o sa uit tot ce a fost greu.
O sa va tin la curent cu totul ce va fi de acum in colo, si o swa va trimit poza cu Alex cand va vedea lumina zilei.
Va pup pe toate.
(IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Oct 24 2007, 02:08 PM
Post #48





Musafir






ANNAS, nastere usoara si numai bine! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post Oct 24 2007, 02:47 PM
Post #49


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Asa-i ultima luna e ce mai grea, dar o data cu nasterea te simti asa de implinita cum nu te-ai simtit pana atunci. Perioada de lauzie e mai ciudata da' trece in max o luna jumate.
Cezariana e mai usoara ca nasterea normala in sensul ca nu ai durerile alea de nastere care sunt intense si te lasa parca fara puteri, dar apoi dupa ce nasti normal refacerea e mult mai usoara pe cand la cezariana e mai dureroasa. Daca nasti normal, ia-ti la tine un suc facut din fructe sa bei intre contractii ca te ajuta mai capeti un pic de putere.
Multa bafta la nastere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irinica
post Oct 25 2007, 05:08 AM
Post #50


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 416
Joined: 12-July 07
From: iasi, romania
Member No.: 1,930



Annas sa te ajute Dumnezeu sa treci cu usurinta peste durerile nasterii.
Eu am trei cezariene, m-am simtit bine de fiecare data, n-am avut si nu am nici un fel de problema din cauza asta dar, sfatul meu pt. fiica mea va fi sa nasca natural. Am stat cu o prietena si cu una din cumnatele mele cand au nascut si e ceva....DIVIN! O minune!! sa vezi cu OMUL ala iese din pantecele tau...e ceva...

Te pup!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

83 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th April 2024 - 06:38 PM