IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Donatia de ovule, - pareri
anonima
post Nov 28 2011, 04:07 PM
Post #11


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 28-November 11
Member No.: 10,808



as dori si eu sa stiu dak o femeie care este purtator de viru hepatic b poate dona ovule?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 28 2011, 04:41 PM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Hm... nu stiu daca virusul e inscris in ADN (desi banuiesc ca nu!) pentru ca foetusul il ia prin corndonul ombilical...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vero14
post May 22 2014, 11:19 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 22-May 14
Member No.: 12,454



Salutare tuturor!Am nevoie si eu de ovule donate... Am intrat in menopauza precoce...de aceea doctorul meu mi-a sfatuit sa gasesc o clinica, care ofera programe FIV cu ovule donate....Nici nu stiu ce clinica sa aleg...Nu vrea sa fac FIV la noi in tara. Sunt dezamagita de medicii nostrii. Am citit ca sunt clinicile performante in Spania, Ucraina, Cehia. Daca cineva a facut FIV cu ovule donate, puteti sa ma ajutati cu un sfat...?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Geo_s
post May 25 2014, 11:51 AM
Post #14


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 25-May 14
Member No.: 12,458



Vero… sunt o multime de clinici, care ofera astfel de programe, ma refer la FIV cu ovule donate. Trebuie sa fiti foarte atenti. De exemplu, in Spania aceste proceduri se efectueaza cu ovule donate importate din alte tari. Am o prietena din Spania, care a facut 2 FIV cu ovule donate la o clinica din Barcelona. A avut 2 încercari, dar,din pacate, au fost fara rezultatat. Cu am inteles, ovocitele importate se decongeleaza in procesul de fertilizare in vitro. In cazul acesta sansele de a ramane însarcinata scad substantial. Atunci prietena mea a incercat sa caute clinici, care folosesc ovule donate proaspete în FIV si a gasit o clinica din Kiev, care ofera astfel de servicii. Acum este insarcinata si in iulie trebuie sa nasca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 12:56 PM