IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Anexita
oliviana
post Sep 10 2007, 11:59 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 44
Joined: 4-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,581



Buna doamnelor, am si eu o problema destul de grava pentru mine: sufar de anexita. Pentru cele care nu au trecut prin asa ceva le spun ca este groaznic. Problema mea apare imediat ce se schimba vremea sau ploua sau ma duc la munte (unde aerul este mai rece). Am incercat tot felul de tratamente si am fost pe la n doctori si tot degeaba. Daca stiti ceva de un tratament eficace sau un doctor bun in Bucuresti va rog mult sa imi spuneti. Mersi mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Sep 10 2007, 12:09 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Este intr-adevar foarte rau, durerile sint insuportabile si daca ai bafta sa dai peste un doctor dus, o sa iti zica ca ai apendicita acuta. Am patit-o eu. Noroc ca eu stiam mai bine decit doctorul ce e ala abdomen acut, altfel ma taiau aia degeaba! (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Oliviana, mie mi-a fost recomandat indometacin supozitoare si m-a ajutat foarte mult. Intreaba farmacistul - nu e un medicament care se da cu prescriptie, insa trebuie vazut daca nu ai vreo alergie la unul dintre compusi.
De asemeni, ajuta mult baile de sezut cu infuzie de dracila (atentie, dracila este o planta toxica, infuzia trebuie facuta intr-un vas care nu e folosit la gatit!)
Avem o Lista cu ginecologi, cabinete medicale:CLICK
Sanatate multa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oliviana
post Sep 11 2007, 08:06 PM
Post #3


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 44
Joined: 4-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,581



QUOTE(Maŕt @ Sep 10 2007, 01:09 PM) *
Este intr-adevar foarte rau, durerile sint insuportabile si daca ai bafta sa dai peste un doctor dus, o sa iti zica ca ai apendicita acuta. Am patit-o eu. Noroc ca eu stiam mai bine decit doctorul ce e ala abdomen acut, altfel ma taiau aia degeaba! (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Oliviana, mie mi-a fost recomandat indometacin supozitoare si m-a ajutat foarte mult. Intreaba farmacistul - nu e un medicament care se da cu prescriptie, insa trebuie vazut daca nu ai vreo alergie la unul dintre compusi.
De asemeni, ajuta mult baile de sezut cu infuzie de dracila (atentie, dracila este o planta toxica, infuzia trebuie facuta intr-un vas care nu e folosit la gatit!)
Avem o Lista cu ginecologi, cabinete medicale:CLICK
Sanatate multa!

Mersi mult. Am incercat cu indometacinul, mai putin cu dracila. Sa vad.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Sep 11 2007, 08:14 PM
Post #4





Musafir






Eu zic sa mergi la gineco cel mai bine. Si eu am avut, de mai multe ori si mereu cu tratamentul de la gineco mi-a trecut. Nu mai stiu sa iti spun ce mi-a dat, ca de obicei imi dadea mai multe chestii.
Si pe viitor fa ceva sa iti intaresti sistemul imunitar si mare mare grija sa nu stai pe rece sau sa iti fie frig la picioare. Eu uneori iarna dorm cu sosete pentru ca stiu ca sunt foarte sensibila si nu mai am chef sa ma apuce din nou.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Sep 12 2007, 06:54 PM
Post #5


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



salut!eu sunt patita..mi-au pus diagnostic de apendicita fara sa imi faca analize...fara consult gineco...doar mi-au verificat VSH-ul si leucocitele care erau =11000 ceea ce nu este foarte relevant pt o apendicita...ori la astfel de valoare putea fi lejer o infectie urinara sau anexita...asa ca pe foaia de externare mi-au pus "apendicita catarala"...aceasta este forma incipienta..a fost destul de suspecta treaba,ca i-au mai mintit pe ai mei ca am mai avut si un chist ovarian...da` nu stu` ce puteau sa ii faca...ca stiu ca merge tratat si cu anticonceptionale... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) ok...dupa operatia de apendicita,au urmat aceleasi dureri...mai ales in partea dreapta...durerea iradia de la ovaru` stang...caci ala era problema mea..am luat 2 luni d zile antibiotice si antiinflamatoare de ma mir de unde mai am stomacu` bun...acum pot sa zic ca mi-am revenit,dar aveti grija sa nu treceti prin ce am trecut eu...faceti analize,mergeti la controale...inainte de a va lasa "prada cutitului"... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) sa fiti sanatoase si frumoase!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielaa24
post Feb 21 2011, 02:23 PM
Post #6


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 21-February 11
Member No.: 9,882



QUOTE(oliviana @ Sep 10 2007, 11:59 AM) *
Buna doamnelor, am si eu o problema destul de grava pentru mine: sufar de anexita. Pentru cele care nu au trecut prin asa ceva le spun ca este groaznic. Problema mea apare imediat ce se schimba vremea sau ploua sau ma duc la munte (unde aerul este mai rece). Am incercat tot felul de tratamente si am fost pe la n doctori si tot degeaba. Daca stiti ceva de un tratament eficace sau un doctor bun in Bucuresti va rog mult sa imi spuneti. Mersi mult.


Buna, va povestesc din experienta mea proprie in legatura cu ANEXITA: acum cateva luni a inceput sa ma doara in dreapta mai exact la ovarul drept.Durerile erau mai profunde cand mergeam sau ridicam piciorele, am decis sa merg la medicul ginecolog la consult mi-a zis ca am anexita mi sa recomandat ciprobay 7 zile este un antibiotic scump, si doar atat ca tratament eu suplimentar mi-am cumparat ovule de la plafar Monofemina si bai cu abur din urmat plante: galbenele,coada soricelulului,pelins asa am scapat de anexita intr-un timp f scurt nici nu ma asteptam.Multa sanatate feritiva de frig !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 21 2011, 02:24 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Danielaa24! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
valericamusat
post Mar 10 2011, 03:47 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 17-December 10
Member No.: 9,636



Sora mea a urmat tratament natural la Ploiesti, cu acupunctura, venin de albine, ozonoterapie, si inca alte proceduri. Suferea de anexita cronica de 5 ani, si nici un tratament de la ginecolog nu i-a dat rezultate. La Ploiesti a ajuns in urma recomandarii unei colege de servici care si ea facuse tratament la clinica editatpt lombosciatica si era f. multumita. A urmat si tratament recomandat de d-na dr. Roxana Ionescu cu produsele lor. Vedeti pe editat. Preturi extrem de bune, rezultate extrem de bune. Sanatate! Valerica
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 13 2013, 06:27 PM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am recidivat dupa 20 de ani... Am anexita fir-ar! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ella Banu
post Apr 25 2014, 03:22 PM
Post #10


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 25-April 14
Member No.: 12,418



QUOTE(oliviana @ Sep 10 2007, 11:59 AM) *
Buna doamnelor, am si eu o problema destul de grava pentru mine: sufar de anexita. Pentru cele care nu au trecut prin asa ceva le spun ca este groaznic. Problema mea apare imediat ce se schimba vremea sau ploua sau ma duc la munte (unde aerul este mai rece). Am incercat tot felul de tratamente si am fost pe la n doctori si tot degeaba. Daca stiti ceva de un tratament eficace sau un doctor bun in Bucuresti va rog mult sa imi spuneti. Mersi mult.


Si eu va recomand sa mergeti la Dr.Istoc pentru orice fel de problema ginecológica. Eu si prietenele mele mergem de mult timp la el si suntem foarte multumite de servicii si de atitudinea pe care o are acesta in raport cu pacientii. Este un doctor implicat si atent la nevoile oamenilor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 10:57 AM