IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Seboree ?, Cine ma lamureste?
Ariana
post Jan 4 2006, 06:12 PM
Post #1


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



:o No acuma am venit de la dermatolog (asta dupa ce m-am enervat f tare ca mi-a spart un nesimtit stopul si a fugit...asa m-am eliberat... :-)...
Speriata de ideea de peeling dupa ce eu si walpurgik a noastra ne-am tot consultat pe chat :) am zis "Gata merg la tratament cu zapada carbonica"-aveam adresa ,trimitere ,tot,daca mai tineti voi minte era o cineva care povestea ca s-a vindecat si mi-a dat si adresa cabinetului.Tipa s-a uitat cu lupa la mine mi-a spus ca nu am acnee si un ten seroreic...inteleg ca e un ten f gras.
Mi-a spus sa ma duc maine nemancata sa imi faca un set de analize.Asta suna bine.Caci in primavara cand am fost la cealata aia a exclamat speriata "Ioiii ce ten urat!Acneee!!!Tratament cu Smooderm..."...va dati seama ca m-am socat si de asta...Credeam ca o sa ma treaca direct pe zapada carbonica...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Jan 4 2006, 06:24 PM
Post #2


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Nu am mai auzit de tratament cu zapada carbonica.Ce este? In ce consta?  :( Am si eu unele probleme..de cand am inceput sa folosesc Logest offffff..O sa merg si eu la dermatolog..  :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Jan 5 2006, 10:38 AM
Post #3


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



QUOTE
:o No acuma am venit de la dermatolog (asta dupa ce m-am enervat f tare ca mi-a spart un nesimtit stopul si a fugit...asa m-am eliberat... :-)...
Speriata de ideea de peeling dupa ce eu si walpurgik a noastra ne-am tot consultat pe chat :) am zis "Gata merg la tratament cu zapada carbonica"-aveam adresa ,trimitere ,tot,daca mai tineti voi minte era cineva care povestea ca s-a vindecat si mi-a dat si adresa cabinetului.Tipa s-a uitat cu lupa la mine mi-a spus ca nu am acnee si un ten seroreic...inteleg ca e un ten f gras.
Mi-a spus sa ma duc maine nemancata sa imi faca un set de analize.Asta suna bine.Caci in primavara cand am fost la cealata aia a exclamat speriata "Ioiii ce ten urat!Acneee!!!Tratament cu Smooderm..."...va dati seama ca m-am socat si de asta...Credeam ca o sa ma treaca direct pe zapada carbonica...

Ariana, as vrea si eu sa stiu la ce dermatolog ai fost si unde se fac tratamentele astea cu zapada carbonica sau peeling in Timi. Ca sunt cam pe langa subiect.
Uite, iti las o adresa de mail (asta e si id-ul meu de yahoo mesenger), poate reusesti sa imi spui si mie mai multe, sau poate reusim chiar sa vorbim. :-*
didilica2005@yahoo.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 5 2006, 11:01 AM
Post #4


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Okiedokie didi.Ne vorbim si pe mess.
SC Dermatomed SRL. Micropoliclinică. Timişoara, Inului 4(P-ţa Doina-Cal. Şagului).
0256-456507
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Jan 5 2006, 01:53 PM
Post #5





Musafir






am gasit ceva explicatii pt zapada carbonica; era pt tratamentul altei afectiuni dar asta-i principiu dupa care functioneaza:
[i]Crioterapia consta in aplicarea locala a azotului lichid sau de zapada carbonica avand ca urmare formarea unei mici zone de degeratura controlata, in plafonul bulei formate celulele infectate fiind indepartate. [/i]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jan 5 2006, 10:12 PM
Post #6


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



mie dermato mi-a spus ca procedeul asta e bun numai daca ai cosuri evidente, nu e pentru semne, ca am vrut si eu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
baby_nfs
post Jan 6 2006, 08:58 AM
Post #7


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 185
Joined: 8-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 27



si atunci, pentru semne ce ar fi bun?  :ametit:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Jan 6 2006, 10:11 AM
Post #8


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



QUOTE
si atunci, pentru semne ce ar fi bun?  :ametit:

Si eu vreau sa stiu...  :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laryysa
post Jan 6 2006, 10:30 AM
Post #9


niciodata sa nu spui niciodata
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,545
Joined: 12-December 05
From: Romania
Member No.: 93



  Acum sa va spun eu ce am auzit , cica daca ai probleme cu acneea este din cauza unei infectii in sange si ca organismul are anticorpii necesari pentru a se apara de ea , dar sunt persoane carora nu le functioneaza bine sistemul de autoaparare si atunci cica se face o transfuzie cu propriul sange . Cica trebuie sa se extraga sangele care apoi se reintroduce , ca sa atentioneze organismul ca au venit anticorpii . Acum am zis-o  asa babeste , cu cuvintele mele ,nu stiu cum se numeste acest procedeu ,doar am auzit de el si nici nu stiu daca se face in Romania .  :ametit:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jan 6 2006, 11:08 AM
Post #10


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



pentru semne se face peeling, dar am auzit ca e dureros si o saptamana nu iesi din casa ca arati ca  :evil: . si ar mai fii microdermoabraziunea, care este mult mai soft. asta se face in cateva sedinte in functie de caz, nu e dureros sau iritant si te poti machia imediat dupa. o sedinta imi spunea mie dermato anul trecut ca ar costa undeva la 30-40 euro. microdermoabraziune vreau sa-mi fac si eu, dar nu acum ca nu stau bine cu finantele.  :P

laryysa, ce misto ar fii un asa procedeu si apoi sa scapam de belea.  :)

[move] :-*[/move]
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 04:41 PM