IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

27 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Totul despre anticonceptionale
Ce anticonceptionale folositi?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 119
Guests cannot vote 
kalua
post Dec 28 2005, 01:09 PM
Post #41





Musafir






Eu am una bucata copil  ;) si cu asta mi-am realizat planul familial.
Oricum steriletul este indicat pt. persoanele care au nascut deja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laryysa
post Dec 28 2005, 06:27 PM
Post #42


niciodata sa nu spui niciodata
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,545
Joined: 12-December 05
From: Romania
Member No.: 93



  Eu nu am voie sa folosesc nici un fel , si cand o sa raman insarcinata , primul copil trebuie sa il pastrez neaparat ca altul nu mai fac , am doar ovarul drept ca stangul nu mai e de 12 ani .
Am avut un chist de 11 kg si nu a mai reusit sa il salveze . era de cand am fost mica si s-a dezvoltat o data cu mine . L-am descoperit la 16 ani .

  Asa ca nici eu nu am ramas niciodata si eu folosesc tot calendarul , asta cand o facem ca in ultimul timp nu stiu de ce nu prea mai ma simt "motivata"  :'(

  Nu stiu de ce , dar nu mai pot eu  :ametit: :frustraree:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 5 2006, 04:10 PM
Post #43


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



io am votat altele...adica pana duminica am folosit exluton,pills pentru alaptare.am ami folosit in trecut marvelon si diane, ultimele sa le ia gaia....

bai io nu accept steriletul din motive religioase, dar luminati-m asi pe mine, nene, cum e cu pastiloiu' ala contraceptiv pentru barbati?k am inteles, imi cumpar furca...de grajd facem noi rost... :pistolar:....drujba gasim noi (inteleg ca e mare - si inteleg k pastila...nu organu' dupa  :morideris: :morideris: :morideris:).....so, mai multe info...o denumire, ceva, sa cautam si noi pe net....poate ne livreaza amazonu' in Ro la plic :pistolar: :pistolar: :pistolar:

yoshi, nu fi zgarca, mama...pe unde esti?daca-ai sti cate stiu despre tine de la topicul "acnee"...ai un tata beton, cu risc minim de imbatranire (k asa-i e gena, nu mai ai demult pb.cu acneea...sa mai continui?)
hai k sunt fan al tau, zi-ne ceva despre pastiloi....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistaco
post Jan 7 2006, 02:35 PM
Post #44





Musafir






Am votat nu folosesc :o dar cred ca am votat bine, nu...... :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Xela
post Jan 12 2006, 12:16 PM
Post #45


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 75
Joined: 12-January 06
Member No.: 145



Anticonceptionalele nu cred ca e bine sa le iei de capul tau...pt orice fel de schimbare consulta medicul.

Eu am facut prostia sa nu il consult cand m-am hotarat in toamna sa fac pauza fara sa verific intai daca este bine. Cum treceam prin mai multe probleme ginecologie la urmatorul control mi s-a descoperit un chistuletz de 6.5 cm, cauzat zice el si de faptul ca am oprit pilulele...desigur ca m-a pus sa le iau din nou si din fericire acum are jumatate dimensiune.

Eu am luat Logest cativa ani..mi-a mers bine, dar avand in vedere ca intr-un timp nu se prea gaseau am trecut pe Marvelon, pe care il folosesc si astazi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jan 17 2006, 10:07 AM
Post #46


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



buna! am si eu o rugaminte la voi. dupa cum v-am spus nu ma price. am o prietena care a inceput sa ia anticonceptionale NOVYNETTE.
si cica are reactii adverse. dureri de ca..si imediat dupa contactul sexual a inceput sa o usture foarte tare. astept raspunsuri va rog. daca mai aveti nvoi de detalii va spun.
:-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Jan 17 2006, 05:59 PM
Post #47


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Albinuza  :-*, cel mai bun lucru pe care il poate face prietena ta este sa mearga urgent la ginecolog, eventual sa aiba la ea si pilulele cu pricina. Daca nu este prea incantata de idee, o poti sustine insotind-o la medic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Jan 19 2006, 05:51 PM
Post #48


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Mersilon ati folosit? Ce parere aveti despre ele?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Mar 10 2006, 03:27 PM
Post #49


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Szimcsi, acum vad mesajul tau...am folosit eu Mercilon 3 ani de zile (nu in continuu)...ce vrei sa stii de ele?
Nu m-am ingrasat (prea mult (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif) , 2-3 kg), m-a ajutat cu problemele de ten, astea sunt efectele pozitive mai importante.
Ce nu mi-a placut: dureri de cap (eu nu aveam de obicei), mai ales vara (caldura mare), stari depresive (asta e doar o banuiala).
In fine, poate ca acum nu mai aveai nevoie de raspuns, eu am intrat sa intreb altceva: cele care ati folosit pastile si apoi v-ati lasat de ele (nu pauza, ci de tot), ati observat ceva efecte secundare in timp? Daca e intr-adevar valabila treaba ca se elimina treptat din organism (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/wacko.gif) , nu am crezut niciodata teoria asta, dar...
Si tot la subiect, am vazut la o emisiune ca se recomanda sa se faca pauza 6 luni o data la 3 ani in administrarea anticonceptionalelor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Mar 10 2006, 03:30 PM
Post #50


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Mai, eu am intrebat din alta cauza (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif) Am folosit si eu de doi ani, pe langa cele 4 kg in plus, am avut si probleme de libidou. Asa ca intr-un final, le-am facut vant (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/biggrin.gif) Acum iau Yasmin
Go to the top of the page
 
+Quote Post

27 Pages V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 11:48 PM