IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

9 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ai pleca din Romania? Unde ai emigra?, Tara mea de glorii , tara mea de dor?
Ati pleca din tara?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 30
Guests cannot vote 
angeldust
post Dec 10 2005, 12:37 AM
Post #1





Musafir






Ok , problema asta chiar nu imi da pace si de aia nu pot sa dorm la ora asta :P
2 din 3 cunostinte ale mele vor sa plece din Romania pentru o perioada mai mult sau mai putin definita .
Vreau sa stiu cate dintre voi vreti out ,unde vreti sa plecati si bineinteles motivele. Pe de alta parte ,daca va place in tarisoara noastra ziceti de ce , poate incepe sa ne placa si noua.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 10 2005, 12:42 AM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu nu spun decit un singur lucru: n-as putea pleca.
Nu as putea pleca definitiv din tara. In vacante, da, insa sa plec de tot... Cred ca m-as imbolnavi de dor.
Asa cum e, e tara mea... si mi se rupe inima cind vad ca se duce de ripa... Insa tot o iubesc ...
Angel, o idee : poate bagi si un sondaj, sa vedem citi romani ar pleca de tot, citi ar pleca pentru o perioada scurta si citi nu ar putea pleca...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 10 2005, 12:50 AM
Post #3





Musafir






Si cine-i plecat si daca regreta sau nu pasul facut

Eu sunt plecata de multisor si nu mi-e dor. Acum as pleca si de-aici (Germania)...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Dec 10 2005, 12:52 AM
Post #4


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



I'm already out ....

Povestea noastra? .... eram tineri am deschis o afacere...am prins aripi dar din pacate in Romania mafia e mare si daca nu dai in stanga si dreapta spaga ... doar asa ca asa vor ei..... atunci ai mari belele. Iar la noi mafie e politia, procuratura samd

Ne-am construit o casa frumoasa s-a nascut fetita noastra ...toate erau frumoasa pana cand constati ca lista celor care VOR sa primeasca e asa lunga , ca tu nu mai dupa ce bea un pahar cu apa, asa ca ne-am hotarat sa plecam.... mie mi-a fost greu pt ca ii iubesc foarte mult pe ai mei.... dar riscanm sa ma imbolnavesc de nervi daca mai stateam si inca n-aveam 30 ani.... asa ca am plecat si ... ne merge bine .... primii ani sunt mai dificili mai ales daca iti lipseste informatia dar .... acum totul e ok .... singur buba mare e dorul de ai mei.... dar am fost si am sa merg sa-i vad cat de des s-o putea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 10 2005, 12:53 AM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pe ce meleaguri ai ajuns?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 10 2005, 12:54 AM
Post #6





Musafir






Eu am noroc, ai mei sunt si ei aici. Fara ei mi-ar fi fost fara doar si poate mult mai greu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Dec 10 2005, 12:57 AM
Post #7


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



intrasem sa editez ca tastatura mea are nebuneala.... sunt in Canada de 4 ani, chiar luna asta pe 18 se implinesc....


Mentionez .... nu mi-e rusine ca sunt roman.... am incercat si aici sa adunam comunitatea romaneasca dar am avut niste reactii urate asa ca ne-am lasat pagubasi. Acum lucram fiecare pe la cate o firma .... si e bine asa... eu ii educ pe colegii mei ce si cum e cu tarisoara noastra ... si au devenit foarte interesti si bineinteles ca habar n-aveau. Unii au impresia ca suntem ventiti din lumea a 3-a ... deh ... de astia ai mei (colegi) am eu grija ... restul lumii ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Dec 10 2005, 01:01 AM
Post #8


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Kalua ... sotul meu a stat 4 ani in Germania ... la Hamburg. a plecat cand au inceput mineriadele .... el si cu gasca lui aveau 19-20 ani pe-atunci au 'imprumutat' un camion sa mearga in piata Universitatii (dintr-un oras de la 100 si de km) sa ajute si ei acolo, erau vreo 20 de baieti .... acum s-au spulberat in toate colturile lumii, nu dupa ce si-au luat o gura buna de bitter .... made in RO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 10 2005, 01:11 AM
Post #9





Musafir






wow! ce poveste!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Dec 10 2005, 04:44 AM
Post #10





Musafir






QUOTE
Ati pleca din tara?


de care tara vorbesti? :magandesc:
Go to the top of the page
 
+Quote Post

9 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:44 PM