IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Ritual de infrumusetare/scheme de tratament
Cindy
post Sep 12 2009, 12:42 PM
Post #41


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Eresh, banuiesc ca prin "inocenta" si "low risk" te referi la o compozitie mai curata a cremei. Uita-te prin farmacii gen Sensiblu/ Helpnet, au aparut o gramada de produse de ingrijire organice, certificate. Eu acum folosesc o crema dr.Kadir, organica, nu e plina de chimicale, se poate procura din saloanele cosmetice cu produse profesionale. Hidrateaza foarte bine, deci sigur este ok si pentru iarna.
Din arsenalul dermato-cosmetic, am vazut ca a aparut Effaclar Duo, un nou tratament anti-imperfectiuni de la La Roche Posay, teoretic mai imbunatatit decat vechiul Effaclar K. Nu l-am incercat, dar Effaclar K mi-a placut.

(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Bubumeli!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laur claudiu
post Mar 12 2010, 04:06 PM
Post #42


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 484
Joined: 17-February 10
From: Undeva in tara lui Dante...
Member No.: 8,005



Imi place sa ma ingrijesc si asta cam ar trebui sa o faca si mai multi barbati:

Dimineata:-Gel de curatare La Fontana cu Tea Tre si Cucumber extract,are particule abrazive si e sub licenta unui mare chirurg plastician din Los Angeles, Dr.Renato Pierre Calabria,dezavantajul e ca flaconul are doar 100ml si mai costa si 25 de dolari,dar se merita!
-nu sunt adeptul lotiunilor,deci trec direct la crema contur pentru ochi,momentan am ceva de la Kirege cu extract de melc,hidrateaza excelent!In rest sunt fan Vichy oligo 25 si Clinique
-pentru fata folosesc o crema cu ecran protector de la Vichy,are si pentru UVA si pentru UVB,esential amandoua iar in rest cand se mai intampla sa nu ies din casa,crema dermato-cosmetica de la O2LIFE,se gaseste in farmaciile din italia si are la baza terapia prin oxigen
-de doua ori pe saptamana folosesc un scrub,tot de la Vichy cu vitamina e sau de la Garnier Pure A,cel pe baza de caolin si particule abrazive

Seara:-acelasi gel de curatare si crema de ochi
-atunci cand adorm tarziu si mai vin de la vreo petrecere,am un demachiant crema de la Clinians ce face minuni
-crema de fata de la Vichy,rich moisture,Aqualia Thermal sau O2LIFE de seara

E un ritual pe care-l respect de la 18 ani si vad ca da rezultate,bine cremele de ochi si fata au fost mereu schimbate,si cam tin cont de ce spune Paula Begoun!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Mar 12 2010, 10:37 PM
Post #43


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(laur claudiu @ Mar 12 2010, 04:06 PM) *
Dimineata:-Gel de curatare La Fontana cu Tea Tre si Cucumber extract,are particule abrazive si e sub licenta unui mare chirurg plastician din Los Angeles, Dr.Renato Pierre Calabria,dezavantajul e ca flaconul are doar 100ml si mai costa si 25 de dolari,dar se merita!

Sa stii ca nu este indicat sa folosesti geluri cu particule abrazive zilnic, chiar daca pielea voastra a barbatilor este mai groasa.
Tu spui ca este scump dar "se merita" dar la capitolul curatare nu este o afacere prea buna investitia mare. Un gel de curatare trebuie sa curete pielea foarte bine, fara sa o usuce, mai mult nu are ce sa faca pentru ca il speli de pe fata, nu are cum sa actioneze.
extrapoland: Mai citeam eu despre geluri de curatare anti-age, as rade daca nu as avea nervi pe publicitarii profitori si fara scrupule! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif)

This post has been edited by Cindy: Mar 12 2010, 10:40 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laur claudiu
post Mar 13 2010, 12:30 AM
Post #44


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 484
Joined: 17-February 10
From: Undeva in tara lui Dante...
Member No.: 8,005



Cindy trebuie sa recunosc ca ai dreptate in ceea ce priveste folozirea zilnica a unui gel abraziv,insa il folosesc si pentru punctele negre care am observat ca au cam disparut,in special cele de pe nas care sunt inestetice rau!
Cat despre gelul de curatare poate am inteles eu prost,dar nu fac nici o publicitate,produsul se gaseste doar in S.U.A si am mai reamintit in anumite postari ca am o prietena care lucreaza la un concern cosmetic ce produce doar pentru State si ma aprovizioneaza.
De exemplu am avut un gel de curatare,crema dar mereu aveam senzatia dupa ce ma spal ca am piela la fel de grasa.Am eu o fixatie cu gelul abraziv,ce sa-i faci ii de vina stolul de pasarele!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ale_0908
post Jul 19 2016, 05:18 PM
Post #45


Contaminat
*

Group: User Banat
Posts: 1
Joined: 19-July 16
Member No.: 13,171



Eu nu am un ritual anume de tratament, dar uneori, cand am tenul prea obosit, mai folosesc o masca de fata cu magnolie de la Bottega Verde. E vreo 30 lei la ei pe site SPAM[color="#FF0000"][/color] (la reducere!) si ce imi place cel mai mult la ea este faptul ca imi ia oboseala imediat de pe ten. Nu o folosesc zilnic, dar de 2-3 ori pe saptamana imi place sa o aplic pentru ca nu trebuie sa stai prea mult cu ea pe fata. Mi-o pun inainte sa ma spal pe dinti si apoi imi clatesc bine fata. Iar efectele sunt chiar vizibile. O recomand!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:54 PM