IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

11 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Atacuri de panica
fortelady
post Jul 13 2006, 01:37 PM
Post #21





Musafir






(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/kiss.gif)
numa' ideea de pastile calmante imi increteste pielea. dar intreb la farmacie de ele (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simo2481
post Mar 31 2007, 08:26 AM
Post #22


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 1
Joined: 31-March 07
Member No.: 1,421



(IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
BUNA
ATACURILE DE PANICA m.au chinuit ani de zile....stai de frica..in relatia cu un barbat ..totul de aici se trage...
am desciperit cauza cu ajutorul ubui psihoterapeut in copilarie..prin psihanalizacare dureaza si acum...insa...simt ca nu mai am rabdare sa o fac...e tare dificila..te izbeste de toti peretii,,iar rezultatele vin f greu...trebuie mare rabdare.
alternativb i.au si medicatie alopata..asa sa ma maentin...dar cred ca atacurile de panica sunt cele mai nenorocite momente din viata..cine nu trece prin ele nu stie ce sunt..multi spun ca sunt MOFTURI...NU FRATE...sunt groaznic de chinuitoare
va pup
daca a mai trecit cineva prin asa ceva..sa imi spuna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ursulet
post Apr 23 2007, 11:16 AM
Post #23


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 2
Joined: 12-February 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,185



Buna,
Si eu am avut atacuri de panica...imi intrase in cap ca sint urmarita....si ca o sa-mi pierd serviciul.
Am facut tratament si psihoterapie si inca mai fac. Mai iau o singura pastila,seara (Efectin) dar ma simt foarte bine acum, sper sa ma tina si sa scap si de pastila aia...
Sfatul meu e sa va duceti la doctor, pina gasit unul care sa va placa. Eu asa am facut!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Apr 23 2007, 12:04 PM
Post #24





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) ursulet!
Sper sa te simti bine la noi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Apr 24 2007, 09:54 AM
Post #25


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Ce medicamente ai luat, cu exceptia Efectin-ului, ursulet? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Dragelor, se pare ca cel mai mult ajuta cura de prietenie. (IMG:style_emoticons/default/friends3.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ursulet
post Apr 24 2007, 02:17 PM
Post #26


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 2
Joined: 12-February 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,185



Am mai luat si Solian sau Rispolept (fac cam acelasi lucru). Dar acum am ramas doar cu Efectinul....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asgaard
post Apr 24 2007, 04:15 PM
Post #27


Obsedat
****

Group: Obsedat
Posts: 414
Joined: 1-November 06
Member No.: 670



la mine a mers si tratamentul homeopat, dar e nevoie de un medic bun si de multa rabdare
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Xela
post Jun 20 2007, 02:04 PM
Post #28


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 75
Joined: 12-January 06
Member No.: 145



Salutare,

Atac de panica

Sincera sa fiu pana acum un an nu stiam ca exista asa ceva, iar cand am auzit ce inseamna prima data am ras...nu-mi venea sa cred...credeam ca e un mod comic de a te retrage putin.

Lucrez intr-un mediu pot sa zic stresant...suntem 5 intr-un birou dintre care 2 au fost diagnosticati cu atac de panica, merg la psiholog, unul ia ceva pastile calmante. Incepusem sa cred ca se ia...incepuse sa imi fie si mie frica.

La unul din ei ii este frica de boli, iar la celalalt(o ea) de stres cred.

Ma intereseaza experientele voastre in acest topic...si mai ales ce poti face ca sa nu ajungi in asemenea stadiu.

Va multumesc,

X
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jun 20 2007, 03:05 PM
Post #29





Musafir






din pacate exista asa ceva si este o boala grea, din ce am observat eu pana acum o fac oamenii sensibili, cei care se streseaza f repede dar si persoanele care au avut un soc sau o perioada lunga de timp in care au avut probleme.

in nici un caz nu este contagioasa dar daca nu este tinuta sub control si nu se trateaza cand e la inceput, avanseaza

Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Jun 20 2007, 03:07 PM
Post #30





Musafir






exista un topic similar, cand am cateva minute libere va mut acolo (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


edit: mutat
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:36 PM