IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Eutanasierea
Sinteti de acord cu eutanasierea animalelor ?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 28
Guests cannot vote 
albinuza
post Dec 11 2005, 04:42 PM
Post #11


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Eu sunt totalmente de acord, dar clar in ultim instanta. Asa cum de altfel sunt de acord si in cazul oamenilor......stiu ca intr-o tara se parctica si la oameni...
Eu cred ca as muri odata cu bestiuta mea daca is-ar intampla ceva...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cecylly
post Dec 12 2005, 10:47 AM
Post #12


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 194
Joined: 7-December 05
Member No.: 3



eu a trebuit sa fiu de acord cu asta. poate ca ar mai fii trait  maxim 3 zile, dar am preferat s-o scutesc de chinuri. viata era un cosmar pt ea. am suferit ingrozitor si m-au chinuit remuscarile, dar intr-un final mi-am dat seama ca a fost cea mai inteleapta decizie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mdc2212
post Dec 13 2005, 12:32 PM
Post #13


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 25
Joined: 8-December 05
Member No.: 46



sunt pro euthanasie... tocmai pt ca imi iubesc enorm catelul nu as avea sufletul sa il las sa se chinuie, nu mi se pare drept!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Meg
post Dec 13 2005, 05:24 PM
Post #14


Membru de Onoare
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,877
Joined: 9-December 05
From: Here and There
Member No.: 70



cred ca ar trebui eutanasiati cainii violenti de pe strada. (nu cei care sunt zgandariti si se apara..)
si da, cand sufera...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tsunami
post Dec 14 2005, 07:36 PM
Post #15





Musafir






nu vreau sa vorbesc despre asta
nu vreau sa ma gandesc
nu vreau sa imi imaginez

i don't fucking want

mara are 14 ani. ciobanesc german. inca sare ca o capra. nu mai aude excelent in schimb celelalte simturi n-o inseala.
a facut o pareza anul trecut prin martie. restabilita 100%.
mi-a modificat viata. nu-i cuminte in masina (latra cand merg de ma omoara)
as face orice pentru ea. n-o pot comapra cu oamenii. ea nu minte si nu ascunde. sunt sigur ca si-ar da viata pentru mine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meli
post Dec 16 2005, 07:25 PM
Post #16


Dependent
***

Group: Contaminat
Posts: 185
Joined: 8-December 05
Member No.: 44



Saptamana asta eram la facultate in sala si ne uitam mai multi colegi pe geam.In fata scolii sunt cativa caini vagabonzi care pe langa noi,studentii,se poarta tare dragalas,vin langa noi,se lingusesc ca si pisicile....Dar in ziua respectiva am vazut ceva ce ne-a speriat.Erau doi baieti care treceau prin fata facultatii,nici macar nu s-au uitat la caini,dar ei,caini pur si simplu i-au atacat.Saracii baietii s-au urcat pe capota unei masini,dar cainii tot nu se lasau.
Nu sunt de acord cu eutanasierea ,dar ceva trebuie facut cu cainii de pe strada,mai ales cu cei agresivi.Bunica mea a fost muscata de 3 ori de caini pe strada.
Cateaua mea a fost calcata de o masina cand avea doar 4 luni si saraca a stat imobilizata cateva saptamani,timp in care ne-am luat liber de la servici fiecare mebru al familiei pe rand sa stam cu ea.Cand a reusit prima data sa se ridice pe picioare si sa faca cativa pasi am plans de bucurie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cygnus
post Dec 21 2005, 09:58 AM
Post #17


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 21
Joined: 14-December 05
Member No.: 98



Sunt de acord cu eutanasierea doar in momentul in care nu mai exista o alta alternativa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maddy26
post Dec 21 2005, 01:56 PM
Post #18


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 53
Joined: 8-December 05
From: bucuresti
Member No.: 29



:'(
Eh ..sunt cazuri in care este absolut necesara ..
Acum doua luni ....mi-am dus motanul la medic pentru ca slabise 6 kg intr-o saptamana...
Avea cancer la stomac ...Doctorul mi-a spus ca are dureri ingrozitoare ...Nu l-am luat acasa...L-au eutanasiat in aceeasi zi...
Ciudat ca pana in saptamana cu pricina s-a simtit perfect ..nu a avut nici un fel de simptom..
Oricum dup intamplarea astea ..am facut ecografii si investigatii complete la celelalte doua pisicute ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pink_step
post Feb 8 2006, 02:26 PM
Post #19


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 782
Joined: 6-February 06
From: neverland
Member No.: 187



QUOTE
:'(
Eh ..sunt cazuri in care este absolut necesara ..
Acum doua luni ....mi-am dus motanul la medic pentru ca slabise 6 kg intr-o saptamana...
Avea cancer la stomac ...Doctorul mi-a spus ca are dureri ingrozitoare ...Nu l-am luat acasa...L-au eutanasiat in aceeasi zi...
Ciudat ca pana in saptamana cu pricina s-a simtit perfect ..nu a avut nici un fel de simptom..
Oricum dup intamplarea astea ..am facut ecografii si investigatii complete la celelalte doua pisicute ...


motanul tau era sterilizat?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Feb 9 2006, 07:58 PM
Post #20


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



pink, tu stii sa existe vreo legatura intre cancerul la motani si sterilizarea? te intreb pt ca am doi motani,ambii sterilizati..mananca numai purina si par sanatosi..
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:28 PM