IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Ce inseamna cand te visezi mireasa
girl22
post Nov 6 2006, 04:35 PM
Post #1


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 105
Joined: 8-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 200



Am visat ca eram imbracata in mireasa si trebuia sa ma casatoresc cu un barbat care era deja casatorit si el vroia sa se casatoreasca si cu mine.Eu eram foarte preocupata sa-mi gasesc pantofi rosii pt ca vroiam sa se asorteze cu cu buchetul de mireasa care vroiam (sau stiam) ca o sa fie tot rosu.Dar nimeni nu vroiasa sa ma ajute sa-mi gasesc pantofii nici macar mama.Eram f suparata ca eram asa preocupata sa-mi gasesc pantofi si nimeni nu ma ajuta.M-am trezit sunata de barbatul cu care trebuia sa ma ma casatoresc in vis.
Stie cineva insemnatatea acestui vis?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Vesta
post Jan 3 2007, 11:29 AM
Post #2


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 117
Joined: 29-December 06
Member No.: 909



QUOTE(girl22 @ Nov 6 2006, 08:35 PM) *
Am visat ca eram imbracata in mireasa si trebuia sa ma casatoresc cu un barbat care era deja casatorit si el vroia sa se casatoreasca si cu mine.Eu eram foarte preocupata sa-mi gasesc pantofi rosii pt ca vroiam sa se asorteze cu cu buchetul de mireasa care vroiam (sau stiam) ca o sa fie tot rosu.Dar nimeni nu vroiasa sa ma ajute sa-mi gasesc pantofii nici macar mama.Eram f suparata ca eram asa preocupata sa-mi gasesc pantofi si nimeni nu ma ajuta.M-am trezit sunata de barbatul cu care trebuia sa ma ma casatoresc in vis.
Stie cineva insemnatatea acestui vis?

Am ezitat sa-ti raspund in aceste 2 luni pt. ca, de multe ori, a te visa mireasa inseamna o suparare, un necaz. Mi-ar fi fost de ajutor sa stiu mai multe detalii: daca in vis te vedeai pe tine, sau daca era ca in realitate; daca erai intr-o incapere sau ai iesit din casa. si orice alte mici detalii, dar care sunt f. importante in interpretare. In orice caz, sigur este faptul ca esti stapanita de o dorinta mai veche referitor la casatorie in general, si la barbatul pe care l-ai visat, o dorinta nesatisfacuta, din cauza fricii tale de a iubi sau de a-ti exprima iubirea.
Apropo, barbatul este casatorit si in realitate?
Vesta
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
girl22   Ce inseamna cand te visezi mireasa   Nov 6 2006, 04:35 PM
vesta  

Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 11:27 AM