IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ulei de emu si Flavo-C, Emu oil
Jo
post Feb 15 2009, 08:21 PM
Post #1





Musafir






Intamplator am dat pe un site peste Emu oil, si ziceau ei acolo cum ca ar fi excelent pentru arsuri/cicatrici/riduri and such. Normal, urmatoarea miscare GOOGLE. Am gasit foarte multe review-uri pro http://www.acne.org/emu-oil-reviews/157/page1.html (doar un exemplu), and it seems to be really good. Am cautat asa ceva in Romania, se pare ca se gaseste sub doua forme: sticluta cu pompita, dar cica e refined si cu ceva extract de tea tree, sau capsule cu ulei de emu pur (acu, ma gandesc ca n-o fi greu sa spargi capsula si sa o intinzi pe moaca). Si e decent ca pret, aviz amatoarelor. Maine ma duc sa caut, sper sa fie prin zona moldovei si sa nu se uite farmacistele la mine ca la aliens. Tineam neaparat sa impart aceasta revelatie cu voi, pentru ca sunt foarte foarte excited, si am mari sperante puse-n substanta asta (ca la naiba, daca trateaza severe burns, tre sa trateze si urmele mele de pe fata), si am vrut sa fac un topic nou ca sa-l vada si persoanele mai noi care intra pe forum, ca la topicul de acnee s-ar pierde in 2-3 zile.

Edit: uitat linku de wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Emu_oil
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 15 2009, 08:31 PM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Am citit si eu despre emu oil, Bebe spunea ca l-a si incercat, poate ne mai povesteste acum mai multe. La noi din cate stiu eu, nu se gaseste..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Feb 15 2009, 08:35 PM
Post #3





Musafir






Ba da (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Daca vrei iti dau si link-ul pe privat (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 15 2009, 08:40 PM
Post #4


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Da? Da-mi-l. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Eu cand am cautat acum vreun an jumatate ce e drept (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) nu am gasit nimic in tara.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 15 2009, 08:46 PM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Dati search pe google dupa Ulei de emu si gasiti. Nu va recomand deloc pe aia cu tsvtzcvtz.cevaundomeniu.ro . Sa nu aveti incredere in ei, ca sint mocangii. Vor profit fara sa aiba domeniu propriu si gazduire. Aka eu nu am incredere in aia care nu au o "fata" ca lumea pe net si stau pe unde nu ii costa un leu, de zgirciti si neprofesionisti ce sint.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Feb 15 2009, 08:51 PM
Post #6





Musafir






Maat, avand in vedere ca (,) capsulele de emu oil se folosesc in tratamentul psoriazisului, ma gandesc ca ar trebui sa fie si-n farmacii, nu? Cica ar fi tare bun si pentru riduri, ca eu incep sa-mi fac probleme. Mi-a zis azi o prietena "fata, vezi ca ai un rid sub ochi" si m-am pleostit toata (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

A, apropo Maat, aia de care zici tu cica ar fi producatori. Am vazut pe mai multe site-uri ulei de emu produs de ei. Acu ala e rafinat si cu nu stiu ce extract de tea tree, dar eu as vrea totusi capsule cu ulei pur, ca tea tree am separat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 15 2009, 09:03 PM
Post #7





Musafir






Ia-ti flavo-c pentru riduri, ser concentrat de vitamina C cu ginko biloba. O sa fii uimita de cum iti intinde ridurile, cum iti lumineaza fata si ajuta si la depigmentarea petelor. Il gasesti in unele farmacii, de la sentia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 15 2009, 09:09 PM
Post #8


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Am dat si eu o cautare de curiozitate..evoluam si noi intr-un an jumatate, nah daca m-am precipitat (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Si mie mi-a placut Flavo-C la timpul lui si am consumat vreo 2-3 sticlute, dar apoi nu am mai gasit..

This post has been edited by sweet_girl: Feb 15 2009, 09:25 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ELLA33
post Feb 16 2009, 11:03 AM
Post #9


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 337
Joined: 14-October 07
Member No.: 2,417



Si cand se aplica Flavo C? Seara? Apoi mai e recomandata crema de noapte? Am citit ce ati scris si chiar vreau sa-mi iau in special pentru riduletele de la ochi. Iar daca cumpar Flavo C mai e nevoie de uleiul de emu si arbore de ceai?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Feb 16 2009, 11:18 AM
Post #10





Musafir






Eu n-am nici o treaba cu nici un struto-emu/o deci nush sa-ti zic de combinatii.
Pomenisem de flavo-c fiindca e un foarte bun adjuvant in lupta contra imbatranirii si pt structura pielii in sine. Ziceti-mi mie cand nu e buna vit C, iar rezultatele ei sunt vizibile atat intern cat si extern. Eu ma dau dimineata si seara si aplic si crema pe deasupra- nu stiu daca spre vara voi mai face acest layering, dar il voi folosi in continuare. Flaconul o data deschis e valabil 3 luni pana serul isi pierde proprietatile si trebuie tinut in conditiile precizate de mine mai sus. Cele mai vizibile rezultate la mine sunt pe frunte si dupa imediata aplicare, la intinderea fondului de ten care se omogenizeaza bine si fata e mai luminoasa si mai smooth. Un flacon are 15ml si costa in jur de 60 ron. Nu stiu cum se face ca mereu revin la el, fie ca fac pauza cateva luni, fie ca nu. In ultima vreme tenul a reactionat mai bine la el, poate si fiindca acum efectele sunt mai notabile. Acum la mine e cel de-al 3-lea flacon in vreo 3 ani, deci nu-l folosesc constant. Nu stiu cum reactioneaza fiecare piele si conteaza f mult si restul tratamentelor pe care le aplicati. Nu va asteptati la minuni!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:52 PM