IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cel mai eficient aparat de fitness
Kitten
post May 25 2007, 04:19 PM
Post #11


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



si pe mine ma incanta step-aerobicul, dar nu stiu unde se gaseste acea "ladita".....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post May 25 2007, 06:41 PM
Post #12


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Sylvia (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) nu stiam ca asa se numeste in engleza. Auzisem ca lucreaza foarte bine mai multe grupe de muschi.Nu trebuie neaparat sa alergi pe ea, poti sa mergi doar si tot e foarte bine si solicitant pentru ca datorita faptului ca trebuie sa impingi tu sa o faci sa mearga, lucrezi si abdomenul si picioarele si fesele foarte bine.Eu am incercat-o la sala si chiar mi s-a parut cea mai solicitanta.Stepper ul pentru mine e aproape nul.Nu stiu de ce dar pot sa "topai" pe el de ma trec toate apele ca nu simt nici un muschi lucrand (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif)
Acum step-aerobicul, daca asa se numeste corect, nu l-am incercat dar imi inchipui ca miscarea ce o presupune aerobicul plus sarituri si rasuciri trebuie sa fie destul de solicitant.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post May 31 2007, 09:43 AM
Post #13


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



Fetelor, multumesc mult pentru pareri (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

M-am tot gandit si trebuie sa va spun ca cel mai mult ma tenteaza banda de alergat, si apoi optiunea a doua ar fi bicicleta eliptica.
Am facut un tur de forta pe la magazinele cu aparate de fitness din oras si preturile variaza intre 1800 ron si 3300 ron (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif) pentru banda de alergat iar bici eliptica ajunge cam la vreo 400 ron. Nu ma asteptam sa fie mai ieftina decat o bicicleta obisnuita...
Stau inca in stand-by, nu am bani suficienti pentru banda (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post May 31 2007, 10:39 AM
Post #14





Musafir






banda de alergat e scumpa intr adevar si eu am vazut in magazine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post May 31 2007, 11:05 AM
Post #15


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



QUOTE(sylvia_31 @ May 31 2007, 10:43 AM) *
Fetelor, multumesc mult pentru pareri (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

M-am tot gandit si trebuie sa va spun ca cel mai mult ma tenteaza banda de alergat, si apoi optiunea a doua ar fi bicicleta eliptica.
Am facut un tur de forta pe la magazinele cu aparate de fitness din oras si preturile variaza intre 1800 ron si 3300 ron (IMG:style_emoticons/default/wacko.gif) pentru banda de alergat iar bici eliptica ajunge cam la vreo 400 ron. Nu ma asteptam sa fie mai ieftina decat o bicicleta obisnuita...
Stau inca in stand-by, nu am bani suficienti pentru banda (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)


Ai vazut? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Cand m-am interesat si eu si am vazut cati bani costa i-am injurat pe aia de i-am spurcat (in gand bineanteles (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post Jun 4 2007, 07:48 PM
Post #16


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



am inceput si eu sa ma duc la sala. exista si pista de alergat la sala si cel mai eficient lucru mi se pare alrergatul. fac cate 4 ture. atat pot pana acum. ajuta la toti muschii corpului.
apoi fac 20 de minute bicileta si 10 minute pe un aparat care habar n-a cum se numeste (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) , dar arata asa : http://www.1fit.net/images/products/rev600.jpg . si pt picioare si pt brate.

am inteles totusi, ca o cale de a pierde calorii si de fapt cea mai eficienta , este ridicarea de greutati.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BiancaDonath
post Jun 13 2007, 03:24 PM
Post #17


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 7
Joined: 13-June 07
From: Graz-Austria
Member No.: 1,792



Eu am acxasa un aparat de ala ca o bicicleta dar dai si din maini si din picioare in acelasi timp.Mi l a luat sotul meu de craciun ca eram gravida si sa fac si eu ceva mishkare.Am si facut vreo luna atunci, dar oricum eu faceam multa miushkare zi de zi, ca veshnik eram in actiune.Poate si de aia am nascut usor (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .Dar de atunci nu m am mai urcvat pe ea, ca trebe sa o scot pe terasa sau undeva, ca zace intr o camera mica, un de pozit de haine si prostii si acolo chiar nu pot face.Intre timp am o alta varianta de infrumusetat picioarele si fesele.Tot un hint dat de sotul meu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .Sariti coarda de cat de multe ori puteti.Amn avut o prietena care mergea des la sala si facea cu antrenor.Si intr o zi se simtea rau, l a sunat si io a zis ca va lipsi si el i a spus ca daca se simte in stare sa faca 100 de sarituri cu coarda in 2 etape, e ca si venita la ora de fotness (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .E haios si te consuma destul de mult, doar ca trebe sa sari coarda undeva pe o terasa sau in spatele blocului ca in casa e mai greu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .Si se gasesc acuma de alea de plastic si sunt mai usoar de folosit ca alea de sfoara (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Jun 13 2007, 03:35 PM
Post #18





Musafir






si eu am steppar este bun ca lucreaza bratele si picioarele in acelas timp, bicicleta cum lucreaza corpul ce grupe de muschi cele care aveti bicicleta ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jun 13 2007, 06:42 PM
Post #19


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



am vazut la TV intr-o reclama un fel de stepper, doar ca te miscai in lateral si dadeai si din maini, ceva de genul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) poate ati vazut si voi reclama, o difuzeaza destul de des..ce parere aveti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post Jun 15 2007, 07:13 PM
Post #20


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



QUOTE(divi2007 @ Jun 13 2007, 04:35 PM) *
si eu am steppar este bun ca lucreaza bratele si picioarele in acelas timp, bicicleta cum lucreaza corpul ce grupe de muschi cele care aveti bicicleta ?


bicicleta lucreaza evident gambele, lucreaza bine partea de sus a coapselor si fesierii, si putin muschii interiori ai bratelor , atunci cand pedalezi tot timpul cu mainile pe ghidon.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 05:55 AM